توصیه هایی برای استفاده از ماسک صورت در اجتماعات

🔵یک گایدلاین ؛ چندنکته 🔵

1️⃣9️⃣


🌐WHO 🌐
✔️اگر شما سلامت هستیدفقط باید زمانی ماسک بزنید که از یک شخص مشکوک به عفونت SARS-COV2 پرستاری می کنید . 

🌐China🌐
✔️افرادی که احتمال دارد به این عفونت مبتلا شوند : برای استفاده پزشکی ماسک های جراحی یا یکبار مصرف استفاده کنند .
✔️افرادی که احتمال کمی دارد به عفونت مبتلا شوند : برای استفاده پزشکی ماسک های یکبار مصرف استفاده کنند . 
✔️افرادی که احتمال خیلی کمی دارد به این عفونت مبتلا شوند : مجبور نیستند که ماسک بزنند یا می توانند ماسک های غیر پزشکی مانند ماسک های پارچه ای استفاده کنند . 

🌐Hong Kong 🌐
✔️ماسک های جراحی می توانند از انتقال ویروس های تنفسی از افراد بیمار جلوگیری کنند . ✔️ضروری است برای کسانی که دارای علایم هستند حتی اگر علایم خفیف داشته
باشندماسک جراحی بزنند .
✔️وقتی که از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده می کنید یا وقتی که در مکان های شلوغ به سر می برید از ماسک های جراحی استفاده کنید . مهم است که به طرز صحیح ماسک خود را بزنید و دست خود را قبل و بعد از آن ضدعفونی کنید . 

🌐Singapore 🌐
✔️ماسک بزنید اگر علایم تنفسی مثل سرفه یا آبریزش بینی دارید .

🌐Japan 🌐
✔️کارایی استفاده از ماسک های صورت برای محافظت خودتان از مبتلا شدن به ویروس به نظر محدود می رسد . اگر شما ماسک صورت در مکان های بسته با تهویه نا مناسب بزنید این کار ممکن است به شما کمک کند که “Droplet“ های موجود در هوا را که توسط دیگران پخش شده اند واردسیستم تنفسی خود نکنید اما اگر شما در مکان سر باز به سر می برید استفاده از ماسک صورت چندان موثر و مفید نخواهد بود .

🌐USA🌐
✔️توصیه CDC اینست که افرادی که به خوبی از ماسک های صورت استفاده می کنندلزوماً خودشان را در مقابل بیماری های تنفسی از جمله COVID -19 ایمن نکرده اند . رییس بخش پزشکی ارتش در توئیتر از مردم خواست که از خرید ماسک صورت دست بردارند !!

🌐UK🌐
✔️ماسک های صورت نقش بسیار مفیدی ایفا می کنند در محیط هایی همچون بیمارستان ها اما شواهد کمی وجود دارد مبنی بر موثر بودن این ماسک ها برای افرادی که در جاهای عمومی و محوطه های  باز هستند .

🌐Germany 🌐
شواهد کافی وجود ندارد مبتنی بر اثبات اینکه پوشیدن ماسک های جراحی به طور چشم گیری کم می کند خطر واحتمال مبتلا شدن یک فرد سالم به یک بیماری عفونی را زمانی که او ماسک بر صورت دارد . بر طبق نظر WHO پوشیدن ماسک در موقعیت هایی که توصیه نمی شود می تواند یک حس ایمنی غلط در فرد ایجاد کند و باعث شود که آنها از اقدامات بهداشتی دیگر غافل شوند مانند ضدعفونی کردن دست ها . افرادی که ریسک ابتلا به عفونت آنها در حدود ۵۰درصداست عبارتنداز آنهایی که در محیط هایی با تراکم جمعیت زیاد کار می کننند ( مثل بیمارستان ها و ایستگاههای قطار ) یا آنهایی که با کسایی که در قرنطینه بودن زندگی یا کار می کنند ، کادر اجرایی ، مراکز خرید ، پلیس ، بخش امنیتی و افرادی که کار آنها مرتبط با COVID19 است . 
افرادی که احتمال خطر مبتلا شدن آنها به عفونت کم است عبارتند از کسانی که در مراکز پر جمعیت حضور دارند ( سوپرمارکت ها و مراکز خرید ) ، کسانی که در جاهای مسقف کار می کنند ، کسانی که برای دریافت کمک  های پزشکی به مراکز طبی مراجعه می کنند ( به غیر از کلینیک تب ) ، و مکان های تجمع بچه های ۳ تا ۶ سال و دانش آموزان مدارس .
افرادی که احتمال خطر ابتلای آنها به عفونت بسیار کم است عبارتند از کسانیکه در خانه می مانند ، کسانی که فعالیت خود را در جاهای غیر مسقف انجام می دهند و کسانی که در مکان هایی که تهویه مناسب دارد کار یا تحقیق می کنند .

📚ترجمه و نگارش ؛
🖌دکترعلیرضالطفی کیان 🖌
دکترای علوم ازمایشگاهی بالینی
از دانشگاه علوم پزشکی ایران

مقالات مرتبط با توصیه هایی برای استفاده از ماسک صورت در اجتماعات

پرسش و پاسخ

6LdfT2UfAAAAAAxZguzC6elM2sHztpu8uBz5oaJf