توصيه هاي كاربردي و مهم براي پيشگيري از كرونا


🛑 اگر در حین سرماخوردگی آبریزش بینی و خلط دارید، نمی توانید مبتلا به نوع جدید پنومونیای کروناویروس باشید، زیرا پنومونیای کروناویروس سرفه خشک بدون آبریزش بینی است. 

🛑 این ساده ترین روش برای شناسایی می باشد. لطفا به دوستان خود بگویید که اگر اطلاعات بیشتری درباره دانش پزشکی داشته باشید، می توانید از شناسایی و پیشگیری آن آگاهتر باشید. 

🛑 این بار، ویروس ووهان مقاوم به حرارت نیست و در دمای 26-27 درجه از بین می رود. بنابراین، آب داغ زیادی بنوشید. شما می توانید به دوستان و خویشاوندان خود توصیه کنید که برای پیشگیری از آن آب داغ بنوشند. زیر نور خورشید بروید. اخیرا هوا سرد بوده، و نوشیدن آب داغ بسیار راحت بوده است. این یک درمان نبوده و فقط برای بدن خوب است. نوشیدن آب گرم برای همه¬ی ویروس¬ها موثر است. به خاطر داشته باشید که باید تلاش کنید آب یخ ننوشید!

🛑 توصیه پزشک درباره کروناویروس:

1- ابعاد آن کاملا بزرگ است (قطر سلول در ابعاد 400-500 نانومتر است)، و بنابراین هر ماسک نرمال (نه فقط از نوع N95) قادر به فیلتر کردن آن خواهد بود. اما وقتی شخص مبتلا به عفونت در مقابل شما عطسه می کند، 3 متر (در حدود 10 فوت) تا زمین فاصله دارد و بنابراین دیگر هوابرد نیست (البته با اطلاعات جدید این مسئله زیر سئوال رفته است و انتقال از طریق هوا هم وجود دارد).

2- وقتی ویروس روی سطح فلز می افتد، حداقل 12 ساعت زنده می ماند. بنابراین به خاطر داشته باشید که اگر در تماس با هر سطح فلزی قرار میگیرید، دستان خود را به طور کامل با صابون بپوشانید.

3- این ویروس می تواند 6-12ساعت روی پارچه فعال باقی بماند. شوینده نرمال لباس می¬تواند این ویروس را از بین ببرید. برای لباس های زمستانی که نیازمند شستشوی روزانه نیستند، می توانید آن را در زیر نور خورشید قرار دهید تا ویروس از بین برود.

🛑 هر گونه نشانه پنومونیای ایجاد شده با کروناویروس عبارتند از:

1- این ویروس در ابتدا گلو را عفونی می کند، بنابراین ممکن است حس خشکی گلو وجود داشته باشد که برای حداقل 3 تا 4 روز طول می کشد.

2- سپس این ویروس وارد جریان بینی شده به نای می رسد و وارد ریه ها می شود، که سبب بروز پنومونی می شود. این فرآیند 5 تا 6 روز به طول می انجامد.

3- با پنومونی، تب و دشواری در تنفس رخ می دهد. گرفتگی بینی مانند حالت نرمال نیست. شما احساس غرق شدن در آب می کنید. اگر چنین احساسی داشتید می توانید سریعا به دنبال توجه پزشک باشید.

🛑 درباره پیشگیری:

1- رایج ترین روش ابتلا به عفونت لمس اجسام عمومی است، پس شما باید به طور مکرر دستان خود را بشویید. این ویروس فقط برای 5-10 دقیقه روی دست شما زنده می¬ماند، اما در این 5-10 دقیقه ممکن است اتفاقات زیادی رخ دهد (شما می توانید چشمان خود را بمالید یا سهوا به بینی خود دست بزنید.)

2- علاوه بر شستشوی مکرر دستها، شما می توانید در صورت گلودرد گلوی خود را بشویید تا جرم ها را از بین برده و یا به حداقل برسانید (قبل از رسیدن به ریه ها).

مراقبت بیشتری انجام داده و مقدار زیادی آب بنوشید.

مقالات مرتبط با توصيه هاي كاربردي و مهم براي پيشگيري از كرونا

پرسش و پاسخ

6LdfT2UfAAAAAAxZguzC6elM2sHztpu8uBz5oaJf