اختلالات آلت تناسلی مردان

آلت تناسلی مردانه یکی از ساختمانهای خارجی از سیستم تولید مثل در جنس نر است.

آلت تناسلی ۳ قسمت دارد: ریشه(بن) ، که چسبیده به دیواره شکم است، بدنه یا محور، و سر آلت ، که انتهای آن مخروطی شکل است (سر). مدخل پیش آب راه ، لوله ای که منی و ادرار را منتقل میکند ، در نوک سر آلت قرار دارد. بدنه آلت استوانه ای شکل است و از ۳ لوله حفره ای تشکیل شده است. این حفره ها از بافت مخصوص اسفنجی شکل قابل راست شدن (شق )تشکیل شده است. این بافت تشکیل شده از هزاران غار بزرگ که با خون پر شده وقتی که مرد از نظر جنسی تحریک می شود. وقتی که آلت از خون پر میشود ، آن سفت و راست میشود، که اجازه به نفوذ در خلال تماس جنسی میدهد. پوست آلت شل و کشدار است تا بتواند خود را همسان با اندازه آلت در زمان یک سیخ شدن کند.

منی ، که حاوی اسپرم ( سلول های تولید مثل مردانه) است، از ته آلت بیرون رانده میشود وقتی که مرد به اوج جنسی (ارگاسم) میرسد. اختلالات آلت میتواند تاثیر بر عمل جنسی و زایایی مرد بگذارد.چه اختلالاتی تاثیر بر آلت میگذارند؟

نعوظ دائم Priapism
بیماری Peyronie” s
التهاب پوست سر آلت Balanitis 
فیموز و پارا فیموز Phimosis and paraphimosis
آلت تناسلی کوچک
انحراف آلت تناسلی
فقدان نعوظ کامل
سرطان آلت تناسلی


بدنه آلت استوانه ای شکل است و از ۳ لوله حفره ای تشکیل شده است. این حفره ها از بافت مخصوص اسفنجی شکل قابل راست شدن (شق )تشکیل شده است. این بافت تشکیل شده از هزاران غار بزرگ که با خون پر شده وقتی که مرد از نظر جنسی تحریک می شود. وقتی که آلت از خون پر میشود ، سبب سفت و راست شدن آلت تناسلی میشود، که اجازه نفوذ در خلال تماس جنسی را به آن میدهد. پوست آلت شل و کشدار است تا بتواند خود را همسان با اندازه آلت در زمان یک سیخ شدن کند.

منی ، که حاوی اسپرم( سلول های تولید مثل مردانه) است، وقتی که مرد به اوج جنسی (ارگاسم) میرسد از ته آلت تناسلی بیرون رانده میشود. اختلالات آلت میتواند تاثیر بر عمل جنسی و زایایی مرد بگذارد.

چه اختلالاتی تاثیر بر آلت میگذارند؟

برخی از اختلالاتی که تاثیر بر آلت تناسلی میگذارند عبارتند از:

نعوظ دائم Priapism
Priapism یک بیماری مزمن است ، که در آن آلت تناسلی اغلب به صورت دردناکی به مدت چندین ساعت تا چندین روز به صورت سیخ شده باقی می ماند. سیخ شدن در نعوظ دائم در ارتباط با فعالیت جنسی نیست و به وسیله اوج لذت جنسی بر طرف نمیشود. علل شایع نعوظ دائم عبارتند از:
- سوءمصرف الکل یا مواد مخدر( بخصوص کوکائین)
- اغلب داروها شامل، برخی ضد افسردگی ها و داروهای ضد فشار خون.
- مشکلات نخاعی
- صدمه به ناحیه تناسلی
- هوشی(هوش بری)
- درمان تزریقی آلت( درمانی برای ناتوانی جنسی عدم سیخ شدن)
- بیماریهای خونی، شامل سرطان خون(لوسمی) و بیماری خونی داسی شکلSickel cell

درمان برای نعوظ دائم مهم است، چون سیخ بودن چهارساعت یا بیشتر به ناتوانی جنسی منجر می شود .هدف از درمان رها کردن از حالت سیخ شدن و حفظ عمل آلت است. در اغلب موارد، درمان در برگیرنده تخلیه خون به وسیله استفاده از نیدل (سر سوزن) که در کناره آلت قرار می گیرد می باشد. داروهایی که کمک به چروکیده شدن عروق خونی میکنند، و در نتیجه موجب کاهش جریان خون به آلت می شوند، همچنین ممکن است استفاده شوند. در موارد نادر، برای جلوگیری از صدمه دائم به آلت تناسلی جراحی ممکن است لازم باشد. درمان هر بیماری زمینه ای یا مشکل سو ء مصرف از ماده در پیشگیری از نغوظ دائم مهم است.


بیماری Peyronie” s
این بیماری وضعیتی است که در آن یک پلاک یا توده سخت در آلت شکل می گیرد. پلاک ممکن است در قسمت بالی آلت ( شایعتر) یا در کناره آلت در لایه هایی که حاوی بافت سیخ شونده است شکل می گیرد. شروع پلاک معمولا به صورت ناحیه ای موضعی از التهاب و ورم است، و میتواند به فیبروز منجر شود که خاصیت ارتجاعی آلت را در ناحیه درگیر کاهش می دهد.
این بیماری اغلب در شکل ملایم آن اتفاق می افتد که بدون درمان در ۶ تا ۱۵ ماه بهبود می یابد.در این موارد، مشکل از مرحله التهاب جلوتر نمیرود. در موارد شدید، بیماری می تواند برای سالها ادامه یابد. پلاک های سخت شده قابلیت انعطاف را کاهش می دهد، موجب درد و فشار به آلت در خم شدن و یا کمانی شدن در خلال سیخ شدن آلت میگردد.
بعلاوه خم شدن آلت، بیماری Peyronies میتواند علت دردهای عمومی به همان اندازه سیخ شدن دردناک آلت باشد. همچنین میتواند موجب پریشانی روحی، و در نتیجه تاثیر بر تمایل مرد و توانایی برای عمل جنسی بگذارد.
علت دقیق این بیماری روشن نیست. مواردی که به سرعت ایجاد میگردند، کمتر طول میکشند و اغلب اوقات بدون درمان از بین میروند و اغلب به علت صدمه و ضربه که موجب خونریزی در بافت آلت می شود ایجاد میگردد. برخی از موارد بیماری Peyronies ، هرچند که به آهستگی شکل میگیرند، آنقدر شدید هستند که نیاز به درمان جراحی دارند. دیگر علل ممکن بیماری Peyronies عبارتند از:

- واسکولیت(التهاب رگها). این یک نوع التهاب عروق خونی و لنفاوی است. این التهاب میتواند منجر به تشکیل بافت جای زخمscar شود.
- اختلالات بافت پیوندی. به گفته انسیتو ملی سلامت ، حدود ۳۰% از مردان با بیماری Peyronie همچنین می توانند دچار اختلالات دیگری که تاثیر بر بافت پیوندی در قسمت های دیگر بدن داشته باشد شوند. این اختلالات عموما موجب کلفت شدن یا سخت شدن بافت پیوندی میگردد. بافت پیوندی یک بافت ویژه است مانند غضروف، استخوان و پوست که کار آن حمایت از دیگر بافت های بدن است.
- ارثی. برخی مطالعات نشان دهنده این است که افرادی که فامیل با بیمار Peyronies هستند در خطر بیشتری برای توسعه بیماری هستند.
چون نشان بیماری Peyronies اغلب بدون درمان جمع و ناپدید می شود، بیشتر پزشکان پیشنهاد انتظار برای ۱ تا ۲ سال یا بیشتر قبل از قصد به اصلاح توسط جراحی میکنند. در خیلی از موارد، جراحی نتایج مثبتی میدهد. ولی چون عوارض میتواند اتفاق افتد، و خیلی از مشکلات همراه با بیماری Peyronies است(برای مثال، کوتاه شدن آلت تناسلی) به وسیله جراحی تصحیح نمی شود، اغلب پزشکان ترجیح به انجام جراحی فقط برای مردان با آلت کمانی که شدید باشد دارند که تماس جنسی را غیر ممکن می سازد.
دو شیوه جراحی برای درمان بیماری Peyronies استفاده میشود. در یک روش پلاک ها برداشته میشود و به دنبال آن تکه ای از پوست یا مواد ساخته شده (پیوند پوست) گذاشته میشود. با تکنیک دوم ، جراح بافت کناره آلت را در عکس قضیه برداشته و تاثیر خمیدگی را برطرف میکند.اولین روش میتواند قسمتی از عمل سیخ شدن ، بخصوص سفتی آن را از دست بدهد. دومین روش، مشهور به شیوه Nesbit ، موجب کوتاهی آلت در حالت سیخ شده میگردد.
درمانهای غیر جراحی برای بیماری peyronies شامل استفاده از واکیوم و تزریق دارو مستقیما به داخل پلاک در تلاش برای نرم کردن ناحیه درگیر، که موجب کاهش درد و تصحیح کجی آلت میگردد.

التهاب پوست سر آلتBalanitis
Balanitis التهاب پوست پوشاننده سر آلت است. وضعیتی مشابه به نام balanoposthitis ، که سر و پوست جلویی سر آلت ملتهب می شود. نشانه های balanitis شامل قرمزی، خارش، بثورات جلدی، درد و ترشح بدبو است.
بالنیت اغلب در مردان و پسران که ختنه (برداشتن پوست جلویی به وسیله جراحی) نشده ، و دارای بهداشت پایین می باشند اتفاق می افتد. التهاب میتواند در مواقعی که پوست حساس زیر ختنه گاه به صورت منظم شسته نشود و در نتیجه سبب شود که عرق، مواد زائد طبیعی، پوست مرده و باکتری در زیر پوست ختنه گاه جمع شده و موجب تحریک گردد، اتفاق بیافتد. وجود پوست تنگ ممکن است تمیز کردن این ناحیه را مشکل کند و منجر به تحریک ترشحات پنیری شکل غدد چربی زیر پوست ختنه گاه یا smegma که میتوانند در زیر پوست ختنه گاه تجمع یابند شود.
دیگر علل شامل:
- درماتیت/ آلرژی. درماتیت التهاب پوست است، که اغلب به وسیله یک ماده تحریک کننده یا حساسیت تماسی ایجاد میگردد. حساسیت به مواد شیمیایی در اغلب محصولات- مانند صابون ها، پاک کننده ها، عطرها و اسپرم کش ها- میتواند ایجاد یک واکنش حساسیتی شامل تحریک، خارش و بثورات جلدی کند.
- عفونت. عفونت با قارچ کاندیدا البیکانس (thrush) میتواند ایجاد خارش و بثورات جلدی پر از لکه کند. اغلب بیماریهای منتقله از طریق جنسی- شامل سوزاک، تبخال و سفلیس میتواند تولید نشانه های بالینیت کند.

بعلاوه ، مردان با دیابت( بیماری قند خون) در خطر بیشتری برای بالینیت هستند. قند موجود در ادرار که در زیر پوست ختنه گاه می ماند محیط مساعد برای رشد باکتری است.
التهاب مزمن سر آلت و پوست ختنه گاه میتواند منجر به جای زخم شده، و در نتیجه علت تنگی پوست ختنه گاه( فیموز یا تنگی غلاف) و تنگی مجرای پیش آبراه (لوله ای که ادرار را از مثانه تخلیه میکند) شود.التهاب همچنین منجر به تورم پوست ختنه گاه شده، که میتواند منجر به صدمه به آلت شود.
درمان بالینیت بستگی به علل زمینه ای دارد. اگر عفونتی موجود است، درمان شامل یک آنتی بیوتیک مناسب یا داروهای ضد قارچ خواهد بود. در موارد شدید یا مزمن التهاب، ختنه باید توصیه گردد.
استفاده از اقدامات بهداشتی مناسب میتواند کمک به پیشگیری از بالینیت در آینده کند. بعلاوه، مهم است که از صابون های قوی یا مواد شیمیایی، بخصوص آنهایی که شناخته شده هستند که موجب واکنش پوستی میگردند استفاده نکنید
فیموز و پارا فیموز Phimosis and paraphimosis
فیموز وضعیتی است که در آن پوست ختنه گاه آلت آنقدر تنگ است که به عقب بر نمیگردد( دور کردن از سر آلت) که سر آلت نمایان شود. پارا فیموز زمانی اتفاق می افتد که پوست ختنه گاه، که یکبار به عقب کشیده شده، را نتوان به محل اصلی آن باز گرداند.
فیموز ، اغلب در بچه ها دیده میشود، ممکن است در زمان تولد وجود داشته باشد. آن همچنین میتواند به وسیله یک عفونت ، یا به وسیله بافت پیوندی که در نتیجه یک التهاب یا التهاب مزمن شکل میگیرد ایجاد میگردد. دیگر علت فیموز بالینیت است، که منجر به جای زخم و تنگی پوست ختنه گاه میشود. توجه بی درنگ پزشکی لازم است اگر وضعیت موجب مشکل شدن یا غیر ممکن شدن ادرار کردن شود.
پارا فیموز یک اورژانس پزشکی است که در صورتی که درمان نشود میتواند منجر به عوارض وخیم شود. پارا فیموز ممکن است بعد از یک نغوظ یا فعالیت جنسی(در افراد ختنه نشده) ، یا در نتیجه صدمه به سر آلت ایجاد شود. با پارا فیموز، پوست ختنه گاه پشت لبه سر آلت تناسلی گیر می افتد. اگر این وضعیت طولانی شود، موجب درد و تورم شده، و جریان خون را به آلت مختل میکند. در نهایت ، کمبود جریان خون می تواند منجر به مرگ بافت(گانگرین) ، شده و قطع آلت لازم باشد.
درمان فیموز ممکن است شامل کشیدن ملایم پوست ختنه گاه به مرور زمان باشد.اغلب اوقات، میتوان با مالیدن دارو و روغن به آلت پوست ختنه گاه را سست کرد. ختنه (برداشتن پوست ختنه گاه به وسیله جراحی)، اغلب برای درمان فیموز استفاده میگردد. شیوه دیگر جراحی، موسوم به Preputioplasty ، که در آن پوست ختنه گاه از سر آلت جدا می شود. در این شیوه پوست ختنه گاه باقی گذاشته میشود و صدمه کمتری نسبت به ختنه دارد.
درمان پارا فیموز تمرکز بر کاهش ورم سر آلت و پوست ختنه گاه دارد. گذاشتن یخ ممکن است کمک به کاهش ورم، در همان حالی که با فشار به سر آلت خون و مایع را به بیرون میرانیم. اگر این اقدامات در کاهش ورم و بازگشت پوست ختنه گاه به وضعیت طبیعی مفید واقع نشد، تزریق دارو برای کمک به تخلیه آلت تناسلی ممکن است لازم باشد. در موارد وخیم، یک جراح برای رها سازی ممکن است بریدگی های کوچکی بر پوست ختنه گاه ایجاد کند. ختنه همچنین به عنوان یک درمان برای پارافیموز ممکن است استفاده شود.


آلت تناسلی كوچك یا میکروپنیس
این حالتی است كه آلت گرچه مشكل طبیعی دارد اما كوچكتر از حد طبیعی و استاندارد است. اندازه های آلت های تناسلی و اشکال آنها در بین مردها مختلف می باشند. پژوهش های مختلف نشان می دهد که تقریبا یک آلت تناسلی مرد در حالت نعوظ بین 13 الی 15 سانتی متر می باشد ولی اندازه نرمال آن بین 22-9 سانتی متر در حالت نعوظ و 6 الی 11 سانتی متر در حالت خوابیده می باشد.هر چند سرما و خستگی به صورت موقت می تواند اندازه آلت تناسلی را کوچک کند. اندازه گیری از سمت بالای آلت تناسلی چسبیده به بدن و به طرف خارج تا سر آلت تناسلی - زمانی که در حال نعوظ می باشد - انجام می شود. تفاوت ها در اندازه بین آلت های تناسلی مختلف زمانی که آنها در حالت نعوظ نمی باشند بسیارمی باشد. این تفاوت ها در زمانی که آلت های تناسلی در حالت نعوظ می شوند کمتر می شوند. آلت های تناسلی کوچک در زمان نعوظ بیشتر رشد می کنند و آلت های تناسلی بزرگ تر در حالت نعوظ کمتر رشد می کنند. بطور کلی اندازه آلت تناسلی تأثیری در کیفیت رابطه جنسی ندارد. میکروپنیس یک اختلال ژنتیکی و هورمونی است که طول آلت تناسلی در حالت نعوظ کمتر از 1/3 سانتی متر باشد.
 
انحراف آلت تناسلی
آلت تناسلی کج حالتی است که آلت در حالت نعوظ از خط مرکزی منحرف شده البته بیشتر مردها دارای یک آلت تناسلی خم شده به یک طرف می باشند.
در بسیاری از موارد آن اگر انحراف منجر به مشکل در روند طبیعی مقاربت نشود نیاز به هیچگونه درمانی ندارد. درمان وقتی لازم است که موقع مقاربت مشکلی وجود داشته باشد و سبب درد در طرفین و یا نزدیکی فقط در یک وضعیت خاص شود و یا انحراف بیشتر از 45 درجه باشد. بطور کلی انحراف آلت در حد 30 درجه به طرفین و 45 درجه به خلف معمولا مشكلی ایجاد نمی كند .انحراف بیشتر از آن را می توان با عمل جراحی اصلاح كرد. در مورد درمان انحراف آلت، با وجودی که امروزه درمانهای دارویی متعددی برای درمان بیماری پیرونی (که منجر به انحراف تدریجی آلت میشود) وجود دارد متاسفانه درمانهای دارویی مشخصی برای درمان انحراف مادرزادی آلت پیشنهاد نشده است. اما خبر خوب اینکه روش جراحی خوب و نسبتا بی خطری برای درمان این مسئله وجود دارد که Corporeal Plication نام دارد. در این روش با ایجاد بخیه های طولی "چین دار" روی سپیدلایه (غشاء پوشاننده آلت) سعی میکنند در حالت نعوظ مصنوعی (با تزریق دارو در آلت) خمیدگی آلت را اصلاح کنند. در این روش با استفاده از نخ نایلون 0-2 در قسمت محدب خمیدگی آلت آنقدر فشار می آورند تا خمیدگی به حداقل ممکن برسد. در یک مطالعه در دانشکده دفاع ملی تایوان بر روی 106 بیماری که از 1992 تا 2002 میلادی تحت این عمل قرار گرفتند مشخص شد طی پیگیری 5 ساله در حدود 91 درصد از افراد انحراف آلت بطور کامل اصلاح شد و در 9 درصد بقیه نیز میزان انحراف آلت به کمتر از 15 درجه تخفیف یافته بود. خوشبختانه بجز یک نفر هیچیک از آنها دچار اختلالات عصبی- عروقی و اختلال نعوظ نشده بود. مهمترین عارضه فرعی کوچک شدن اندک آلت (38 درصد) و احساس سفتی گره بخیه زیر پوست (51 درصد از موارد) بوده است. تنها کمتر از 5 درصد موارد از نتیجه عمل ناراضی بوده اند. بدین ترتیب می بینید که با توجه به مزایا و احساس فوق العاده فرد و همسرش بعد از عمل و عوارض فرعی قابل گذشت انجام عمل جراحی یکی از مناسب ترین راههای درمان این مسئله است.

فقدان نعوظ کامل
عدم نعوظ به همراه زود انزالی شایعترین اختلال جنسی در مردان می باشد که منجر به عدم رضایت جنسی در مردان می شود.
نوع زاویه ای که آلت با بدن در هنگام نعوظ ایجاد می کند در افراد مختلف متفاوت است و به عوامل مختلفی از جمله سن و اندازه آلت بستگی دارد. برای نمونه هر چه سن بالاتر رود زاویه آن هم پائین تر است (یعنی نعوظ وجود دارد اما ولی همچنان کلاهک آلت رو به پائین خم شده می ماند) یا هر چه آلت دراز تر و کلفت تر باشه (و در نتیجه سنگین تر) طبیعتا برای ماهیچه های این منطقه هم سختتر می شود که آن را در زاویه بالا تری نگاه دارند.
منظور از مشکل نعوظ هنگامی است که اندام تناسلی به اندازه کافی سفت و راست نشود و یا مرد نتواند نعوظ خود را در مدتی که وی میل جنسی دارد، نگاه دارد. علت این مشکل می تواند عوامل جسمی (مثل دیابت، بیماریهای قلبی – عروقی، بیماریهای عصبی، اختلالات هورومونی مثل کم کاری تیروئید و یا افزایش پرولاکتین، بیماریهای کلیوی و کبدی، نوشیدن الکل زیاد، مصرف دارهای ضدافسردگی، مصرف کوکائین و یا مت آمفتامین، استفاده از داروهایی مثل آنتی هیستامین و بنزودیازپین، چاقی و ...) و یا روانشناسی (استرس و نگرانی های محیط کار، ترس از کیفیت رابطه جنسی، مشکلات زناشویی، احساس گناه، سوءاستفاده جنسی و ...) باشد. گذشته از اینکه علت این مشکل چه باشد، غالبا ً درمان آن آسان است.
 
سرطان آلت تناسلی
یک شکل نادر سرطان، سرطان آلت تناسلی وقتی اتفاق می افتد که سلول های غیر طبیعی در آلت تناسلی تقسیم و رشد غیر قابل کنترلی دارند اتفاق می افتد. اغلب تومورهای خوش خیم (غیر سرطانی) ممکن است پیشرفت کرده و سرطانی شوند.

علت دقیق سرطان آلت تناسلی شناخته شده نیست، ولی عوامل خطر معینی برای بیماری وجود دارد. یک عامل خطر هر چیزی است که شانس فرد را برای بیماری زیاد میکند . عوامل خطر برای سرطان آلت تناسلی ممکن است شامل موارد زیر باشد:
- ختنه. مردانی که در زمان تولد ختنه نشوند شانس بیشتری برای گرفتن سرطان آلت تناسلی دارند.
- عفونت با ویروس پاپیلومای انسانی(HPV= Human Papilloma Virus)
HPV گروهی از بیش از ۷۰ نوع از ویروس ها هستند که موجب زگیل(papillomas) میشوند. اغلب گونه های HPV میتوانند دستگاه تولید مثل و ناحیه مقعد را در گیر کنند. این گونه های HPVs از فردی به فرد دیگر در زمان تماس جنسی انتقال می یابد.
- سیگار کشیدن. سیگار کشیدن بدن را در معرض مواد شیمیایی سرطان زای زیادی قرار می دهد که فراتر از ریه تاثیر میگذارد.
- Smegma ترشحات روغنی میتواند در زیر پوست ختنه گاه تجمع یابد. نتیجه یک ماده سفت، بدبو موسوم به Smegma است. آلت زمانی که کاملا تمیز نشود، وجود Smegma میتواند علت تحریک و التهاب باشد.
- فیموز. این وضعیتی است که در آن پوست ختنه گاه تنگ شده و مشکل میتوان آنرا به عقب کشید.
- درمان پسوریازیس. بیماری پوستی پسوریازیس برخی اوقات با ترکیبی از داروها و در معرض نور فرابنفش درمان می شوند.
- سن. اغلب موارد سرطان آلت تناسلی در مردان بالای ۵۰ سال اتفاق می افتد.
نشانه های سرطان آلت تناسلی شامل گوشت زیادی یا زخم های روی آلت است، ترشحات غیر طبیعی از آلت تناسلی و خونریزی نیز از آن جمله است. جراحی برای برداشتن سرطان شایعترین درمان سرطان آلت تناسلی است. پزشک ممکن است از روش های جراحی زیر برای خلاصی از سرطان استفاده کند:
- برداشتن موضعی وسیع. برداشتن بافت سرطانی و مقداری از بافت طبیعی در اطراف آن.
- جراحی میکروسکوپی. جراحی است که در آن سرطان همراه با مقدار بسیار ناچیزی تا آنجا که ممکن است از بافت طبیعی برداشته میشود. در خلال این جراحی، دکتر از میکروسکوپی برای نگاه کردن به محوطه سرطانی برای اینکه مطمئن شود بافت سرطانی برداشته شده استفاده میکند.
- جراحی لیزر. از پرتو های باریک نور برای برداشتن سلول های سرطانی استفاده میشود.
- ختنه. جراحی است که در آن پوست ختنه گاه برداشته میشود.
- قطع آلت تناسلی(Penectomy) . جراحی است که در آن آلت تناسلی برداشته میشود. این شایعترین و موثر ترین درمان سرطان آلت تناسلی است. در عمل جراحی جزئی Partial از آلت تناسلی قسمتی از آلت تناسلی برداشته میشود. در عمل جراحی کامل قطع آلت تناسلی تمامی آلت برداشته می شود.غدد لنفاوی در کشاله ران نیز ممکن است در خلال جراحی برداشته شوند.
اشعه درمانی (رادیوتراپی)، که از پرتو های با انرژی زیاد برای حمله به سرطان استفاده میشود ، و شیمی درمانی، که از داروها برای کشتن سرطان استفاده میکنند، انتخاب های دیگری هستند.
نکاتی در مورد کیسه بیضه 
کیسه بیضه های مرد ها یک کیسه پوستی است که در پائین اندام تناسلی قرار دارد و معمولا ً دربردارنده دو بیضه است. کیسه بیضه ها پوشیده از مو و دارای برآمدگی های ریز روی سطح پوست است که بستگی دارد به غده های عرق و غده های چربی که در زیر پوست قابل دیدن هستند.
 
اندازه کیسه بیضه ها پیوسته کم و زیاد می شود تا از بیضه ها و کارکردهای آنها محافظت شود. بیضه ها به یک گرمای 34 درجه نیاز دارند تا بتوانند تولید اسپرم و تستوسترون کنند و برای برآوردن این نیاز، پوست کیسه بیضه ها جمع می شود و یا بزرگتر می شود. می توان گفت که هرگاه هوای محیط پیرامون سرد باشد، کیسه بیضه ها جمع می شود زیرا در آن هنگام بیضه ها به گرمای بیشتری نیاز دارند و آن گرما را از دیگر اندام ها می گیرند و هرگاه هوای محیط پیرامون گرم باشد، کیسه بیضه ها بزرگتر می شود.
 
بیضه ها دو تا عضو شبیه به تخم مرغ هستند و در درون کیسه بیضه ها قرار دارند و منی (اسپرم) مرد در آنجا تولید می شود. هورمون های جنسی که بر رشد مرد و میل جنسی وی تأثیر دارند نیز در بیضه ها تولید می شوند.

مقالات مرتبط با اختلالات آلت تناسلی مردان

پرسش و پاسخ

سوال 1403/01/25

سلام آقای دکتر وقت بخیر ،آقا هستم ۲۵ ساله،چندوقتی هست هنگام انزال ،همراه منی توده سفید رنگ و ژله ایی تقریبا سفت همراه با درد لحظه ای، خارج میشه، میخواستم بدونم علت چیست مچکرم

پاسخ مدیر 1403/01/25

توسط متخصص اورولوژی ویزیت شوید احتمال عفونت وجود دارد

سوال 1403/01/20

سلام اقای دکتر امیدوارم حالتون خوب باشه من یه سال پیش بیماری پوستی گرفتم و درمان هم شد بعد از اون التم خود به خود تحریک اصلا حتی دستش هم نمیزنم باز تحریک میشه شبا که میخوام بخوابم خیلی اذیت میکنه هی تحریک میشه هر پماد زد تحریک هم که استفاده میکردم یه مدت ۲ هفته ۱ ماه خوب بود باز دوباره تحریک میومد

پاسخ مدیر 1403/01/20

رخی از اختلالاتی که تاثیر بر آلت تناسلی میگذارند عبارتند از: نعوظ دائم Priapism Priapism یک بیماری مزمن است ، که در آن آلت تناسلی اغلب به صورت دردناکی به مدت چندین ساعت تا چندین روز به صورت سیخ شده باقی می ماند. سیخ شدن در نعوظ دائم در ارتباط با فعالیت جنسی نیست و به وسیله اوج لذت جنسی بر طرف نمیشود. علل شایع نعوظ دائم عبارتند از: - سوءمصرف الکل یا مواد مخدر( بخصوص کوکائین) - اغلب داروها شامل، برخی ضد افسردگی ها و داروهای ضد فشار خون. - مشکلات نخاعی - صدمه به ناحیه تناسلی - هوشی(هوش بری) - درمان تزریقی آلت( درمانی برای ناتوانی جنسی عدم سیخ شدن) - بیماریهای خونی، شامل سرطان خون(لوسمی) و بیماری خونی داسی شکلSickel cell درمان برای نعوظ دائم مهم است، چون سیخ بودن چهارساعت یا بیشتر به ناتوانی جنسی منجر می شود .هدف از درمان رها کردن از حالت سیخ شدن و حفظ عمل آلت است. در اغلب موارد، درمان در برگیرنده تخلیه خون به وسیله استفاده از نیدل (سر سوزن) که در کناره آلت قرار می گیرد می باشد. داروهایی که کمک به چروکیده شدن عروق خونی میکنند، و در نتیجه موجب کاهش جریان خون به آلت می شوند، همچنین ممکن است استفاده شوند. در موارد نادر، برای جلوگیری از صدمه دائم به آلت تناسلی جراحی ممکن است لازم باشد. درمان هر بیماری زمینه ای یا مشکل سو ء مصرف از ماده در پیشگیری از نغوظ دائم مهم است

سوال 1403/01/18

سلام آقای دکترین ۳۷ سالمه. من نعوذ کامل دارم ولی سریع انزال میکنم.بعداز ۷تا ۱۰ باردخول میتونه اززود انزالی نباشه.ازحساسیت بیش ازحد الت باشه.بعداز انزال هم تادوسه ساعت به هیچ وجه نعوذ کامل نمیشم.

پاسخ مدیر 1403/01/18

ویزیت متخصص اورولوژی شوید

سوال 1403/01/17

سلام آقای دکتر من یه چند وقتی هست ک بعد از دستشویی کردن یه ماده سفید رنگ مثل اسپرم از آلتم خارج میشود چسب ناکم هست آیا بیماریه ؟

پاسخ مدیر 1403/01/17

ممکن است ناشی از عفونت باشد و یا ترشح باشد. باید توسط متخصص اورلوژی تست های لازمه تجویز شود تا با اطمینان بیشتری پاسخگو باشیم

سوال 1402/10/05

سلام وقت بخیر آلت من خییلی وقت ها بی دلیل شق (راست) میشه و من رو آزار میده چه کار کنم

پاسخ مدیر 1402/10/05

ویزیت متخصص اورولوژی شوید و اصلا خودسرانه دارویی مصرف نکنید

سوال 1402/07/30

سلام آقای دکتر من تا حالا رابطه نداشتم و تازه ازدواج کردم وقتی کنار همسرم بخوابم آلت سیخ که شده بعد چند دقیقه منی ازم تخلیه میشه با فشار یا نشسته باشم و آلتم سیخ باشه به در نزدیکی مقعدم فشار بیاد بخاطر نشستن آبم میاد چیکار کنم یعنی بخاطر نشست و فشار که به کیسه منی در نزدیکی مقعد هست یا طبیعی هست که آبم میاد

پاسخ مدیر 1402/07/30

ویزیت متخصص اورولوژی شوید باید بررسی گردد

سوال 1402/07/19

سلام وقت بخیر ببخشید من چند وقتی ه بعد رابطه حدود نیم ساعت بعد سر نوک آلت م بسته میشه و باید ادرار کنم تا باز بشه (بعد نزدیکی ادرار میکنم) ایندفعه خیلی بدتر حس میکنم بسته شده بود به طوری ک وقتی اقدام به ادرار کردم ۵ ۳ ثانیه طول کشید تا ادرار خارج یشه حالا این بسته شدن سر آلت یه چیز طبیعی ه یا خیر؟ ممنون

پاسخ مدیر 1402/07/19

توصیه می شود ویزیت متخصص اورولوژی شوید

سوال 1402/07/19

سلام وقت بخیر ببخشید من چند وقتی ه بعد رابطه حدود نیم ساعت بعد سر نوک آلت م بسته میشه و باید ادرار کنم تا باز بشه (بعد نزدیکی ادرار میکنم) ایندفعه خیلی بدتر حس میکنم بسته شده بود به طوری ک وقتی اقدام به ادرار کردم ۵ ۳ ثانیه طول کشید تا ادرار خارج یشه حالا این بسته شدن سر آلت یه چیز طبیعی ه یا خیر؟ ممنون

پاسخ مدیر 1402/07/19

ویزیت متخصص اورولوژی شوید

سوال 1402/07/17

سلام دکتر جان خسته نباشید 24سالمە فوبیای شدید بیماری پیرونی رو دارم از اول امسال تا الان 50بار سنوکردم و مشکلی نداشتم شب و روزم شدە این ضربه نخورم یا خم نشه اما متاسفانه بر اثر رفتارهای مسخره من هر بازم یه کوچولو خم میشه اما در حالت عادی یا نیمه نعوظ یکم کمتر، خسته شدم لطفا کمکم کنید دلیل این بیماری میگن ضربه‌س من رابطه‌ای نداشتم

پاسخ مدیر 1402/07/17

معاینه فیزیکی اغلب برای شناسایی زخم در آلت تناسلی مردان و تشخیص بیماری پیرونی کافی است. به ندرت، عوارض دیگر باعث بروز علائم مشابه با پیرونی شده و پزشک نیاز به رد احتمال آنها دارد. متخصص اورولوژی با لمس آلت تناسلی در حالت عادی و بدون نعوظ، قادر خواهد بود؛ محل و مقدار بافت اسکار را تشخیص دهد. همچنین ممکن است اورولوژیست طول آلت تناسلی را اندازه‌ گیری کند؛ تا در صورت پیشرفت بیماری و کوتاه تر شدن آلت، متوجه تغییرات گردد. در مواردی هم ممکن است پزشک درخواست سونوگرافی یا آزمایش‌های دیگری را به منظور بررسی آلت تناسلی در هنگام نعوظ تجویز نماید. قبل از گرفتن تصاویر آلت تناسلی، برای ایجاد نعوظ به احتمال زیاد یک تزریق به طور مستقیم به آلت تناسلی انجام خواهد شد. سونوگرافی رایج‌ترین روش مورد استفاده برای تشخیص اختلالات آلت تناسلی است. در سونوگرافی از امواج صوتی برای تولید تصاویر بافت‌های نرم استفاده می‌شود. این آزمایشات می‌تواند بافت اسکار، جریان خون به آلت تناسلی و هر گونه اختلال دیگر را نشان دهد. لذا اگر جواب سونوگرافی ئ متخصص فرمودن مشکلی نیست جای نگرانی ندارد

سوال 1402/06/11

سلام جناب دکتر . من حدود ۴۰ روز ازدواج کردم اما آلتم وقتی سیخ میشه همین که بخواهی رابطه شروع کنم آلتم شل میشه و نمیتونم دخول انجام بدم . بعدش با همون آلت شل وقتی به دهانه واژن میرسه خیلی زود ارضا میشم . جناب دکتر لطفا بگید مشکلم چیه

پاسخ مدیر 1402/06/11

باید ویزیت متخصص اورولوژی شوید

سوال 1402/06/10

سلام خسته نباشید ببخشید من یه سوال دارم من امروز خودارضایی داشتم و بعد که به آلتم نگاه کردم دیدم تقریبا وسط آلتم یخورده باد کرده ...آیا مشکلی وجود دارد؟؟

پاسخ مدیر 1402/06/10

خودارضایی عوارض بسیار زیادی دارد.باید توسط متخصص اوررولوژی ویزیت شوید . یافتن توده یا برآمدگی بر روی آلت تناسلی مردانه، می تواند نگران کننده باشد. اما این حالت همیشه نشان دهنده یک بیماری جدی نمی باشد. در واقع، بسیاری از توده ها و برجستگی های آلت تناسلی، کاملاً بی خطر هستند لذا باید ویزیت شوید تا بررسی شود

سوال 1402/02/30

سلام آقای دکتر من 17 سالم هست و وقتی آلتم در شق کامل هست رو به بالا قرار میگیره نزدیک به شکمم و تقریباً نمیتونم خمش کنم باید چیکار کنم؟

پاسخ مدیر 1402/02/30

اگر مشکلی دارید ویزیت متخصص اورولوژی شوید ت بررسی های لازمه صورت بگیرد .

سوال 1402/02/19

سلام وقت بخیر اقای دکتر من ۴۳سالمه ۷ساله ازدواج کردم بعد ازهربارنزدیکی حدود یک دقیقه الاتم سیخ حستش چکار کنم

پاسخ مدیر 1402/02/19

موردی ندارد ولی برای بررسی بیشتر می توانید توسط متخصص اورولوژی ویزیت شوید .

سوال 1402/02/18

سلام جناب دکتر. من ۳۳ سالمه.ناحیه حساس آلتم حسش کمه و باید فشار زیادی بهش وارد بشه تا تحریک بشم و این مسئله موجب شده که خیلی دیر ارضا بشم (بیشتر از ۴۰ دقیقه)و در خیلی اذیت میشم ازین موضوع چون انرژی و فعالیت زیادی می طلبه. لطفا بفرمایید راه حلی

پاسخ مدیر 1402/02/18

توصیه می شود ویزیت متخصص اورولوژی شوید

سوال 1402/02/17

سلام خسته نباشین پسر من احساس میکنه الت تناسلیش سنگین شده ولی من همچین احساسی ندارم ایا مشکلی داره؟پسرم12سالش هست.

پاسخ مدیر 1402/02/17

متخصص اورولوژی باید بررسی کنند

سوال 1402/01/26

سلام . اقای دکتر من پسری هستم ۱۵ ساله . ۱۲ . ۱۳ سال که بودم موهای دور التم‌را زدم که بعد از ان‌التم دونه ای شد(زگیل نیست)و التم از قبل هم بعضی از جاهاش کبود بود . به نظرتون چجوری باید خوبش کنم خیلی می ترسم که هیچوقت نتونم یک رابطه جنسی داشته باشم

پاسخ مدیر 1402/01/26

باید توسط متخصص ظاهری بررسی شود. ویزیت اورولوژیست شوید

سوال 1402/01/09

سلام من پسر ۲۵ ساله هستم.همیشه بعد از ادرار کردن یک یا دو قطره آب که نه رنگ داره و نه بو و اصلا هم لزج نیست،مثل آبه،و هیچ حسی هم نداره از من خارج میشه،من خودم هم به صورت اتفاقی بعد از این که آلتم رو کاملا خشک کردم متوجه شدم که دوباره خیس شده.بعضی وقتا هم یه مقداری سوزش ادرار دارم.به نظر شما این آب احتیاج به تطهیر داره برای نماز خوندن.در ضمن من همیشه بعد از ادرار استبرا میکنم.ممنون

پاسخ مدیر 1402/01/09

ویزیت متخصص اورولوزی شوید احتمال عفونت مورد بررسی قرار بگیرد

سوال 1402/01/06

سلام اغای دکتر خسته نباشید من حدود 3سال پیش به تنهایی یه میز سنگین رو جابه جا کردم وخیلی بهم فشار اومد جوری که در ناحیه کیسه بیضه ام احساس درد کردم ودقیقا از همون لحظه هر دوتا بیضه ام شل شدن والان حدود 3سال هستش که تو خوابیدن نشستن یا دستشویی رفتن مشکل دارم میشه راهنماییم کنید.ممنون

پاسخ مدیر 1402/01/06

ویزیت متخصص اورلوژی احتمال فتخ وجود دارد که بررسی و در صورت لزوم جراحی می شود و برطرف می گردد

سوال 1401/12/07

سلام. چهل ساله هستم حدود یک سالیه بعد از رابطه جنسی کناره کلاهک آلتم به اندازه یک سانت دچار خارش میشه این خارش یک روز ادامه پیدا میکنه و تموم میشه و پس از سه روز همون جا دچار یه لک سیاه و حالت جمع شدگی ریز پیدا میکنه و حساس به لمس و لباس و پس از حدود ده روز از بین می ریره البته با پماددهیدروکوتیزون زودتر میره این اتفاق طی یک سال سه بار اتفاق افتاده دقیقا همون ناحیه که هر سه بارم رابطه بدون محافظت بوده می خواستم بدونم ایا این بیماری از همسرم منتقل میشه یا بخاطر فشار هنگام رابطه به کلاهک هست؟ ممنون

پاسخ مدیر 1401/12/07

باید توسط متخصص اورولوژی ویزیت شوید و ایشان نظر دهند .

سوال 1401/10/05

سلام ببخشید جوانی هستم ۱۸یا۱۹ساله وقتی که آلتم رو دست میزنم گه گاهی به قول معروف یجورایی ور میرم در حد سیخ شدن نه همینجوری گه گاهی دستم روش میره ادرارم میگیره میرم سرویس بهداشتی ادرار بی رنگ و زیادی میکنم و بعضی وقتها هعی ادرارم میگیره و وقتی میرم سرویس بهداشتی بازم ادرار بی رنگ(به رنگ آب) بصورت زیاد اگر هم خالی نکنم انگار مثانه ام رو داره میترکونه آیا مشکلی دارم؟؟؟

پاسخ مدیر 1401/10/05

ادرار بی‌رنگ گاهی به دلیل نوشیدن بیش از حد آب خود را نشان می‌دهد و این در حالی است که در برخی مواقع این ادرار می‌تواند نشانه مشکل در کلیه‌ها باشد. اگر ادرار شما به طور مداوم شفاف یا بی‌رنگ است، باید به پزشک و دکتر اورولوژی مراجعه کنید.

سوال 1401/08/20

سلام دکتر وقتتون بخیر، مردمجردی هستم 48 ساله، سوالم اینه که من موقع نعوذ حالا چه در رابطه چه موقع خودارضایی، قسمت باسنم دقیقا دور مقعدم شدیدا عرق میکنه جوری که آب عرق باسنم میچکه زمین میخوام ببینم علتش چی میتونه باشه وجای نگرانی داره یانه؟ البته من این موضوع رو تازه متوجه شدم یعنی یکی بهم گفت شایدقبلتر هم بوده من نمیدانستم. ممنونم از پاسختون

پاسخ مدیر 1401/08/20

جواب: جای نگرانی ندارد، معمولاً نشانه بالا بودن تستوسترون است و خودش به فعالیت جنسی تان کمک می کند.

سوال 1401/07/19

سلام دکتر بالای الت حدود یک سانت عقب تر از کلاهک یه توده دردناک کوچیک هست بهذسمت چب هم الت انگار ورم کرده مشکل چیه؟

پاسخ مدیر 1401/07/19

باید توسط متخصص اوررولوژی ویزیت شوید . یافتن توده یا برآمدگی بر روی آلت تناسلی مردانه، می تواند نگران کننده باشد. اما این حالت همیشه نشان دهنده یک بیماری جدی نمی باشد. در واقع، بسیاری از توده ها و برجستگی های آلت تناسلی، کاملاً بی خطر هستند لذا باید ویزیت شوید تا بررسی شود

سوال 1401/07/12

سلام آقای دکتر چند وقتی هست که آلتم بی دلیل سیخ میشه و بعد یک دیقه از اون حالت سیخ شدن خارج میشه و زود انزالی هم دارم خیلی نگران این قضیه هستم

پاسخ مدیر 1401/07/12

ويزيت متخصص اورولوژي شويد . معمولا در راه های درمان زود انزالی بصورت همزمان بر روی بدن و ذهن اقداماتی صورت میگیرد تا مرد به حالت روان تنی (سلامت جسمی و روحی) مناسب برای یک نزدیکی جنسی طولانی مدت دست پیدا کند .لذا مشاور و وویزیت متخصص اورولوژی نیاز ست

سوال 1401/07/03

باسلام من یک سوال دارم، پوست قسمت ختنه گاه بسیار حساسه و باعث میشه زودانزال بشم، بقیه قسمت های التم خوبه فقط قسمت خننه گاه تحریکش شدیده. مطمئنم بخاطر ختنه هست چه راهی رو پیشنهاد میدین برای درمان؟ یا به چه پزشکی مراجعه کنم؟

پاسخ مدیر 1401/07/03

معمولا در راه های درمان زود انزالی بصورت همزمان بر روی بدن و ذهن اقداماتی صورت میگیرد تا مرد به حالت روان تنی (سلامت جسمی و روحی) مناسب برای یک نزدیکی جنسی طولانی مدت دست پیدا کند .لذا مشاور و وویزیت متخصص اورولوژی نیاز ست .

سوال 1401/05/12

سلام و عرض ادب من اشتباها مقدار کمی کرم کرطوب کننده پوست روی ختنه گاه زدم چون فکر میکردم دانه های بسیار ریزی که روی اون قرار داره غیر طبیعیه در حالی که فهمیدم غدد چربی و روان کننده هستند الان کمتر از یک هفتست من گاهی اوقات احساس سوزش خفیف آلت بیشتر در قسمت ختنه گاه دارم و علائم ظاهری ندارم و در حالت سفتی احساس درد کمی بین کلاهک و ختنه گاه دارم ممکنه اون غدد مسدود شده باشن و به مرور باعث خشکی شوند یا فقط حساسیت پوستی خفیف باشه . لطفا یه راهی برای برطرف شدن سوزش و تسکین پوست پیشنهاد بدید

پاسخ مدیر 1401/05/12

باید توسط متخصص پوست ویزیت شوید تا دانه ها را چک کنند و تشخیص بدهند که آیا حساسیت بوده یا خیر؟

سوال 1401/05/01

سلام خسته نباشید. دکتر من 25سالمه رابطه جنسی خیلی زیادی تا سن 22 سالگیم داشتم ولی الان حدود 3 سال میشه با کسی نبودم و هنگام رابطه و جلق ترشح زیادی دارم و حتی بدون این که احساس نعوض داشته باشم به طور کامل نعوض میشم و ابم میاد ولی فقط منی میاد هیچ حسی نداره مثل ادرار و بعد از چند دقیقه نعوض کامل میشم . الان مدت زیادیه که سر همین مساله رابطه ندارم چون مدام باید کاندوم عوض کنم و باعث شدع دوری کنم چون شریک جنسیم خیال میکنه من ارضا شدم. الان نمیدونم باید چیکار کنم و ت هیچ جای اینترنت همچین موردی ندیدم و توضیحی هم داده نشده. ممن.ن میشم راهنمایی کنین با تشکر

پاسخ مدیر 1401/05/01

استمنا می تواند از دلایل مشکلات شما باشد و باید ویزیت متخصص اورولوژی شوید و البته در کنار آن مشاوره نیز می تواند نقش بسزایی داشته باشد .

سوال 1401/03/20

درود اقای دکتر من چند وقتی خود ارضایی زیاد داشتم و حالا هم زود ارضایی دارم و هم هیچ حسی در هنگام ارضا ندارم و تنها یه سوزش کم حسی می کنم ایا درست می شه ؟

پاسخ مدیر 1401/03/20

ويزيت متخصص اورولوژي شويد . معمولا در راه های درمان زود انزالی بصورت همزمان بر روی بدن و ذهن اقداماتی صورت میگیرد تا مرد به حالت روان تنی (سلامت جسمی و روحی) مناسب برای یک نزدیکی جنسی طولانی مدت دست پیدا کند .لذا مشاور و وویزیت متخصص اورولوژی نیاز ست

سوال 1401/03/01

ندولاریتی شفت الت تناسلی در 56 سالگی چه دیفرنشیال دایگنوزی داره؟

پاسخ مدیر 1401/03/01

جواب: بیماریهای مختلفی ممکن است این حالت را ایجاد کنند که شامل بیماریهای سیستمیک مثل بیماریهای قلبی – عروقی، دیابت تا بیماریهای موضعی، توصیه می کنم با یک ارولوژیست مشورت کنید.

سوال 1400/11/25

سوال: سلام آقای دکتر من یه مدتی هیچ حسی به خانمم ندارم آلتم بلند نمیشه علتش چیه باید چیکار کنم

پاسخ مدیر 1400/11/25

جواب: با روانشناس مشورت کنید تا بهتر راهنماییتان بکنند.

سوال 1400/10/05

سوال: سلام آقای دکتر وقت شمابخیر بنده 36 سالمه یکسال پیش بین نزدیکی ی دفعه ای حسمو از دست میدادمو آلتم می خوابید دیگه شق نمیشد چندوقتی خوب شده بودم ولی الان یکماه دوباره همانطور شدم دلیلش چیه ؟ البته اینم بگم من سرد مزاجم ربطی به سردی مزاجم داره؟

پاسخ مدیر 1400/10/05

جواب: ویزیت متخصص اورولوژی شوید

سوال 1400/10/04

سوال: سلام من از سوراخ آلتم اشغال رفته پاین و عزیت میکنه آیا نیاز به عمل دارم؟

پاسخ مدیر 1400/10/04

حواب: توسط متخصص اورولوژی ویزیت شوید .

سوال 1400/09/23

سوال: سلام آقای دکترمن۳۹ سالمه متاهل ۱ماه پبش من بعدازنزدیکی ارضاشدم وبالای آلتم بادکنکی شکل شدتاچندساعت بعد رم خوابیدکبودشدتادوهفته نزدیکی نداشتم سوزش داشتم.والان کبودی هم رفع شده ...ولی درحین نزدیکی احساس میکنم داخل آلتم آب جمع شده یادت میخوره همین حس آب جمع شدنو دارم.چیکارکنم شماتشخیص بیماری خاصی میدیدپروستات یابادفتق یا.......ممنون میشم خیلی نگرانم

پاسخ مدیر 1400/09/23

جواب: باید ویزیت متخصص اورولوژی شوید

سوال 1400/05/24

سوال: سلام اقایی دکتر خسته نباشین ببخشین من ۱۸سالمه و از ۱۵ سالگی دارم جلق میزنم ۳ساله عروسی هم نکردم الان که یه وقتایی میرم برنامه تناسلی هم بلند نمیشه اگه یه دفعه بلند شه اونم خیلی دست بزنم یا فیلم نگاه کنم بلند میشه وگرنه اصلن بلند نمیشه الانم خیلی کم جلق میزنم نمیدونم که از جلق هست یا مشکلی دیگه یه دارم کمرم که خم میکنم یا کار میکنم درد میکنه لاغر هستم رنگم خیلی زرد شده بهم کمک کنین که چکار کنم ممنونم

پاسخ مدیر 1400/05/24

جواب: توصیه می شود ویزیت متخصص اورولوژی شوید .

سوال 1400/05/16

سوال: سلام وقت بخیر آقای دکتر من ۱۸ سالمه . بعد از ارضا شدن(خود ارضایی) وقتی دست به الت تناسلیم میزنم بدنم قفل میکنه و کمرم خم میشه بیماری چیزی هستش یا به مرور زمان رفع میشه؟

پاسخ مدیر 1400/05/16

جواب: با متخصص اورولوژی در میان بگذارید.

سوال 1400/05/10

سوال: سلام من چند سالیه آلت تناسلیم در حالت خوابیده مثل قبلش نیست در حالت خوابیده امکان حرکت دادن آلتم در ندارم و پوست آلتم تیره شده و گاهی اوقات جمع میشه و به حالت فنری شکل در میاد اما نعوظ آلتم مشکلی نداره و انزال شبانه رو هم تجربه میکنم دکتر رفتم که گفت آلت خوابیده فقط بدرد شاشیدن میخوره و سونو هم گرفتم مشکلی نبود ولی بهرحال این موضوع من رو اذیت میکنه الان 19 سالمه الت تناسلیم در حالت خوابیده بعضی وقتا که با موهام برخورد میکنه یک احساس سوزش روش حس میکنم و این باعث میشه که اصلا در حالت خوابیده وقتی که دراز کشیدم نتونم رو به بالای شکمش بذارم میخواستم نظرشما رو بدونم

پاسخ مدیر 1400/05/10

جواب: شما باید مسائلتون را با متخصص اورولوژی مطرح کنین

سوال 1400/04/12

سوال: سلام آقای دکتر چندوقتیه که درحالت نعوظ بیضه هام شل میمونه منظورم جمع نمیشه دور آلت اگه میشه راهنمایی کنید

پاسخ مدیر 1400/04/12

جواب: ویزیت متخصص اورولوژی شوید .

سوال 1400/03/04

سوال: سلام آقای دکتر خسته نباشید. من لیزر co2 برای زگیل تناسلی انجام دادم و بعد از ۴ روز که نزدیکی انجام دادم با کاندوم، در‌حین نزدیکی و خصوصا زمان ارضا درد شدیدی داشتم و الان بعد از حدود یکماه روی آلتم دقیقا جای کش کاندوم لاغر شده و هنگام نعوظ مشکل دارم، آیا دچار شکستی آلت شدم. لطفا راهنمایی کنید

پاسخ مدیر 1400/03/04

جواب: باید متخصص اورولوژی مرورد بررسی قرار دهد.

سوال 1400/03/04

سوال: سلام دکتر. وقت شما بخیر. ببخشید من یک فرد لاغر هسنم احساس میکنم رشدم کند شده. صورتم شادابی نداره حتی قدم. آلت تناسلیم بسیار کوچیک هستش 28 سالمه آلتم باریک هست و طولش 10 سانت. میخاستم ببینم کجا باید مراجعه کنم. حالا نمیدونم سوالم واضحه یا نه. . ممنون میشم پاسخ بدین باتشکر.

پاسخ مدیر 1400/03/04

جواب: برخی از مسایلی که فرمودین جنبه روحی دارد بیشتر لذا می توانید ازمشاوره کمک بگیرید . در ارتباط با سایز الت در حال حاضر به غیر از مواردی که آلت در چربی ریشه خود مخفی شده و می‌توان با کاهش وزن و در برخی موارد برداشتن چربی‌های اضافه نسبت به افزایش طول در معرض دید آلت اقدام نمود روش صد در صد تایید شده دیگری وجود ندارد و بسیاری از قرص‌ها، پمادها و اسپری‌هایی که برای این مساله در اینترنت، فروشگاه‌ها، شبکه‌های ماهواره‌ای و ... تبلیغ می‌شوند جنبه تجاری دارند و اکثرا مورد تایید وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی نمی‌باشند.

سوال 1400/02/30

سوال: سلام پسر هستم و حدود ۱۶ سالمه و امروز متوجه شدم زیر بدنه آلتم یک برآمدگی کوچیک هست که تقریبا گرد هست و شبیه رگه ولی زیاد دستکاری نکردم که ببینم چرک داره یا نه ولی به نظر اینطور نمیاد خواستم ببینم چیکار میتونم بکنم و این چی هست؟

پاسخ مدیر 1400/02/30

جواب: باید ویزیت متخصص اورولوژی شوید

سوال 1400/02/23

سوال: سلام دکتر من ۱۸ سالمه و درست یادم نیست فکر کنم از وقتی به بلوغ رسیدم بدنه التم از وسط دو رنگ متفاوت شده ایا خطرناک نیست مشکلی نداره

پاسخ مدیر 1400/02/23

جواب: بستگی دارد به این تفاوت رنگ به طور مثال آلت تناسلی ممکن است هنگامی که جریان خون به سمت رگهای خونی و غدد درون آن افزایش می یابد، بنفش رنگ شود. این اتفاق اغلب زمانی رخ می دهد که مرد تحریک جنسی را تجربه می کند. با اینحال، هنگامی که تغییر رنگ غیرطبیعی بوده و با درد یا خارش همراه است، فرد می بایست به دکتر مراجعه کند زیرا رنگ بنفش ممکن است نشانه عفونت، بیماری و یا مشکلات گردش خون باشد. اورولوژیست در این مواقع بهترین کمک را به شما خواهد کرد.

سوال 1400/02/07

سوال: سلام اقای دکتر من وقتی داشتم ارضا میشدم دیدم سر التم پاره شده و خون میاد و الان یک روز هست که اصلا جرعت ندارم ادرار کنم چون خیلی میسوزه و نمیدونم چیکار کنم؟ لطفا کمک کنید و اصلا از لحاظ روحی خوب نیستم

پاسخ مدیر 1400/02/07

جواب: چنانچه خونریزی و سوزش ادامه دار شد ویزیت متخصص اورولوژی شوید

سوال 1400/01/27

سوال: سلام دکتر این چن وقته بود که نقطه های سفید ولی کوچیک رو آلت تناسلی ام بقل هاش در اومده و اهمیت ندادم خیلی زیاد شدن دونه های سفید رو آلتم چیکار باید بکنم روز به روز زیاد تر میشن آیا درمانی داره ممنون میشم اگه جواب بدین

پاسخ مدیر 1400/01/27

جواب: وجود دانه های سفید روی اندام تناسلی بسیار شایع است. در اغلب موارد این دانه ها بی خطر هستند. ممکن است دانه های سفید روی اندام تناسلی جوشی در اثر آکنه، کورک مرواریدوار آلت تناسلی، یا برآمدگی هایی به اسم دانه های فوردایس باشند. و یا غیره ....برای بررسی دقیق تر می توانید ویزیت متخصص پوس شوید .

سوال 1400/01/27

سوال: سلام، خسته نباشید، من 19 سالمه و چند روزه به علت نا معلوم زیر تنه آلت تناسلیم که بدنه گفته میشه، یه چیز دایره ای زیر پوست هست که قبلنم وجود داشت، ولی الان بخاطر یک روز خارش زیاد بزرگتر شده و وقتی یه چیزی بر میخوره انگاری سوزن فرو میکنن و احساس میکنم پوستم یه ریز سوراخ برداشتن کنار همون دایره ای که گفتم و ازش یه مایع زرد رنگ ترشح میشه و چند روز از خجالت به دکتر هم نمیتونم مراجعه کنم و تو این سایت ها هم چیزی در موردش ننوشته

پاسخ مدیر 1400/01/27

جواب: امکان عفونت هست حتما ویزیت متخصص اورولوژی شوید .

سوال 1400/01/21

سوال: سلام آقای دکتر خسته نباشید، در مواقعی که خودارضایی انجام میدم مخصوصا اگر محکم باشه و عذر میخوام که اینطوری میگم عمل جلق با فشار دادن زیاد البته چه کم چه زیاد باشه فرقی نمیکنه ، یک سوزش ناگهانی تقریبا شدید در کل التم مخصوصاً در کلاهک التم یهویی حس میکنم انگار التم رگ به رگ میشه و همچنین کمی سر التم قرمز میشه ، چن ثانیه بعد سوزش رفع میشه، و دوباره اگر تکرار کنم سوزش بوجود میاد و رفع میشه سپس پس از خواب رفتن الت، دور الت قسمت ختنه‌گاه ورم میکنه و به صورت یه دایره حلقوی در میاد پف میکنه، بعد از مدت کوتاهی که خودارضایی نکنم ورم میخوابه و رفع میشه درسته نباید خودارضایی انجام بدم ولی نباید هم با این عمل سوزش و این علائم بوجود بیاد به نظرتون مشکلی وجود داره؟

پاسخ مدیر 1400/01/21

جواب: بالنیت اغلب در مردان و پسران که ختنه (برداشتن پوست جلویی به وسیله جراحی) نشده ، و دارای بهداشت پایین می باشند اتفاق می افتد. التهاب میتواند در مواقعی که پوست حساس زیر ختنه گاه به صورت منظم شسته نشود و در نتیجه سبب شود که عرق، مواد زائد طبیعی، پوست مرده و باکتری در زیر پوست ختنه گاه جمع شده و موجب تحریک گردد، اتفاق بیافتد. وجود پوست تنگ ممکن است تمیز کردن این ناحیه را مشکل کند و منجر به تحریک ترشحات پنیری شکل غدد چربی زیر پوست ختنه گاه یا smegma که میتوانند در زیر پوست ختنه گاه تجمع یابند شود. دیگر علل شامل: - درماتیت/ آلرژی. درماتیت التهاب پوست است، که اغلب به وسیله یک ماده تحریک کننده یا حساسیت تماسی ایجاد میگردد. حساسیت به مواد شیمیایی در اغلب محصولات- مانند صابون ها، پاک کننده ها، عطرها و اسپرم کش ها- میتواند ایجاد یک واکنش حساسیتی شامل تحریک، خارش و بثورات جلدی کند. - عفونت. عفونت با قارچ کاندیدا البیکانس (thrush) میتواند ایجاد خارش و بثورات جلدی پر از لکه کند. اغلب بیماریهای منتقله از طریق جنسی- شامل سوزاک، تبخال و سفلیس میتواند تولید نشانه های بالینیت کند. بعلاوه ، مردان با دیابت( بیماری قند خون) در خطر بیشتری برای بالینیت هستند. قند موجود در ادرار که در زیر پوست ختنه گاه می ماند محیط مساعد برای رشد باکتری است. التهاب مزمن سر آلت و پوست ختنه گاه میتواند منجر به جای زخم شده، و در نتیجه علت تنگی پوست ختنه گاه( فیموز یا تنگی غلاف) و تنگی مجرای پیش آبراه (لوله ای که ادرار را از مثانه تخلیه میکند) شود.التهاب همچنین منجر به تورم پوست ختنه گاه شده، که میتواند منجر به صدمه به آلت شود. درمان بالینیت بستگی به علل زمینه ای دارد. اگر عفونتی موجود است، درمان شامل یک آنتی بیوتیک مناسب یا داروهای ضد قارچ خواهد بود. در موارد شدید یا مزمن التهاب، ختنه باید توصیه گردد. استفاده از اقدامات بهداشتی مناسب میتواند کمک به پیشگیری از بالینیت در آینده کند. بعلاوه، مهم است که از صابون های قوی یا مواد شیمیایی، بخصوص آنهایی که شناخته شده هستند که موجب واکنش پوستی میگردند استفاده نکنید به طور کل توصیه می شود تا توسط متخصص اورولوژی ویزیت شوید/

سوال 1400/01/14

سلام دکتر خسته نباشید و وقت بخیر دکتر من 18 سالم هست و تغریبا یک سالی میشه ک بعضی وقت ها بدون هیچ دست زدنی یا بدونی هیچ کاری یکی دو قطره از التم اب خارج میشه یا بعضی وقتا بعد از ادرار کردنم یا وقتی از جای ک گرم هست ب جایه سرد میرم این اتفاق میوفته این بخاطر سنم هست یا ب دکتر ارولوژی مراجعه کنم؟؟؟؟

پاسخ مدیر 1400/01/14

جواب: ممکن است ترشحات طبیعی باشد و توجه داشته باشید ترشحات آلت تناسلی مردانه عبارت است از خارج شدن غیر طبیعی هر نوع مایعی به جز ادرار و منی از نوک آلت تناسلی مردانه.اگر بو یا رنگ خاصی ندارد و میزان آن کم است خیلی جای نگرانی ندارد در غیر اینصورت ویزیت متخصص اورولوژی شوید.

سوال 1399/12/24

سوال: سلام آقای دکتر خسته نباشید من ۳۶ سالمه نعوذ خوبی دارم ولی چند سالی هست که سر آلتم مثل قبل حس نداره در حین رابطه خیلی لذت جنسی رو حس نمیکنم بعضی اوقات خوب هستش ولی بیشتر اوقات حسم کم میشه و یک مشگل دیگه اینکه خیلی ترشح دارم مایع بی رنگ فکر کنم همون پیش آب هستش ولی خیلی بیش از اندازه ترشح دارم ممنون میشم پاسخ بدید تشکر

پاسخ مدیر 1399/12/24

جواب: دلایل مختلفی وجود دارد می تواند ناشی از یک عفونت ساده و یا مسائل دیگر باشد توصیه می شود ویزیت متخصص اورولوژی شوید

سوال 1399/12/20

سوال: سلام آقای دکتر... یه سری بعد از ور رفتن با آلتم سمت چپ تو ناحیه ختنه گاه ورم بزرگی کرد.. بعد کم کم خوب شد ولی الان بعد از چند ماه پوست ختنه گاه شل شده و از لایحه های زیرین جدا شده و مدام سوزش میگیره و ول میکنه و به شدت ب خیسی و رطوبت حساسه و خودشو بیشتر نشون میده... کلا اون قسمت پوستش حالت بیرون زدگی و چروکیدگی داره و انگار به چیزی وصل نیست... چیکار کنم؟ مرسی

پاسخ مدیر 1399/12/20

جواب: حتما ویزیت متخصص اورولوژی باید بشوید.

سوال 1399/12/17

سوال: سلام من 38سالمه متاسفاته دوهفته میشه که هرکاری میکنم اصلا آلتم تتحریک نمیشه وراست نمیشه نه استرس دارم نه مشکل خاصی برای آلتم پیش نمیامده شکلظاهریش مثل میشه هست مشکل چیه ؟؟

پاسخ مدیر 1399/12/17

جواب: ویزیت متخصص اورولوژی شوید.

سوال 1399/12/15

سوال: سلام چندوقتی که فکر میکنم الت م کوچک شده وخوب راست نمیشه شله حین رابطه .من 37سالمه متاهل بعضی وقتها این طور میشم .البته کمی از نظر روحی دادم دلشوره واظتراب لطفا راهنمای کتید

پاسخ مدیر 1399/12/15

جواب: بهتر است ارولوژیست شما را ویزیت کنند و چنانچه گفتند مشکل ساختاری ندارید ، نگران نباشید ، یک مدتی اصلاً به این مسئله فکر نکنید ، تا از لحاظ روحی آمادگی نعوظ شدن کامل را پیدا کنید.

سوال 1399/12/03

سوال: سلام آقاي دكتر . من يك بار ٥ شب پيش در حالي كه به شدت ادرار داشتم و در همون حالت مشغول به ارضا كردن خودم شدم و دو ساعت بعد سرويس رفتم و ادرار كردم . صبح فردا يك سوزش زير آلتم احساس كردم و آلتم از درازا كاملا بي حس شده و اصلا مثل سابق نعوظ خوب و سفتي رو براي آلتم احساس نميكنم . يعني حتي در زمان راست شدن آلت باز احساس ميكنم آلتم مقداري شل هست . نميدونم بايد چكار كنم و اين موضوع رو با كسي در جريان نذاشتم . از لحاظ روحي به شدت ناراحتم . لطفا راهنمايي كنيد . ايا بهتر ميشه اگر صبر كنم ؟ ( روي ندارم به دكتر مراجعه كنم و اين موضوع به شدت زندگيمو به هم ريخته و تو ندونم و چه كنم گير كردم )

پاسخ مدیر 1399/12/03

جواب: بهتر است ارولوژیست شما را ویزیت کنند و چنانچه گفتند مشکل ساختاری ندارید ، نگران نباشید ، یک مدتی اصلاً به این مسئله فکر نکنید ، تا از لحاظ روحی آمادگی نعوظ شدن را پیدا کنید.

سوال 1399/10/13

سوال: باسلام و احترام من هنگام رابطه یک باره دیگه نعوض ندارم خواستم بدونم آیا این مشکل هست وبایدبه متخصص مراجعه کنم ۳۸سالم و متأهل هستم آیا مسئله می تونه به درد ناشی از رابطه شب قبل در ناحیه اتصال آلت به بدن باشه ممنون

پاسخ مدیر 1399/10/13

جواب: ویزیت متخصص اورولوژی شوید.

سوال 1399/10/05

سوال: با سلام ببخشید آقای دکتر خیلی وقته درگیر یه مشکل هستم و اونم اینه که وقتی آلتم راست میشه دیگه نمیتونم به پایین هلش بدم و اگه هلش هم بدم درد میکنه. آیا این مریضی محسوب میشه یا راه درمان داره؟ سوال دومم اینه که وقتی ادرار میکنم یه سوزشی رو تو آلتم احساس میکنم که قبلا بدتر بود و الان احساس میکنم که بهترم. لطفا پیگیر باشید.

پاسخ مدیر 1399/10/05

جواب: ویزیت متخصص اورولوژی شوید.

سوال 1399/09/21

سوال: سلام اقای دکتر من ۳۷ سالمه زیر کلاهک روی بدنه التم التهاب و قرمزی به وجود امده که در اثر تماس گاهی سوزش و درد دارد و گاهی نقطعه اتصال کلاهک سفیدی های پنیری شکل دیده می شود برای این موضوع چه کار باید کرد دکتر پوست برم یا ارولوژی

پاسخ مدیر 1399/09/21

جواب: ابتدا به متخصص اورولوژی مراجعه کنید.

سوال 1399/09/17

سوال: سلام اقای دکتر پسرمو ختنه کردم اماانتهای کلاهک بیرونیست مشکلی نداره

پاسخ مدیر 1399/09/17

جواب: خیر به مرور ترمیم می یابد ولی بازهم بهتر است به متخصص اطفالش نشان دهید.

سوال 1399/08/02

سوال: سلام آقای دکتر ببخشید یک سوراخ بر روی آلت تناسلی من هست که مادرزادی هست و گاهی ازش یه ماده سفید بد بو بیرون میاد که بعضا وقتی خودم سعی میکنم که این ماده را با دست بیرون بیارم احساس بدی بهم دست میده و قبلا حین رابطه جنسی خیلی خیلی کم دچار اختلال در نعوظ می شدم اما چند روزیست که این اختلال نعوظ در حین رابطه به خوبی مشاهده میشه. در ضمن بنده 25 سالمه و متاهل هستم.ممنون میشم راهنماییم کنید🙏

پاسخ مدیر 1399/08/02

جواب: توصیه می شود نزد متخصص اورولوژی بروید.

سوال 1399/07/25

سوال: سلام من ۱۷سالمه و از ۱۴سالگی التم رشد نداشته اصلا تحریک نمیشم وقتی حالت نعوظ دارم برای ۱۰تا ۲۰ثانیه است و بعدش خوابیده میشه التم خیلی خشک شده و در حالت عادی ۲یا۳سانتی متر است اصلا رابطه جنسی برام بی معنی شده و هیچ لذتی برام ندارد

پاسخ مدیر 1399/07/25

جواب: باید نزد متخصص اورولوژی بروید

سوال 1399/07/05

سوال: سلام آقای دکتر. متاسفانه یک ماه قبل آلتم در حالت نعوظ کاملا به سمت پایین کشیده شد. و وقتی خواستم بالا بیارمش یک ضربه خورد. درد و کبودی نداشتم، اما نعوظ قطع شد و در طول یک هفته فقط یک صبح نعوظ داشتم که اونم کامل سفت نبود و کمی کج شده بود. پیش چندتا دکتر رفتم گفتن سالمی و هیچ مشکلی نیست. سونوگرافی هم سالم جواب داد. اما الان یک ماه هست نعوظ ندارم. نمیتونم آلتم رو حتی با دست تحریک کنم. و آلتم در حالت نیمه سخت رو به پایین مونده. نه کامل جمع میشه و نه بزرگ میشه. مشکل چیه؟ لطفا کمک کنید. آیا درمان داره

پاسخ مدیر 1399/07/05

جواب: ارولوژیست ها اگر شما را ویزیت کرده اند و گفتند مشکل ساختاری ندارید ، نگران نباشید ، یک مدتی اصلاً به این مسئله فکر نکنید ، تا از لحاظ روحی آمادگی نعوظ شدن را پیدا کنید.

سوال 1399/06/20

سوال: باسلام...من‌حدوددوماهه‌سوزش‌ادرار‌ودردالت‌تناسلی‌وبعضی‌وقتها‌‌هم‌الت‌کوچک‌میشه‌واحساس‌‌میکنم‌از‌دوطرف‌کلیه‌بسته‌میشه واز‌مثانه‌وکلیه‌ها‌سونو‌گرافی‌دادم‌نرماله

پاسخ مدیر 1399/06/20

جواب: باید ویزیت متخصص اورولوژیست شوید.

سوال 1399/03/07

سئوال: سلام اقی دکتر.بنده یک ماه پیش دریک سایت مطلبی خواندم که نوشته بوداگر میخواهید بفهمیدبیضه سالمی داریدبا چرخاندن هر کدام ازبیضها وتابیدن کامل ودرد نداشتن شما مشکلی ندارید.بنده این حرکت را انجام دادم وحالا دربیضه سمت راست درد خفیف دارم در روز ۲یا۳بار درد به مدت یک یا دوساعت همراه میشه ودردخفیف از طناب بیضه سمت راست احساس میشه.این درد چطوری برطرف میشه.

پاسخ مدیر 1399/03/07

جواب: هر چیزی را که نباید امتحان کرد. ابتدا یک تست اسپرموگرام بدهید ببیند که وضعیت تولید اسپرم در مایع منی تان چطور است و سپس اگر نرمال بود به مرور زمان اثرات این فشار کم شده و بر طرف می شود. توصیه می کنم اگر ادامه یافت با یک ارولوژیست مشورت کرده و در صورت لزوم یک سونوی بیضه انجام شود.

سوال 1399/02/11

سئوال: سلام.خسته نباشد میخواستم بپرسم انتهای غضروف آلت تناسلی زیر کلاهک سفت تر از نقاط دیگه ست یا برای من مشکلی پیش آمده؟

پاسخ مدیر 1399/02/11

جواب: در بعضی از افراد این حالت دیده می شود و طبیعی است (البته در حالتی که تحریک شده است وگرنه در حالت خوابیده اگر این مشکل وجود دارد باید یک ارولوژیست شما را ببیند).

سوال 1399/02/11

سئوال: سلام آقای دکتر ببخشید من یه مشکلی دارم من ۱۷ سالمه و متأسفانه بعضی وقت ها بدون هیچ دلیلی آلتم راست میشه راستش اصلا به هیچ چیزی فکر نمیکنم که باعثش بشه خواهش میکنم کمکم کنید بعضی وقت ها خیلی خجالت میکشم و مجبورم تا شل شدن آلتم به جا قایم شم اگه کمکم کنید نجاتم دادید

پاسخ مدیر 1399/02/11

جواب: چند سالتون است؟ دیده شده در بعضی از افراد سطح هورمون تستوسترون و کورتیزول بطور همزمان (بویژه در صبح ها) افزایش می یابد و در نتیجه منجر به نعوظ می شود و بطور کلی نشانه سلامت سیستم تناسلی می باشد و خیلی جای نگرانی ندارد.

سوال 1399/02/08

سئوال: سلام آقای دکتر.بنده هنگام انزال کیسه بیضه جمع میشه وکاملا چسبیده به الت این طبیعی هست یا خیر

پاسخ مدیر 1399/02/08

جواب: بله

سوال 1399/01/31

سئوال: سلام آقای دکتر من التم یه جور خاصی هست انگار قلقلک خیلی کم ولی ازیت می شم یه هفتس خوب و بد میشه ازیت میشم چه کنم

پاسخ مدیر 1399/01/31

جواب: بهتر است یک ویزیت ارولوژی بشوید که در صورت نیاز کشت و دید مستقیم از ترشحات مجرا انجام شود.

سوال 1399/01/18

سئوال: سلام و عرض ادب،بنده ۵۰ساله هستم و جدیدا بعد از هر بار سکس ، ناحیه ختنه گاه و سر آلت زخمهای ترک ترک کوچک ایجاد میشود که هنگام مقاربت اذیتی ندارد ولی بعد از آن یک مقدار سوزش دارد و پس از یکی دو روز خوب می شود تا مقاربت بعد. لازم به ذکر است که هیچ تورمی ندارم ولی گاها التهاب و قرمزی دارد. بنده متاهلم و بهداشت را هم زیاد رعایت میکنم و همچنین سکس زیادی ندارم و خشن هم نیستم . گاها از پماد هیدروکورتیزون استفاده کرده ام که مفید بوده خواهشمندم راهنمایی بفرمائید که این مشکل را چگونه در مان کنم. با تشکر

پاسخ مدیر 1399/01/18

جواب: جای نگرانی ندارد ولی حتماً از مواد لغزاننده (لوبریکانت) در هنگام سکس استفاده کنید ، احتمالاً محیط واژن خیلی خشک است.

سوال 1399/01/16

سئوال: سلام.اندازه سر آلت آیا با ختنه در ارتباط است؟

پاسخ مدیر 1399/01/16

جواب: خیر ، ارتباطی ندارد.

سوال 1399/01/06

سئوال: سلام اقای دکتر من بعد ی نزدیکی دچار عفونت الت و تاولهای سوزش اطراف مقعد شدم هر جور ازامایشی بگی دادم میگن سالمی ولی التم سوزش وهنگام نزدیکی با درد همراه لطفا راهنمای کنید

پاسخ مدیر 1399/01/06

جواب: نتیجه جواب تست سوزاک (نایسریا گونوراه آ) و کلامیدیا از ترشحات مجرات را برایم بفرست.

سوال 1399/01/03

سئوال: سلام من آلتم زیاد تحریک میشه چیکار کنم

پاسخ مدیر 1399/01/03

جواب: معمولاً برای جواب به چنین سئوالاتی باید اطلاعات بالینی و هیستوری کاملی از بیمار (نظیر سن ، وضعیت تاهل ، استایل زندگی و ...) داشت تا بتوان به آن پاسخ داد. توصیه می کنم ابتدا با یک ارولوژیست صحبت کنید و در صورت نیاز ایشان با یک سایکولوژیست هم صحبت کنید.

سوال 1398/12/18

سئوال: سلام آقای دکتر وقت شما بخیر .آقای دکتر یه چند وقتی هست که در بیداری بصورت غیر ارادی حالت نعوض بهم دست میدهد و یک سری افکار شهوانی وجنسی به صورت غیر ارادی روی ذهنم به تصویر کشیده میشه و بعضی اوقات تا حد ارضا شدن و خروج منی ادامه پیدا میکنه (در ضمن ۱۸سالم هست )و فرض بفرمایید که هیچ گونه سابقه ی خودارضایی یا... را نداشته ام .آیا این مورد طبیعی میباشد ؟آیا باید جلویش را بگیرم ؟آخه همش احساس گناه میکنم درحالی که دست خودم نیست آیا مشکلی برای به وجود نمیآورد ؟ بگذارم ازم دفع بشود؟ممنونم از شما دکتر بزرگوار

پاسخ مدیر 1398/12/18

جواب: با توجه به سن تان جای نگرانی ندارد ، ولی بهتر است با یک متخصص ارولوژی مشورت کنید.

سوال 1398/11/27

سئوال: سلام مىشه درباره هىپوس پادىاس توضىح دهىد آىا کوچکى آلت در نوزادى رو مىتوان تشخىص داد

پاسخ مدیر 1398/11/27

جواب: کوچکی آلت ( میکروپنیس ) زمانی مطرح است که آلت از نظر ساختاری و ظاهری طبیعی تشکیل شده است، ولی کوچکتر از دامنه طبیعی در کودکان هم سن است. طول آلت در نوزاد پسر به طور طبیعی 2.8 تا 4.2 سانتیمتر و قطر آن 0.9 تا 1.3 سانتیمتر میباشد. طول آلت به دقت در حالت کشیده، از رأس تا قاعده آلت، اندازه گیری میشود. میکروپنیس در نوزاد پسر معمولأ زمانی اطلاق میشود که طول آلت کمتر از 1.9 سانتیمتر باشد. میکروپنیس در 0.6% افراد مذکر دیده میشود. هیپوسپادیاس دومین انومالی شایع مادرزادی است كه ناشی از توقف تكامل آلت در بین هفته های ٧ تا ١٤ جنینی است. در واقع هیپوسپادیاس نوعی نقص مادرزادی است که در آن سوراخ مجرای ادراری (پیشابراه) به جای آنکه در نوک آلت باشد در زیر آلت تناسلی قرار دارد.

سوال 1398/09/07

سئوال: با سلام من 44 سالمه و حدود 2 ماه بخاطر مشکلات عصبی پروپرانول 10 مصرف کردم و یک ماه پیش ناگهان مصرفش رو قطع کردم. الان نعوظ دارم ولی کلاهک هنگام نعوظ مثل قبل بزرگ و سفت نمیشه.لطفا بفرمایید راه حل دارد؟با سپاس

پاسخ مدیر 1398/09/07

جواب: کنترل سیستم عصبی در این مورد خیلی مهم است و ممکن است اثرات استرس باشد، به هر حال توصیه می کنم به یک ارولوژیست مراجعه کرده و در صورت لزوم بررسی بیشتری برایتان انجام شود.

سوال 1398/08/16

سئوال: با سلام چند وقتی است که اندازه آلت تناسلی من کوچک و البته نازک شده و علاوه بر آن به طور مداوم ریشه یا بن آلت تناسلی بطور دائمی تیر میکشه؟ممنون میشم اگر پاسخگو باشید؟

پاسخ مدیر 1398/08/16

جواب: بهتر است با یک متخصص ارولوژی خیلی سریع مشورت کنید و از نظر تماس با ترکیبات ضد تستوسترون و عفونت ناحیه مجرا مورد بررسی قرار گیرید.

سوال 1398/06/29

سئوال: سلام وقت بخیر . چند وقتیه سر آلت تناسلیم پوست می اندازد فقط چند نقطه بعد از آن متوقف میشود و دوباره پوست می اندازد.دلیلش چی میتونه باشه؟

پاسخ مدیر 1398/06/29

جواب: بهتر است با یک متخصص بیماریهای تناسلی مشورت کنید. از یک عفونت قارچی تا آلرژی محتمل است.

سوال 1397/10/26

سئوال: سلام آغای دکتر من یه سال میشه که از دیوار افتادم مجرای ادرار آلت من پاره شد داخل مثانه ام سوند گذاشتن تا 3ماه بعد از 3ماه عمل کردند الان نیمه نعوظ داره سفت هم نمیشه آیا راه درمان آن است

پاسخ مدیر 1397/10/26

جواب: باید توسط یک متخصص ارولوژی ویزیت شوید و جواب سئوالتان را بعد از معاینه بالینی بگیرید.

6LdfT2UfAAAAAAxZguzC6elM2sHztpu8uBz5oaJf