گریه نوزادان ، وقتی نوزادتان گریه میکند چکار کنید

رویا: نوزاد شما تنها پس از چند هفته تمام شب را میخوابد، وقتی مشغول کارهایتان هستید شادمانه سر و صدا میکند و فقط وقتی احساس ناراحتی میکند که گرسنگی سراغش بیاید.

واقعیت: زمان مورد علاقه نوزادتان برای بازی کردن ساعت 2 صبح بعد از غذا خوردن است. وقتی از او دور هستید بد خلق تر میشود. نمیدانید نوزاد چطور میتوانید برای مدت زمانی اینقدر طولانی اشک بریزد.

آشنا بنظر میرسید؟ یک نوزاد در هر روز، بطور متوسط یک تا چهار ساعت گریه میکند. دریابید چرا نوزاد گریه میکند و چگونه میتوان یک نوزاد گریان را اداره کرد.

رمزگشایی اشک ها

یک نوزاد با گریه سعی میکند به شما چیزی بگوید. وظیفه شما نیز این است که بفهمید نوزادتان چرا گریه میکند و –در هر صورت- چه کاری از دستتان برایش بر می آید.

در نظر بگیرید که نوزادتان میتواند در حال فکر کردن به چه چیزی باشد:

من گرسنه ام. بیشتر نوزادان در تمام طول شبانه روز، هر چند ساعت، غذا میخورند. برخی از نوزادان وقتی گرسنگی به سراغشان می آید عصبی میشوند. آنها ممکن است هنگام شروع غذا خوردن، بسیار آشفته و هیجان زده باشند و همراه شیر هوا ببلعند. این میتواند باعث برگرداندن غذا، احتباس گاز و گریه بیشتر شود. برای جلوگیری از چنین آشوبی، به اولین نشانه های گرسنگی پاسخ دهید. اگر نوزادتان شروع به بلعیدن هوا کرد، وقفه ای ایجاد کنید.
من به آروغ زدن نیاز دارم. بعد از هر بار شیردان، زمانی را برای به آروغ واداشتن نوزادتان صرف کنید.
من خودم را خیس کرده ام. در بعضی از نوزادان، پوشک خیس یا کثیف، یک عامل قطعی در جاری شدن اشک است. نفخ یا رودل هم میتواند اثر مشابهی داشته باشد. بطور مرتب پوشک نوزادتان را بررسی کنید تا خیس یا کثیف نباشد.
من خسته ام. نوزادان خسته اغلب بهانه گیر میشوند. ممکن است نوزاد شما بیش از آنچه فکر میکنید به خواب نیاز داشته باشد. نوزادان اغلب 16 ساعت در روز میخوابند. بعضی نوزادان حتی بیشتر از این.به خواب احتیاج دارند.
ترجیح میدهم قنداق شده باشم. بعضی از نوزادان در قنداق احساس امنیت بیشتری میکنند. نوزادتان را طوری که راحت باشد در پتوی نوزاد یا یک پتوی کوچک و سبک بپیچید.
میخواهم حرکت کنم. گاهی تکان دادن یا قدم زدن در خانه میتواند برای آرام کردن یک نوزاد در حال گریه کافی باشد. یک تغییر در مکان و وضعیت تمام چیزی است که نیاز دارید. با در نظر گرفتن نکات ایمنی، نوزاد را تاب دهید یا صندلی او را تکان دهید. اگر هوا مناسب باشد او را با کالسکه بیرون ببرید. شاید حتی بخواهید صندلی او را برای یک سواری در ماشین ببندید.
من تنها هستم. گاهی اوقات، دیدن شما، شنیدن صدایتان، یا در آغوش گرفته شدن میتواند به سادگی گریه کردن نوزادتان را متوقف کند. به آرامی ماساژ دادن یا نوازش کردن پشت هم میتواند نوزاد در حال گریه را آرام کمد.
گرمم است. نوزادی که بیش از حد گرم باشد به احتمال زیاد، راحت نیست. مشابه این برای نوزادی که در سرمای شدید باشد نیز اتفاق می افتد. در صورت نیاز، لباس هایش را کم یا زیاد کنید.
من میخواهم چیزی را بمکم. مکیدن یک واکنش طبیعی است. این کار برای بسیاری از نوزادان موجب آسودگی و عملی آرامش بخش است. اگر نوزادتان گرسنه نیست، یک انگشت یا پستانک تمیز را امتحان کنید.
دیگر از آن سیر شده ام. سر و صدای زیاد، محرک های تصویری یا حرکتی ممکن است باعث گریه نوزادتان شود. به محیط آرام تری بروید یا او را در تختخوابش قرار دهید. صداهای سفید –مثل صدای ضبط شده امواج دریا یا صدای یکنواخت یک پنکه یا جارو برقی- ممکن است به آرام شدن نوازاد گریانتان کمک کند.
برای امروز الآن وقتش است. بسیاری از نوزادان زمان های قابل پیش بینی برای بی قراری در روز دارند. این نوع گریه ها به نوزاد کمک میکند تا انرژی مازاد خود را تخلیه کند. در این مورد ممکن است کاری زیادی از دست شما برنیاید اما نوزادتان را تا پایان این مدت، راحت بگذارید.
شکمم درد میکند. اگر نوزادتان را با شیر مادر تغذیه میکنید، طعم شیر ممکن است به علت چیزهایی که میخورید یا مینوشید تغییر کند. اگر به یک غذا یا نوشیدنی خاص مشکوک هستید که نوزادتان را ناآرام تر از معمول میکند، چند روز از خوردن آن پرهیز کنید تا ببینید تغییری ایجاد میکند یا نه.
با گذشت زمان ممکن است بتوانید نیازهای نوزادتان را از روی نوع گریه هایش تشخیص دهید. برای مثال، یک نوزاد گرسنه ممکن است کوتاه و با صدای زیر گریه کند در حالی که گریه از روی درد، ناگهانی، طولانی و همراه با جیغ های بم تر باشد. برداشت کردن هر الگویی میتواند به شما کمک کند تا بهتر به گریه نوزادتان پاسخ دهید.

با گریه آرام شدن

اگر همه چیز را امتحان کرده اید و نوزادتان هنوز ناآرام است، بگذارید نوزادتان با گریه آرام شود. با وجودی که گوش کردن به شیون های نوزادتان میتواند دردناک باشد، توجه داشته باشید که بعضی نوزادان، بدون گریه کردن نمیتوانند به خواب بروند. اگر به نوزادتان اجازه دهید کمی گریه کندممکن است سریع تر به خواب رود.
سایر مقالات

مقالات مرتبط با گریه نوزادان ، وقتی نوزادتان گریه میکند چکار کنید

پرسش و پاسخ

سوال 1397/03/16

مامان نیلوفر

یکشنبه 28 خرداد 1391 - 02:40

 

سوال:

سلام من تازه امروز وارد هفته 19شدم وقبل این کودکم حرکت نداشت آیا مشکلی هست؟

جواب:

خیر

 

هانیه

چهارشنبه 5 مهر 1391 - 11:47

 

سوال:

سلام من در هفته نهم بارداری هستم خیلی خوابم میآید آیا میزان خواب تاثیری در تعیین جنسیت دارد

جواب:

خیر

 

هانیه

چهارشنبه 5 مهر 1391 - 11:51

 

سوال:

من در هفته نهم بارداری هستم گاهی اوقات روزها و شبها احساس سرما و لرز میکنم آیا ایت تاثیری بر روی جنین ندارد

جواب:

خیر

 

هانیه

چهارشنبه 5 مهر 1391 - 11:53

سوال:

سلام من در هفته نهم باردای هستم آیا لازم است برای سلامت جنین واکسن مننژیت بزنم لطفا من را راهنمایی نمایید

جواب:

مقاله ای در همین ارتباط در سایت وجود دارد بدقت آنرا مطالعه کنید.

 

لیلا

دوشنبه 1 آبان 1391 - 17:18

 

سوال:

من در هفته 24 هستم شب ها بد میخوابم ایا بحالت تاق باز خوابیدن خطری برای جنین دارد یا به پهلوی چپ یا راست خوابیدن تفاوتی برای جنین دارد معمولا خوابیدن صحیح در ماه های پایانی بارداری چگونه است

جواب:

به پهلوها

 

Mahak

چهارشنبه 3 آبان 1391 - 19:15

 

سوال:

man hafteye 6 hastam. mikhastam bedonam ta che mahi ejazeye parvaz daramس?

جواب:

بستگی به موقعیت جفت و طول سرویکس در گزارش سونوگرافی دارد.

6LdfT2UfAAAAAAxZguzC6elM2sHztpu8uBz5oaJf