چگونه در جنسیت جنین تأثیر بگذاریم؟

چگونه در جنسیت جنین تأثیر بگذاریم؟

خانمها هر ماه در اواسط سیكل خود یك یا چند تخمك كه از نظر كروموزومی فقط X هستند تولید می كنند و در مقابل آقایان دارای دو نوع اسپرم حاوی كروموزومهای جنسی X و Y هستند در واقع این مرد است كه جنسیت سلول تخم را تعیین می كند به شكلی كه اگر تخمكی كه حاوی كروموزوم جنسی X است با اسپرم حاوی كروموزوم جنسی Y لقاح یابد سلول تخم مذكر شده و اگر تخمك X با اسپرم حاوی X لقاح یابد سلول تخم مونث می شود.

از خصوصیات اسپرم هایی که حاوی کروموزوم Y (که نسبت به کروموزوم X بسیار کوچکتر بوده) می باشند این است که برخلاف اسپرم های حاوی کروموزوم X که می تواند تا 5-4 روز در محیط واژن زنده بمانند، حداکثر 18-16 ساعت در محیط واژن زنده می مانند.

از طرفی هنگامی كه یك تخمك رها میگردد 12 تا 24 ساعت فرصت دارد تا توسط اسپرم بارور گردد و پس از آن از بین می روند.

ثانیأ اسپرم های حاوی کروموزوم Y در محیط قلیایی بهتر زنده می ماند و سرعت حرکت بالاتری نسبت به اسپرم های حاوی کروموزوم X دارند.

بر اساس همین خصوصیات می باشد که می توان در تعیین جنسیت جنین دخالت نمود.


1: - PH واژن

اسپرم مرد ( كروموزوم Y)در محیط قلیائی بهتر زنده می ماند، ازطرفی محیط رحم در زمان تخمك گذاری (14 سیكل ماهانه 28 روزه) دارای PH بالا و قلیائی است و در صورتی كه لقاح در این روز صورت گیرد به احتمال زیاد جنین تولد یافته پسر خواهد بود و در بقیه اوقات چون PH دهانه رحم پایین و اسیدی است كرموزوم X بیشتر زنده مانده و احتمال دختر شدن جنین بیشتر است.


2-زمان آمیزش: 

اگرآمیزش در حوالی زمان تخمك گذاری صورت گیرد ، پسر بدنیا خواهد آمد چرا كه در زمان تخمك گذاری ترشحات دهانه رحم از همیشه قلیایی تر و رقیق تر است و ارتجاع پذیرتر است و حركت اسپرمهایY را بسیار سهل و آسان می كند اما اگر مقاربت 1 تا 2 روز بعد یا قبل از تخمك گذاری اتفاق بیفتد شانس پسر شدن بشدت كاهش می یابد و احتمال دختر زیاد می شود.


روشهای تعیین دقیق زمان تخمک گذاری:

2-1- اندازه گیری درجه حرارت بدن: بعد از تولید هر تخمك، تخمدان پروژسترون تولید می كند . یعنی هورمونی طبیعی كه در صورت حاملگی از آن محافظت می كند .

پروژسترون میانگین دمای بدن را افزایش می دهد و اندازه گیری درجه حرارت بدن در صبح زود یكی از روشهایی است كه بیماران برای كنترل تخمك گذاری می توانند مورد استفاده قرار دهند . 

دمای بدن بیماران با توجه به سیكل ماهانه هر روز صبح قبل از برخاستن از رختخواب اندازه گیری و ثبت می گردد.

الگوی تخمك گذاری آن است كه دمای بدن قبل از تخمك گذاری (عمو ما روزهای 14– 1 قاعدگی ) زیر 36 درجه سانتیگراد در نوسان بوده ، و پس از تخمك گذاری ( یعنی در روز 15 یا بعد از آن درجه حرارت بدن فرد به میزان 1 - 5 /0 درجه افزایش پیدا می كند ، این نوسان در بالاتر از 36 درجه سانتی گراد تا قاعدگی بعدی ادامه میابد كه این افزایش دمای بدن حاكی از تخمك گذاری است.

نمودار بالابودن درجه حرارت بدن در نیمه دوم سیكل قاعدگی ثابت می كند تخمك گذاری اتفاق افتاده است. سیكل بدون تخمك گذاری نمی تواند به صورت پیوسته دمای بدن را در نیمه دوم سیكل قاعدگی افزایش یافته نشان دهد.

2-2- ترشح موکوس دهانه رحم: در چرخه قاعدگی میزان ترشح موكوس واژن كاهش می یابد. اما در زمان تخمك گذاری ترشح موكوس واژن افزایش یافته و شفاف، لغزنده و چسبناك میگردد. 

2-3- روش تقویمی: با ثبت دقیق روز نخست قاعدگی و پیش بینی روز تخمك گذاری در سیکل های 28 روزه (روز 14) می توان روز تخمک گذاری را تخمین زد.

2-4- استفاده از کیت های تخمک گذاری: روش دیگر كنترل تخمك گذاری روش استفاده از كیت پیش بینی كننده روز تخمك گذاری است، كه مقدار هورمون تبدیل كننده فولیكول به جسم زرد ( LH)را قبل از تخمك گذاری در ادرار اندازه گیری می كند.

این آزمایش به مدت 4 یا 5 روز در میان سیكل قاعدگی از حدود روز 11 سیكل انجام می شود و زمان افزایش" LH " قبل از تخمك گذاری محسوب می شود. زمانی كه غلظت هورمون " LH " در ادرار افزایش پیدا می كند، تست مثبت می شود. 24-18 ساعت پس از مثبت شدن تست تخمك گذاری انجام می شود.


3- تغذیه قبل از بارداری: 

تغذیه نقش اساسی در تعیین جنسیت خواهد داشت زیرا مواد غذایی ارتباط مستقیمی با كاهش یا افزایش PH رحم دارند.

مواد غذایی حاوی سدیم، فسفر، آهن، پتاسیم و روی باعث افزایش PH رحم شده و نقش مفیدی در پسر شدن جنین دارند این مواد غذائی شامل:زرد الو، پسته، سیب، گوجه سبز، خرما، گیلاس، تمشك، توت فرنگی، انجیر، خربزه، گوجه فرنگی، پیاز، ، زیتون، سیب زمینی، گوشت قرمزوماهی،برنج ، اسفناج ،شكلات،موز 

می باشند و برعكس استفاده از خوراكی هایی كه حاوی كلسیم، منیزیم و مس هستند مثل لبنیات ( ماست ،شیر، پنیر)، كلم، قارچ، نخود سبز، لوبیا سبز ،كاهو، جو ، گردو، تخم مرغ، ماكارونی قادرند میزان PH رحم راكاهش دهند و باعث تولد نوزاد دختر خواهد شد. 

تحقیقات نشان داده كه افزایش مقدار گلوكز در ترشحات مخاطی دهانه رحم درموقع تخمك گذاری به جذب اسپرماتوزوئیدها كمك می كند و از آنجا كه اسپرماتوزوئید پسر از قدرت تحرك بیشتری برخوردار است.

مناسب بودن ترشحات دهانه رحم بیشتر به نفع اسپرماتوزوئید پسر است.

بنابراین استفاده از میوه های شیرین محتوی گلوكز در روزهای تخمك گذاری محیط را برای جلب اسپرماتوزوئید y مناسب تر می كند و همچنین بهتر است از غذاهای زیر بیشتر استفاده كنید ؛ چراكه قند خون شما را به سرعت بالا می برند.

این غذاها شامل : گلوكز- ساكاروز(قند ساده یا شكر)- شربت ذرت- عسل- آب نبات- غلات صبحانه شیرین شده- هویج- بیسكوئیت- سیب زمینی پخته- كشمش- نان گندم سفید- نوشابه های دارای شكر و یا پلی مرهای گلوكز است. 

توجه: قبل از شروع رژیم غذائی باید مطمئن شوید كه ممنوعیتی برای اجرای رژیم نداشته باشید.

مثلاً، رعایت رژیم غذایی برای پسردار شدن در موارد: فشار خون بالا، ناراحتی های قلبی و نارسایی های كلیوی و رعایت رژیم غذائی برای دختر دار شدن در موارد: اختلالات عصبی، بالا بودن كلسیم خون، نارسائی كلیوی ممنوع است. 


چند نكته: 

1- رژیم غذائی بایستی توسط زن رعایت شود و نوع تغذیه ی مرد به طور مطلق تاثیری در تعیین جنسیت ندارد، ولی مصرف آن توسط زوجین موجب آسانی اجرای آن می شود. 

2- رعایت رژیم غذائی باید از دو ماه قبل بارداری ( حداقل 4 تا 6 هفته قبل بارداری ) شروع شودو در این زمان از مصرف خودسرانه داروهائی كه تعادل یونی رحم را برای جنسیت مورد نظر برهم میزنند خوداری شود. 

3- عامل تعداد اسپرم در هر آمیزش در تعیین جنسیت مهم است به طوری كه هر چه اسپرم بیشتر باشد احتمال پسر شدن بیشتر است و بالعكس، یعنی جهت مذكر شدن جنین باید تا حد امكان تا زمان تخمك گذاری (روز 14 از شروع قاعدگی در سیكلهای 28 روزه)كه زمان مناسب از نظر PH برای پسر دارشدن است ،امیزشی صورت نگیر تا تعداداسپرم زیاد باشد و احتمال مذكر شدن جنین بالا رود. 

4- علاوه بر این موارد ذكر شده نقش استرس، محیط زندگی و نوع روش زندگی را در تعیین جنسیت جنین نمی توان نادیده گرفت.

كوچك ترین این موارد می تواند تلاش ها ای شما برای تولد نوزاد دلخواه را از بین ببرد. 

5- یك روش برای تغییر PH واژن جهت تغییر جنسیت جنین به جنسیت مورد دلخواه والدین این است كه بطور مصنوعی محیط واژن را قلیایی یا اسیدی نماییم، توصیه می شود كه ضمن استفاده از روش تعیین زمان تخمك گذاری، اگر كه فرد می‌خواهد پسر دار شود از محلول جوش شیرین رقیق شده برای شستشوی واژن پیش از نزدیكی استفاده كند تا احتمال پسر دار شدن در زمان 48 ساعت پس از تخمك گذاری به بالای 80? برسد زیرا این محلول PH واژن را به شدت قلیایی می‌كند، همچنین برای دختر دار شدن باید از محلول رقیق شده سركه سفید استفاده كرد، تا PH واژن اسیدی‌تر شود. 

رعایت كامل نكات گفته شده در مقاله 80 تا 90 درصد والدین را در داشتن جنسیت دلخواه كمك می كند.

در پایان تاكید می شود كه ، از پیروی دستورات تعیین جنسیت بطور خودسرانه و بدون مشورت با متخصص زنان اجتناب شود

مقالات مرتبط با چگونه در جنسیت جنین تأثیر بگذاریم؟

پرسش و پاسخ

سوال 1403/01/20

سلام من امروز ۲۰ فروردین روز یازدهم پریودم سونوی واژینال دادم و تخمدان چپ یک فولیکول غالب ۱۲ داشتم و نمای کلی pco و رژیم غذایی برای پسر داشتن دارم چه روزی نزدیکی داشته باشم احتمال پسر شدن زیاد هست ؟

پاسخ مدیر 1403/01/20

از کیت تخمک گذاری جهت تعیین روز تخمک گذاریتان استفاده کنید. با توجه به اینکه در این کیت از قسمتی که وارد ادرار می شود ، نوار اولی که مشاهده کردید باند کنترل است و نوار دوم نیز باند تست می باشد، با مقایسه باند اول و دوم، چنانه نوار دوم یا باند تست نسبت به نوار اول یا کنترل همرنگ و یا پررنگ تر باشد، جواب تست مثبت است و در صورتیکه کمرنگ تر باشد، جواب تست منفی می باشد. اولین روزی که باند تست همرنگ و یا پررنگتر از باند کنترل شد ، شما 24 الی 36 ساعت بعد تخمک گذاری خواهید داشت . چنانچه تمایل به پسر دار شدن دارید باید صبر کنید جواب کیت مثبت بشود و 24 ساعت بعد نزدیکی داشته باشید. لازم به ذکر است که موارد و فاکتورهای دیگری نیز در این امر دخالت دارند که جهت آگاهی از ان بهتر است مقاله"چگونه در جنسیت جنین تأثیر بگذاریم؟" که در سایت نیلو بارگذاری شد است بطور دقیق مطالعه فرمایید.

سوال 1403/01/16

سلام من دوماه قبل بارداری رژیم گرفتم برای بارداری پسر تایم تخمک گذاری هم سونو دادم روز ۱۱ فولیکول ۲۲ بود تخمدان چپ که دکترم گفت همون شب و شب بعدش رابطه داشته باشم و پماد کلوتریمازول استفاده کنم اما الان سونو میگه دختره😔

پاسخ مدیر 1403/01/16

همه مواردی که رعایت می شه تا 80-85 درصد ریسک جنس مورد نظر را بیشتر می کند .

سوال 1403/01/09

سلام وقتتان بخیر میخواستم فرزند دختر داشته باشم دکتر بهم کلومیفن داده چون در جنسیت دختر موثره ، در رابطه با تزریق آمپول hcg سوال داشتم میخواستم قبل از تخمکگذاری چند روز رابطه داشته باشم تا روز ۱۳ بعد ۱۴ صبح آمپول آزادسازی تزریق کنم تا جنسیت دختر شود ؟ آیا روشم درسته؟؟

پاسخ مدیر 1403/01/09

چنانچه مایل به دختردار شدن هستید, توصیه می شود دو سه روز قبل از تخمک گذاری شروع به نزدیکی کنید (هر شب) و زمانی که کیت تشخیص تخمک گذاری مثبت شد دیگه نزدیکی نداشته باشید. موارد و فاکتورهای دیگری نیز در این امر دخالت دارند که جهت آگاهی از ان بهتر است مقاله"چگونه در جنسیت جنین تأثیر بگذاریم؟" که در سایت نیلو بارگذاری شد است بطور دقیق مطالعه فرمایید. لازم به ذکر است که رعایت كامل نكات گفته شده در مقاله 80 تا 90 درصد والدین را در داشتن جنسیت دلخواه كمك می كند. لازم به ذکر است که تخمک گذاری در صورتی که شرایط هورمونی نرمال ، ذخیره تخمکی مناسب و سیکل قاعدگی مرتب و.... داشته باشید ماهی یک بار به طور منظم صورت می گیرد و وقتی تخمک آزاد می شود 24 ساعت ماکزیمم در لوله های فالوپ و دهانه رحم زنده میماند در صورت رسیدن اسپرم به تخمک در این زمان بارداری صورت می گیرد در غیر اینصورت تخمک دفع می شود و ماه بعد نیز به همین ترتیب می باشد.

سوال 1402/12/23

سلام من پریودی نامنظم دارم ولی گیت از روز نهم گداشتم منفی بود دهمم منفی و یازدهم نوار دوم هاله ای بود خیلی کمرنگ و روز ۱۲باز منفی شد این یعنی چی بالاخره من تخمک گداری داشتم نداشتن اصلا این تست درست نشون میداده یانه چون اصلا نوار همرنگ یا پررنگ نشد

پاسخ مدیر 1402/12/23

اگر پریود منظم باشد.از تاریخی که پریود بعدی تان شروع می شود 14 روز کم کنید، آن روز روز تخمک گذاریتان می باشد و وقتی پریود نامنظم می شود خیلی دیگر از تاریخ تقویمی نمی توان برای تعیین روز تخمک گذاری استفاده نمود و بهتر است که از کیت ها تخمک گذاری و یا سونو استفاده کنید با توجه به اینکه در این کیت از قسمتی که وارد ادرار می شود ، نوار اولی که مشاهده کردید باند کنترل است و نوار دوم نیز باند تست می باشد، با مقایسه باند اول و دوم، چنانه نوار دوم یا باند تست نسبت به نوار اول یا کنترل همرنگ و یا پررنگ تر باشد، جواب تست مثبت است و در صورتیکه کمرنگ تر باشد، جواب تست منفی می باشد. اولین روزی که باند تست همرنگ و یا پررنگتر از باند کنترل شد ، شما 24 الی 36 ساعت بعد تخمک گذاری خواهید داشت . چنانچه از کیت جواب نمی گیرید خیلی تاکید به مثبت شدن کیت نداشته باشید و در ین مواقع سریال سونوگرافی دو الی سه روز قبل از تخمک گذاری احتمالی توصیه می شود. مثلا اگر سیکل هایتان 32 روزه است، 14 روز از ان کم می کنید می شود روز18 سیکل روز تخمک گذاری احتمالیتان لذا دو سه روز قبل آن یعنی از روز 15 سیکل سریال سونوگرافی را انجام دهید یا مثلا اگر سیکلتان 25 روزه است می شود روز 8 سیکلتان.

سوال 1402/11/20

بعد از اینکه 4 تا دختر پشت سر هم اوردم با یه دکتر روسی دیگه اشنا شدم و یه سری دستعورالعمل واسه مصرف کلسیم و یه سری مواد شبیه طب سنتی خودمون بهم داد و با روش اون پسر دار شدم. به نظر شما این روش که دکتر روسی انجام میده باعث پسردار شدنم شده؟ با من تماس بگیرید تا ادرس و مشخصات دکتر روسی رو بگم اگه کسی زنگ بزنه 03133350910

پاسخ مدیر 1402/11/20

چنانچه زمان تخمک گذاری را مشخص کنید و . موارد و فاکتورهای دیگری نیز در این امر دخالت دارند که جهت آگاهی از ان بهتر است مقاله"چگونه در جنسیت جنین تأثیر بگذاریم؟" که در سایت نیلو بارگذاری شد است بطور دقیق مطالعه فرمایید. لازم به ذکر است که رعایت كامل نكات گفته شده در مقاله 80 تا 90 درصد والدین را در داشتن جنسیت دلخواه كمك می كند.

سوال 1402/10/17

باسلام من 34سالم هست ودوتاپسردارم والان میخوام تصمینی صاحب یه دختربشم لطفا راهنماییم کنین چکارکنم

پاسخ مدیر 1402/10/17

ویزیت متخصص ژنتیک شوید .چنانچه مایل به دختردار شدن هستید, توصیه می شود , توصیه می شود از کیت های تخمک گذاری استفاده کرده جهت تعیین روز تخمک گذاری و دو سه روز قبل از تخمک گذاری شروع به نزدیکی کنید (هر شب) و زمانی که کیت تشخیص تخمک گذاری مثبت شد دیگه نزدیکی نداشته باشید. موارد و فاکتورهای دیگری نیز در این امر دخالت دارند که جهت آگاهی از ان بهتر است مقاله"چگونه در جنسیت جنین تأثیر بگذاریم؟" که در سایت نیلو بارگذاری شد است بطور دقیق مطالعه فرمایید. لازم به ذکر است که رعایت كامل نكات گفته شده در مقاله 80 تا 90 درصد والدین را در داشتن جنسیت دلخواه كمك می كند.

سوال 1402/10/05

سلام وقت بخیر من میخوام فرزند پسر داشته باشم 29 ام پریود شدم الان روز تخمک گذاری من میشه 13 ام 14 ام . گرمی جات هم دوهفته ای هست دارم میخورم ایا احتمال پسر دار شدن وجود داره یا بایدزمان بیشتری گرمی بخورم ؟بیشتر مهمه بدونم زمان تخمک گذاریم کی میشه

پاسخ مدیر 1402/10/05

طول دوره سیکل شما اگر منظم است، از تاریخی که پریود بعدی تان شروع می شود 14 روز کم کنید، آن روز روز تخمک گذاریتان می باشد.وقتی پریود نامنظم می شود خیلی دیگر از تاریخ تقویمی نمی توان برای تعیین روز تخمک گذاری استفاده نمود و بهتر بود که از کیت ها تخمک گذاری و یا سونو استفاده می کردید. با توجه به اینکه در این کیت از قسمتی که وارد ادرار می شود ، نوار اولی که مشاهده کردید باند کنترل است و نوار دوم نیز باند تست می باشد، با مقایسه باند اول و دوم، چنانه نوار دوم یا باند تست نسبت به نوار اول یا کنترل همرنگ و یا پررنگ تر باشد، جواب تست مثبت است و در صورتیکه کمرنگ تر باشد، جواب تست منفی می باشد. اولین روزی که باند تست همرنگ و یا پررنگتر از باند کنترل شد ، شما 24 الی 36 ساعت بعد تخمک گذاری خواهید داشت . چنانچه تمایل به پسر دار شدن دارید باید صبر کنید جواب کیت مثبت بشود و 24 ساعت بعد نزدیکی داشته باشید. لازم به ذکر است که موارد و فاکتورهای دیگری نیز در این امر دخالت دارند که جهت آگاهی از ان بهتر است مقاله"چگونه در جنسیت جنین تأثیر بگذاریم؟" که در سایت نیلو بارگذاری شد است بطور دقیق مطالعه فرمایید.

سوال 1402/09/15

سلام وقت شما بخیر یه سوال داشتم ، برای پسر دار شدن، میدونم برای پسردار شدن، باید ۲۴-۳۶ بعد از دوخط شدن کیت تخمک کذاری اقدام کرد.اما من ترشحاتم چند روز قبل از ،دو خط پرنگ شدن کیت تخمک گذاری هست. تموم شدن ترشحات و بعد هم اقدام به بارداری کردن، احتمال بارداری رو کم نمیکنه و تموم شدن ترشحات تاثیری روی باردار شدن (پسرشدن)نداره ؟

پاسخ مدیر 1402/09/15

جواب: خیر خیلی ارتباطی ندارد. با توجه به اینکه در این کیت از قسمتی که وارد ادرار می شود ، نوار اولی که مشاهده کردید باند کنترل است و نوار دوم نیز باند تست می باشد، با مقایسه باند اول و دوم، چنانه نوار دوم یا باند تست نسبت به نوار اول یا کنترل همرنگ و یا پررنگ تر باشد، جواب تست مثبت است و در صورتیکه کمرنگ تر باشد، جواب تست منفی می باشد. واولین روزی که باند تست همرنگ و یا پررنگتر از باند کنترل شد ، شما 24 الی 36 ساعت بعد تخمک گذاری خواهید داشت . چنانچه تمایل به پسر دار شدن دارید باید صبر کنید جواب کیت مثبت بشود و 24 ساعت بعد نزدیکی داشته باشید. لازم به ذکر است که موارد و فاکترهای دیگری نیز در این امر دخالت دارند که جهت آگاهی از ان بهتر است مقاله"چگونه در جنسیت جنین تأثیر بگذاریم؟" که در سایت نیلو بارگذاری شد است بطور دقیق مطالعه فرمایید.

سوال 1402/07/30

درود، وقتتون به خیر، در آزمایش خون RBC بالا و mchو mchc مقادیر پایین هستن، آیا میتوانم برای بارداری اقدام کنم؟

پاسخ مدیر 1402/07/30

پزشک تان باید همه شرایط و آزمایشات دیگر را در نظر بگیرند و براساس آن نظر دهند

سوال 1402/07/28

سلام من آقا ۴۴ ساله صاحب دو دختر ۱۳و ۱۰ ساله هستم دوست داشتم که پسر هم داشته باشم خانمم ۳۵ ساله هست چکار باید کرد که یقینا و قطعا پسر دار شوم

پاسخ مدیر 1402/07/28

با استفاده از آزمایش های ژنتیک به روش PGD می توان جنسیت را صد در صد تعیین کرد ولی با روش های با استفاده از کیت تخمک گذاری نیز می توان تا 80 درصد جنسیت را تعیین نمود. با توجه به اینکه در این کیت از قسمتی که وارد ادرار می شود ، نوار اولی که مشاهده کردید باند کنترل است و نوار دوم نیز باند تست می باشد، با مقایسه باند اول و دوم، چنانه نوار دوم یا باند تست نسبت به نوار اول یا کنترل همرنگ و یا پررنگ تر باشد، جواب تست مثبت است و در صورتیکه کمرنگ تر باشد، جواب تست منفی می باشد. واولین روزی که باند تست همرنگ و یا پررنگتر از باند کنترل شد ، شما 24 الی 36 ساعت بعد تخمک گذاری خواهید داشت . چنانچه تمایل به پسر دار شدن دارید باید صبر کنید جواب کیت مثبت بشود و 24 ساعت بعد نزدیکی داشته باشید. لازم به ذکر است که موارد و فاکترهای دیگری نیز در این امر دخالت دارند که جهت آگاهی از ان بهتر است مقاله"چگونه در جنسیت جنین تأثیر بگذاریم؟" که در سایت نیلو بارگذاری شد است بطور دقیق مطالعه فرمایید.

سوال 1402/07/19

سلام و خسته نباشید. ما آی یو آی کردیم و جواب گرفتیم. الان همسرم دوقلو بارداره. میخواستم بدونم آیا با آی یو آی احتمال پسردار شدن ما چقدره؟ هنوز به مرحله غربالگری جنین نرسیدیم. ممنون.

پاسخ مدیر 1402/07/19

در روش آی یو آی نمی‌توان به دقت آی وی اف، جنسیت جنین را تعیین نمود. درواقع طی IUI با جداسازی اسپرم‌های دختر و پسر براساس نحوه حرکت یا وزن آن‌ها، جنسیت نوزاد تا حدودی پیش‌بینی می‌شود. با توجه به موارد ذکرشده، بهترین روش تعیین جنسیت نوزاد برای هر زوج متفاوت می‌باشد. پزشک متخصص براساس وضعیت باروری یا نوع ناباروری زوج، هدف آن‌ها از تعیین جنسیت، تعداد فرزندان فعلی و سطح مالی آنان، بهترین روش را معرفی و استفاده می‌کند. در صورت وجود مشکلات باروری شدید و نیاز به IVF در کنار تأکید زیاد پدر و مادر بر جنسیتی خاص، روش آی وی اف گزینه بهتری به شمار می‌رود. اما در صورت امکان بارداری به روش IUI و اهمیت نسبی جنسیت فرزند برای والدین، روش آی یو آی با توجه به عوارض بسیار اندک و قیمت پایین، گزینه مناسب‌تری خواهد بود.

سوال 1402/05/19

سلام ببخشید من روز ۱۸سیکل بنظرم رنگ نوار کیت مثل رنگ نوار کنترل شد و دو روز بعد مجدد تست کردم نواری خیلی کمرنگ ظاهر شد این به این معنی هست که روز ۱۸ام رو روز مثبت شدن بگیرم ؟

پاسخ مدیر 1402/05/19

، با مقایسه باند اول و دوم، چنانه نوار دوم یا باند تست نسبت به نوار اول یا کنترل همرنگ و یا پررنگ تر باشد، جواب تست مثبت است و در صورتیکه کمرنگ تر باشد، جواب تست منفی می باشد. اولین روزی که باند تست همرنگ و یا پررنگتر از باند کنترل شد ، شما 24 الی 36 ساعت بعد تخمک گذاری خواهید

سوال 1402/05/12

سلام خسته نباشید : ببخشید سوالی داشتم . شما گفتید که بعد از مثبت شدن کیت ۲۴ الی ۳۶ ساعت بعد تخمک گذاری شروع میشه و بعد از گذشت این زمان که تخمک گذاری شروع شد ما باید ۲۴ ساعت افزوده بر این زمان نزدیکی کنیم؟؟ بعد شما فرمودید که اگر ۱ یا ۲ روز بعد از تخمک گذاری سکس داشته باشیم دختر نتیجه ی کار میشه ! من درست متوجه نشدم میشه خواهشا توضیحی بفرمایید. ممنون🌷

پاسخ مدیر 1402/05/12

چنانچه مایل به دختردار شدن هستید, توصیه می شود دو سه روز قبل از تخمک گذاری شروع به نزدیکی کنید (هر شب) و زمانی که کیت تشخیص تخمک گذاری مثبت شد دیگه نزدیکی نداشته باشید. موارد و فاکتورهای دیگری نیز در این امر دخالت دارند که جهت آگاهی از ان بهتر است مقاله"چگونه در جنسیت جنین تأثیر بگذاریم؟" که در سایت نیلو بارگذاری شد است بطور دقیق مطالعه فرمایید.

سوال 1402/04/22

سلام من بچه پسر میخواستم بعد دکتر برامون آزمایش نوشت شوهرم خوب بود خودم منیزیمم بالا بود و فسفرم پایین گفت بچت دخور باید چیکار کنم برا جنین پسر

پاسخ مدیر 1402/04/22

از کیت تخمک گذاری جهت تعیین روز تخمک گذاریتان استفاده کنید. با توجه به اینکه در این کیت از قسمتی که وارد ادرار می شود ، نوار اولی که مشاهده کردید باند کنترل است و نوار دوم نیز باند تست می باشد، با مقایسه باند اول و دوم، چنانه نوار دوم یا باند تست نسبت به نوار اول یا کنترل همرنگ و یا پررنگ تر باشد، جواب تست مثبت است و در صورتیکه کمرنگ تر باشد، جواب تست منفی می باشد. اولین روزی که باند تست همرنگ و یا پررنگتر از باند کنترل شد ، شما 24 الی 36 ساعت بعد تخمک گذاری خواهید داشت . چنانچه تمایل به پسر دار شدن دارید باید صبر کنید جواب کیت مثبت بشود و 24 ساعت بعد نزدیکی داشته باشید. لازم به ذکر است که موارد و فاکتورهای دیگری نیز در این امر دخالت دارند که جهت آگاهی از ان بهتر است مقاله"چگونه در جنسیت جنین تأثیر بگذاریم؟" که در سایت نیلو بارگذاری شد است بطور دقیق مطالعه فرمایید.

سوال 1402/03/06

سلام وقتتون بخیر ضمن تشکر از پاسخ‌گویی شما ، آیا خوراکی ها در ماه دوم بارداری اثری بر تعیین جنسیت داره ؟تا چه حد مؤثره ؟

پاسخ مدیر 1402/03/06

پسر یا دختر بودن نوزاد شما با کروموزومی که از پدرش به ارث می­برد تعیین می­شود. این بدین معنی است که تعیین جنسیت بر عهده کروموزوم­ های پدری است. تخمک مادر همیشه حاوی کروموزوم X (ماده) است. ولی اسپرم حاوی کروموزوم X (ماده) یا کروموزوم Y (نر) است. زمانی که لقاح انجام می­شود و تخمک و اسپرم به هم می­رسند، اگر تخم حاصل از این لقاح حاوی کروموزوم ­های XY باشد نوزاد شما پسر خواهد بود. اگر حاوی کروموزوم­ های XX باشد نوزاد شما دختر خواهد بود بنابراین جنسیت نوزاد شکل گرفته و د دوماهگی تغییری حاصل می شود

سوال 1402/02/13

سلام، ميخواستم بدونم آقايون چند روز قبل از تخمك گذارى نبايد نزديكى داشته باشند چون شنيدم اگر اسپرم ها تخليه نشوند ميميرند و شما در مقاله گفتيد براى پسردارشدن نبايد تا روز تخمك گذارى نزديكى انجام بشه

پاسخ مدیر 1402/02/13

اقیان در هر بار انزال اسپرم تازه تولید می کنند . توضیح دادیم که از کیت تخمک گذاری استفاده کنید و چنانچه تمایل به پسر دار شدن دارید باید صبر کنید جواب کیت مثبت بشود و 24 ساعت بعد نزدیکی داشته باشید. لازم به ذکر است که موارد و فاکترهای دیگری نیز در این امر دخالت دارند که جهت آگاهی از ان بهتر است مقاله"چگونه در جنسیت جنین تأثیر بگذاریم؟" که در سایت نیلو بارگذاری شد است بطور دقیق مطالعه فرمایید.

سوال 1402/02/12

سلام روزتون بخیر،من آزمایش دادم باردار نبودم سنو رفتم همچی خوب بود ،آمپول پروژسترون زدم ،پرویی شدم ،آلام میخام اقدام کنم برای دوقلو چی باید کنم ،ممنون میشم راهنماییم کنین

پاسخ مدیر 1402/02/12

باید ویزیت متخص زنان شوید از ایشان راهنمایی بگیرید

سوال 1402/01/25

سلام ،خسته نباشید .من قبلا ناخواسته اقدام به حاملگی کردم الان ۸ روزه از تاریخ پروئیدم گذشته دوباره اقدام کردم و دوست دارم پسر باشه و دوقولو باشه امکانش هست در دوران که عقب انداختم اقدام کردم حامله شم؟

پاسخ مدیر 1402/01/25

تست BHCG در خون بدهید.باردار نبودید می توانید با متخصص زنان و زایمان برای بارداری جهت دو قلویی مشورت کنید

سوال 1402/01/25

سلام ،خسته نباشید .من قبلا ناخواسته اقدام به حاملگی کردم الان ۸ روزه از تاریخ پروئیدم گذشته دوباره اقدام کردم و دوست دارم پسر باشه و دوقولو باشه امکانش هست در دوران که عقب انداختم اقدام کردم حامله شم؟

پاسخ مدیر 1402/01/25

وقتی پریودتان تاخیر داشته توصیه می شود تست BHCG در خون بدهید .

سوال 1401/10/05

با سلام خسته نباشید ببخشید من دقیقا روز تخمک گذاری رابطه داشتم اما ارضا نشدم ایا امکان داره بچم دختر باشه‍ من عاشق دخترم اما الان خوندم که روز نخنک گذاری احتمال پیرزایی بیشتر

پاسخ مدیر 1401/10/05

جواب: چنانچه مایل به دختردار شدن هستید, توصیه می شود دو سه روز قبل از تخمک گذاری شروع به نزدیکی کنید (هر شب) و زمانی که کیت تشخیص تخمک گذاری مثبت شد دیگه نزدیکی نداشته باشید. موارد و فاکتورهای دیگری نیز در این امر دخالت دارند که جهت آگاهی از ان بهتر است مقاله"چگونه در جنسیت جنین تأثیر بگذاریم؟" که در سایت نیلو بارگذاری شد است بطور دقیق مطالعه فرمایید. لازم به ذکر است که رعایت كامل نكات گفته شده در مقاله 80 تا 90 درصد والدین را در داشتن جنسیت دلخواه كمك می كند.

سوال 1401/08/20

سلام وقت بخیر ممنون میشم جواب بدین من دوماه پریود منظم داشتم و ۱۴ خرداد پریود شدم پنج روزه پاک شدم تاریخ پریود بعدیم رو تقویم ۱۲ تیر زده که پریود نشدم و باردارم و بچه هم دختره حالا من یه سوال از شما دارم چهار روز مانده به پریود بعدی احتمال بارداری هست؟ چون من یکبار اون زمان رابطه داشتم چند بار هم بعد از پریود میخوام بدونم چه زمانی باردار شدم البته همه رابطه هام محافظت شده بوده با نزدیکی طبیعی نمی‌دونم چطور باردار شدم

پاسخ مدیر 1401/08/20

جواب: اگر پریودتان منظم باشد امکان بارداری در چهار روز مانده به پریود بعدی که باید 8 تیر باشد، خیلی بعید است ، ولی در پریودهای نامنظم ، امکان تغییر زمان تخمک گذاری وجود دارد.

سوال 1401/05/27

سلام من پریودی منظم دارم روز دهم پریودی جواب کیت مثبت میشه ایا این تاریخ روز تخمکگذاریمه؟

پاسخ مدیر 1401/05/27

اگر پریود منظم باشد.از تاریخی که پریود بعدی تان شروع می شود 14 روز کم کنید، آن روز روز تخمک گذاریتان می باشد و وقتی پریود نامنظم می شود خیلی دیگر از تاریخ تقویمی نمی توان برای تعیین روز تخمک گذاری استفاده نمود و بهتر است که از کیت ها تخمک گذاری و یا سونو استفاده کنید با توجه به اینکه در این کیت از قسمتی که وارد ادرار می شود ، نوار اولی که مشاهده کردید باند کنترل است و نوار دوم نیز باند تست می باشد، با مقایسه باند اول و دوم، چنانه نوار دوم یا باند تست نسبت به نوار اول یا کنترل همرنگ و یا پررنگ تر باشد، جواب تست مثبت است و در صورتیکه کمرنگ تر باشد، جواب تست منفی می باشد. اولین روزی که باند تست همرنگ و یا پررنگتر از باند کنترل شد ، شما 24 الی 36 ساعت بعد تخمک گذاری خواهید داشت .

سوال 1401/05/19

سلام وقت بخیر من همیشه پریودهام ۵ روز جلوتر هس از اول همین بوده و دقیق هس ماه پیش ۲۸ تیر شدم و الان ۲۲ مرداد میشم فرزند اولم پسر هس و اللن بعد ۴ سال میخوام انشاالله دخترداربشم چه روزی باید اقدام کنم؟ واینکه خانواده های ما همه پسر دارن و دختر ندارن و ایا خوردن قرص مکمل کلسبم واهن و دمنوش رازیانه و زنیان و بابونه برای دختر دارشدن خوبه؟ ممنون

پاسخ مدیر 1401/05/19

بستگی به روز تخمک گذاریتان دارد. طول دوره سیکل شما چند روز است؟ منظم هست یا نه؟ اگر منظم است، از تاریخی که پریود بعدی تان شروع می شود 14 روز کم کنید، آن روز روز تخمک گذاریتان می باشد و یا توصیه می شود از کیت های تخمک گذاری نیز جهت اطمینان بیشتر تعیین روز تخمک گذاری استفاده کنید. وقتی سیکل ها نامنظم است می توان از کیت تخمک گذاری استفاده نمود. کیت های تخمک گذاری از فردای پاک شدن در یک ساعت مشخص بر روی نمونه ادرار انجام می شود با توجه به اینکه در این کیت از قسمتی که وارد ادرار می شود ، نوار اولی که مشاهده کردید باند کنترل است و نوار دوم نیز باند تست می باشد، با مقایسه باند اول و دوم، چنانه نوار دوم یا باند تست نسبت به نوار اول یا کنترل همرنگ و یا پررنگ تر باشد، جواب تست مثبت است و در صورتیکه کمرنگ تر باشد، جواب تست منفی می باشد. اولین روزی که باند تست همرنگ و یا پررنگتر از باند کنترل شد ، شما 24 الی 36 ساعت بعد تخمک گذاری خواهید داشت .چنانچه مایل به دختردار شدن هستید, توصیه می شود دو سه روز قبل از تخمک گذاری شروع به نزدیکی کنید (هر شب) و زمانی که کیت تشخیص تخمک گذاری مثبت شد دیگه نزدیکی نداشته باشید. موارد و فاکتورهای دیگری نیز در این امر دخالت دارند که جهت آگاهی از ان بهتر است مقاله"چگونه در جنسیت جنین تأثیر بگذاریم؟" که در سایت نیلو بارگذاری شد است بطور دقیق مطالعه فرمایید. لازم به ذکر است که رعایت كامل نكات گفته شده در مقاله 80 تا 90 درصد والدین را در داشتن جنسیت دلخواه كمك می كند.

سوال 1401/04/12

سلام من حدود ۱۴ روز بعد از پریود درد تخمک گذاری دارم برای پسر دار شدن چه زمانی باید رابطه داشته باشم؟بعد از تموم شدن درد تخمک گذاری؟

پاسخ مدیر 1401/04/12

اگر سیکل افراد منظم باشد، توصیه می شود از تاریخی که پریود بعدی تان شروع می شود 14 روز کم کنید، آن روز روز تخمک گذاریتان می باشد پنج روز قبل آن هم احتمال برای بارداری وجود دارد .وقتی پریود نامنظم می شود خیلی دیگر از تاریخ تقویمی نمی توان برای تعیین روز تخمک گذاری استفاده نمود و بهتر است که از کیت ها تخمک گذاری و یا سونو استفاده کنید .در صورت استفاده از کیت اولین روزی که باند تست همرنگ و یا پررنگتر از باند کنترل شد ، شما 24 الی 36 ساعت بعد تخمک گذاری خواهید داشت . چنانچه تمایل به پسر دار شدن دارید باید صبر کنید جواب کیت مثبت بشود، 24 ساعت بعد( یا زمان تحمک گذاری محاسبه شده )نزدیکی داشته باشید لازم به ذکر است که موارد و فاکتورهای دیگری نیز در این امر دخالت دارند که جهت آگاهی از ان بهتر است مقاله"چگونه در جنسیت جنین تأثیر بگذاریم؟" که در سایت نیلو بارگذاری شد است بطور دقیق مطالعه فرمایید.

سوال 1400/12/02

سوال: سلام من 27فروردین و26اردیبهشت و29خردادو28تیرو26مرداد و25شهریورو24مهرو21آبان و20آذرو18دی و18بهمن ماه پریودشدیم میخام برا پسر دارشدن اقدام کن کی اولین روز تخمک گذاریم هست؟دوره ی پریودیم 5روزه اس،بعد ازپاک شدن ازپریودی کیت استفاده کردم همش یک خط نشون میده روز 15ام پریودیم دوخط کمرنگ نشون داد ببخشید یعنی کی اولین روز تخمک گذاریم هست؟

پاسخ مدیر 1400/12/02

جواب: با توجه به اینکه در این کیت از قسمتی که وارد ادرار می شود ، نوار اولی که مشاهده کردید باند کنترل است و نوار دوم نیز باند تست می باشد، با مقایسه باند اول و دوم، چنانه نوار دوم یا باند تست نسبت به نوار اول یا کنترل همرنگ و یا پررنگ تر باشد، جواب تست مثبت است و در صورتیکه کمرنگ تر باشد، جواب تست منفی می باشد. اولین روزی که باند تست همرنگ و یا پررنگتر از باند کنترل شد ، شما 24 الی 36 ساعت بعد تخمک گذاری خواهید داشت.

سوال 1400/12/02

سوال: سلام من دوبار آمپول سه ماهه زدم الانم پن شش ماهه که جلوگیری نکردم یه فرزنددختردارم میخوام پسرداربشم رفتم پیش دعانویس گفت چله افتاده روت چلشم بریدم ولی حالا حامله نشدم میشه کمکم کنید ممنون میشم

پاسخ مدیر 1400/12/02

جواب: اینجا سایت مباحث علمی است. برای بارداری توصیه می شود ویزیت متخصص زنان و زایمان شوید و سونوگرافی روز سوم قاعدگی و همچنین آزمایشات روز سوم پریودی طبق صلاحدید ایشان صورت بگیرد و براسا نتایج آن ها می توان اظهار نظر دقیق تری داشت .

سوال 1400/11/16

سوال: سلام خسته نباشین من ۳ سال ازدواج کردم و هیچ اقدامی نداشتم ولی یک روز بعد از پاک شدن اقدام کردم ایا چنددرصد بارداری وجود دارد با یک بار بعد یک هفته هم ک پریود بودم رابط نداشتیم

پاسخ مدیر 1400/11/16

جواب: روز بعد از اتمام قاعدگی احتمال باردار کم است ولی صفر نیست . رابطه در روزهای تخمک گذاری امکان و احتمال بارداری را ممکن می سازد و طول دوره سیکل شما چند روز است؟ منظم هست یا نه؟ اگر منظم است، از تاریخی که پریود بعدی تان شروع می شود 14 روز کم کنید، آن روز روز تخمک گذاریتان می باشد وقتی پریود نامنظم می شود خیلی دیگر از تاریخ تقویمی نمی توان برای تعیین روز تخمک گذاری استفاده نمود و بهتر بود که از کیت ها تخمک گذاری و یا سونو استفاده می کردیدبا توجه به اینکه در این کیت از قسمتی که وارد ادرار می شود ، نوار اولی که مشاهده کردید باند کنترل است و نوار دوم نیز باند تست می باشد، با مقایسه باند اول و دوم، چنانه نوار دوم یا باند تست نسبت به نوار اول یا کنترل همرنگ و یا پررنگ تر باشد، جواب تست مثبت است و در صورتیکه کمرنگ تر باشد، جواب تست منفی می باشد. اولین روزی که باند تست همرنگ و یا پررنگتر از باند کنترل شد ، شما 24 الی 36 ساعت بعد تخمک گذاری خواهید داشت .

سوال 1400/10/05

سوال: سلام وقت بخیر من دوره ام 34 روزه است روز 18 کیت مثبت شدروز 19 سونو انجام دادم جواب "فولیکول های مشاهده شده در هر دو تخمدان حدودmm3-4 بود0 و فولیکول بارز بالاتر از 10 میل در تخمدان ها دیده نمیشود)به نظر شما برای پسردار شدن چه روزی اقدان کنم؟

پاسخ مدیر 1400/10/05

جواب: چنانچه تمایل به پسر دار شدن دارید باید صبر کنید جواب کیت مثبت بشود و 24 ساعت بعد نزدیکی داشته باشید. لازم به ذکر است که موارد و فاکترهای دیگری نیز در این امر دخالت دارند که جهت آگاهی از ان بهتر است مقاله"چگونه در جنسیت جنین تأثیر بگذاریم؟" که در سایت نیلو بارگذاری شد است بطور دقیق مطالعه فرمایید.

سوال 1400/10/04

سوال: سلام وقت بخیر من دوازده دی پریود میشم میشه زمان دقیق اقدام برای فرزند پسر رو بهم بگید ممنون

پاسخ مدیر 1400/10/04

جواب: بستگی به روز تخمک گذاریتان دارد. طول دوره سیکل شما چند روز است؟ منظم هست یا نه؟ اگر منظم است، از تاریخی که پریود بعدی تان شروع می شود 14 روز کم کنید، آن روز روز تخمک گذاریتان می باشد و یا توصیه می شود از کیت های تخمک گذاری نیز جهت اطمینان بیشتر تعیین روز تخمک گذاری استفاده کنید. وقتی سیکل ها نامنظم است می توان از کیت تخمک گذاری استفاده نمود. کیت های تخمک گذاری از فردای پاک شدن در یک ساعت مشخص بر روی نمونه ادرار انجام می شود با توجه به اینکه در این کیت از قسمتی که وارد ادرار می شود ، نوار اولی که مشاهده کردید باند کنترل است و نوار دوم نیز باند تست می باشد، با مقایسه باند اول و دوم، چنانه نوار دوم یا باند تست نسبت به نوار اول یا کنترل همرنگ و یا پررنگ تر باشد، جواب تست مثبت است و در صورتیکه کمرنگ تر باشد، جواب تست منفی می باشد. اولین روزی که باند تست همرنگ و یا پررنگتر از باند کنترل شد ، شما 24 الی 36 ساعت بعد تخمک گذاری خواهید داشت .چنانچه تمایل به پسر دار شدن دارید باید صبر کنید جواب کیت مثبت بشود و 24 ساعت بعد نزدیکی داشته باشید. لازم به ذکر است که موارد و فاکترهای دیگری نیز در این امر دخالت دارند که جهت آگاهی از ان بهتر است مقاله"چگونه در جنسیت جنین تأثیر بگذاریم؟" که در سایت نیلو بارگذاری شد است بطور دقیق مطالعه فرمایید.

سوال 1400/10/01

سوال: سلام خسته نباشید من تنبلی تمخم دان دارم الانم احساس میکتم باردارم هیچ چیزم قبل باراری نخوردیم ک بچم پسر بشه ولی هم خودم هم همسرم خیلی دوس داریم بچه اولمون پسر بشه میشه کمکم کنیدک چیکار کنم

پاسخ مدیر 1400/10/01

جواب: قبل از بارداری باید برنامه ریزی شود تا احتمال جنسیت مذکر را بیشتر کرد . و بستگی به زمان تخمک گذاریتان دارد.

سوال 1400/09/01

سوال: باسلام وخسته نباشید من تاحدودی ژریم پسردارشدن رورعایت کردم بادکتری حرف زدم گفت بعداینکه نتیجه کیت مثبت شدیک روزدرمیان برای بارداری اقدام کنیدمیخواستم بدونم این درسته یا اگه شد راهنماییم کنیدخیلی دوست داریم بچه اولمون پسر باشه برای همین ممنون

پاسخ مدیر 1400/09/01

جواب : می توانید از کیت تخمک گذاری برای تعیین روز تخمک گذاری استفاده کرد . با توجه به اینکه در این کیت از قسمتی که وارد ادرار می شود ، نوار اولی که مشاهده کردید باند کنترل است و نوار دوم نیز باند تست می باشد، با مقایسه باند اول و دوم، چنانه نوار دوم یا باند تست نسبت به نوار اول یا کنترل همرنگ و یا پررنگ تر باشد، جواب تست مثبت است و در صورتیکه کمرنگ تر باشد، جواب تست منفی می باشد. واولین روزی که باند تست همرنگ و یا پررنگتر از باند کنترل شد ، شما 24 الی 36 ساعت بعد تخمک گذاری خواهید داشت . چنانچه تمایل به پسر دار شدن دارید باید صبر کنید جواب کیت مثبت بشود و 24 ساعت بعد نزدیکی داشته باشید. لازم به ذکر است که موارد و فاکترهای دیگری نیز در این امر دخالت دارند که جهت آگاهی از ان بهتر است مقاله"چگونه در جنسیت جنین تأثیر بگذاریم؟" که در سایت نیلو بارگذاری شد است بطور دقیق مطالعه فرمایید.

سوال 1400/08/22

سلام من بی ست ویکم پریودشدم وماه بعدی هیجدهم شدم روزتخمک گذاری من چندم میشه وقتی پریود نامنظم می شود خیلی دیگر از تاریخ تقویمی نمی توان برای تعیین روز تخمک گذاری استفاده نمود و بهتر بود که از کیت ها تخمک گذاری و یا سونو استفاده می کردید. اگر .از تاریخی که پریود بعدی تان شروع می شود 14 روز کم کنید، آن روز روز تخمک گذاریتان می باشد و چنانچه از کیت جواب نمی گیرید خیلی تاکید به مثبت شدن کیت نداشته باشید و در ین مواقع سریال سونوگرافی دو الی سه روز قبل از تخمک گذاری احتمالی توصیه می شود. مثلا اگر سیکل هایتان 28 روزه اس

پاسخ مدیر 1400/08/22

جواب: اگر پریود منظم باشد.از تاریخی که پریود بعدی تان شروع می شود 14 روز کم کنید، آن روز روز تخمک گذاریتان می باشد و وقتی پریود نامنظم می شود خیلی دیگر از تاریخ تقویمی نمی توان برای تعیین روز تخمک گذاری استفاده نمود و بهتر است که از کیت ها تخمک گذاری و یا سونو استفاده کنید با توجه به اینکه در این کیت از قسمتی که وارد ادرار می شود ، نوار اولی که مشاهده کردید باند کنترل است و نوار دوم نیز باند تست می باشد، با مقایسه باند اول و دوم، چنانه نوار دوم یا باند تست نسبت به نوار اول یا کنترل همرنگ و یا پررنگ تر باشد، جواب تست مثبت است و در صورتیکه کمرنگ تر باشد، جواب تست منفی می باشد. اولین روزی که باند تست همرنگ و یا پررنگتر از باند کنترل شد ، شما 24 الی 36 ساعت بعد تخمک گذاری خواهید داشت . چنانچه از کیت جواب نمی گیرید خیلی تاکید به مثبت شدن کیت نداشته باشید و در ین مواقع سریال سونوگرافی دو الی سه روز قبل از تخمک گذاری احتمالی توصیه می شود. مثلا اگر سیکل هایتان 32 روزه است، 14 روز از ان کم می کنید می شود روز18 سیکل روز تخمک گذاری احتمالیتان لذا دو سه روز قبل آن یعنی از روز 15 سیکل سریال سونوگرافی را انجام دهید یا مثلا اگر سیکلتان 25 روزه است می شود روز 8 سیکلتان.

سوال 1400/08/14

سوال: سلام من هر ماه پریودم جلو میافته مهر ۱ پریود شدم ولی آبان ۶شدم این ماه من کی اقدام کنم برای بارداری

پاسخ مدیر 1400/08/14

جواب: به دلیل نامنظم بودن سیکلتان برای تعیین روز تخمک گذاری می توانید از کیت تخمک گداری استفاده کنید . اگر از کیت تخمک گذاری جهت تعیین روز تخمک گذاریتان استفاده می کنید با توجه به اینکه در این کیت از قسمتی که وارد ادرار می شود ، نوار اولی که مشاهده کردید باند کنترل است و نوار دوم نیز باند تست می باشد، با مقایسه باند اول و دوم، چنانه نوار دوم یا باند تست نسبت به نوار اول یا کنترل همرنگ و یا پررنگ تر باشد، جواب تست مثبت است و در صورتیکه کمرنگ تر باشد، جواب تست منفی می باشد. اولین روزی که باند تست همرنگ و یا پررنگتر از باند کنترل شد ، شما 24 الی 36 ساعت بعد تخمک گذاری خواهید داشت

سوال 1400/08/03

سوال: سلام یکی از دوستان واریکوسل دارد فرزند دختر دارد چطور می‌تواند فرزند پسر داشته باشد

پاسخ مدیر 1400/08/03

جواب: برای درمان واریکوسل اقدام کنند . از کیت تخمک گذاری جهت تعیین روز تخمک گذاریتان استفاده کنید. با توجه به اینکه در این کیت از قسمتی که وارد ادرار می شود ، نوار اولی که مشاهده کردید باند کنترل است و نوار دوم نیز باند تست می باشد، با مقایسه باند اول و دوم، چنانه نوار دوم یا باند تست نسبت به نوار اول یا کنترل همرنگ و یا پررنگ تر باشد، جواب تست مثبت است و در صورتیکه کمرنگ تر باشد، جواب تست منفی می باشد. اولین روزی که باند تست همرنگ و یا پررنگتر از باند کنترل شد ، شما 24 الی 36 ساعت بعد تخمک گذاری خواهید داشت . چنانچه تمایل به پسر دار شدن دارید باید صبر کنید جواب کیت مثبت بشود و 24 ساعت بعد نزدیکی داشته باشید. لازم به ذکر است که موارد و فاکتورهای دیگری نیز در این امر دخالت دارند که جهت آگاهی از ان بهتر است مقاله"چگونه در جنسیت جنین تأثیر بگذاریم؟" که در سایت نیلو بارگذاری شد است بطور دقیق مطالعه فرمایید.

سوال 1400/07/25

سوال: سلام خانم دکتر،دوره های من ۲۸ یا ۲۹ روزه هست،از کیت استفاده کردم ،روز ۱۵مثبت شد و روز شانزدهم رفتم سونو،با اینکه احساس دل درد داشتم اما گفتن اصلا فولیکول غالب ندارم،گفتن شاید آزاد شده اما هیچ‌مایعی هم دیده نشد،من دوتا دختر دارم میخوام با کمک شما و‌خواست خدا پسرداربشم،من نمیدونم به کدوم جواب اعتماد کنم

پاسخ مدیر 1400/07/25

جواب: وقتی پریود نامنظم می شود خیلی دیگر از تاریخ تقویمی نمی توان برای تعیین روز تخمک گذاری استفاده نمود و بهتر بود که از کیت ها تخمک گذاری و یا سونو استفاده می کردید. اگر .از تاریخی که پریود بعدی تان شروع می شود 14 روز کم کنید، آن روز روز تخمک گذاریتان می باشد و چنانچه از کیت جواب نمی گیرید خیلی تاکید به مثبت شدن کیت نداشته باشید و در ین مواقع سریال سونوگرافی دو الی سه روز قبل از تخمک گذاری احتمالی توصیه می شود. مثلا اگر سیکل هایتان 28 روزه است، 14 روز از ان کم می کنید می شود روز 14 سیکل روز تخمک گذاری احتمالیتان لذا دو سه روز قبل آن یعنی از روز 11 سیکل سریال سونوگرافی را انجام دهید یا مثلا اگر سیکلتان 25 روزه است می شود روز 8 سیکلتان. از کیت تخمک گذاری جهت تعیین روز تخمک گذاریتان استفاده کنید. با توجه به اینکه در این کیت از قسمتی که وارد ادرار می شود ، نوار اولی که مشاهده کردید باند کنترل است و نوار دوم نیز باند تست می باشد، با مقایسه باند اول و دوم، چنانه نوار دوم یا باند تست نسبت به نوار اول یا کنترل همرنگ و یا پررنگ تر باشد، جواب تست مثبت است و در صورتیکه کمرنگ تر باشد، جواب تست منفی می باشد. اولین روزی که باند تست همرنگ و یا پررنگتر از باند کنترل شد ، شما 24 الی 36 ساعت بعد تخمک گذاری خواهید داشت . چنانچه تمایل به پسر دار شدن دارید باید صبر کنید جواب کیت مثبت بشود و 24 ساعت بعد نزدیکی داشته باشید. لازم به ذکر است که موارد و فاکتورهای دیگری نیز در این امر دخالت دارند که جهت آگاهی از ان بهتر است مقاله"چگونه در جنسیت جنین تأثیر بگذاریم؟" که در سایت نیلو بارگذاری شد است بطور دقیق مطالعه فرمایید.

سوال 1400/07/19

سوال: سلام خسته نباشید دکتر من .یکسال ازدواج کردم می‌خوام برای بار داری اقدام کنم می‌خوابیم بچمون پسر باشه من ۳ماه تمام روز سوم پریود میشدم ولی ماه قبل ۳۰ام پریود شدم حالا نمیدونم پریودیم منظمه یا نه .می‌خوام بدونم روز تخمگ گذاریم چ زمانی میشه تا اقدام برای بارداری پسر کنم لطفاً سوالمو جواب بدین .من و شوهرم همش گرمی خوردیم فقط برای روز تخمگ گذاری موندیم

پاسخ مدیر 1400/07/19

جواب: وقتی پریود نامنظم می شود خیلی دیگر از تاریخ تقویمی نمی توان برای تعیین روز تخمک گذاری استفاده نمود و بهتر بود که از کیت ها تخمک گذاری و یا سونو استفاده می کردید. با توجه به اینکه در این کیت از قسمتی که وارد ادرار می شود ، نوار اولی که مشاهده کردید باند کنترل است و نوار دوم نیز باند تست می باشد، با مقایسه باند اول و دوم، چنانه نوار دوم یا باند تست نسبت به نوار اول یا کنترل همرنگ و یا پررنگ تر باشد، جواب تست مثبت است و در صورتیکه کمرنگ تر باشد، جواب تست منفی می باشد. واولین روزی که باند تست همرنگ و یا پررنگتر از باند کنترل شد ، شما 24 الی 36 ساعت بعد تخمک گذاری خواهید داشت . چنانچه تمایل به پسر دار شدن دارید باید صبر کنید جواب کیت مثبت بشود و 24 ساعت بعد نزدیکی داشته باشید. لازم به ذکر است که موارد و فاکترهای دیگری نیز در این امر دخالت دارند که جهت آگاهی از ان بهتر است مقاله"چگونه در جنسیت جنین تأثیر بگذاریم؟" که در سایت نیلو بارگذاری شد است بطور دقیق مطالعه فرمایید.

سوال 1400/07/17

سول: سلام آقای دکتر آیا در ایران دکتر یا مرکزی وجود دارد جنسیت را قطعی تغییر دهد ...یعنی دکتری هست والدین با خیال راحت بتوانند جنسیت جنین را انتخاب کنند ؟؟؟سپاسگذارم

پاسخ مدیر 1400/07/17

جواب: برای تعیین جنسیت پیش از بارداری باید PGD انجام شود . با بخش ژنتیک آزمایشگاه نیلو تماس بگیرید تا بیشتر راهنماییان کنند.با شماره بخش ژنوم آزمایشگاه نیلو ( 882083761-021)

سوال 1400/07/16

سوال: سلام بنده سیکل قاعدگیم ۲۸ روزست و ۲۳ یا ۲۴ این ماه روز تخمک گذاریمه و ۱۰ ساله ک پریودیم منظمه دقیقه دقیق. قصدمم دختر دار شدنه ۳ ماهه ک رژیم غذایی رو رعایت کردم و آخرین دقتم باید روی زمان اقدام باشه . من میخوام تاریخ ۲۰ و ۲۲ این ماه ودو روز بعد تخمک گذاریم ینی۲۵ و ۲۶ هم میخوام اقدام داشته باشم شما تایید میکنید ؟ ممنون میشم اگر نکته ای هست بفرمایید

پاسخ مدیر 1400/07/16

جواب: چنانچه مایل به دختردار شدن هستید, توصیه می شود دو سه روز قبل از تخمک گذاری شروع به نزدیکی کنید (هر شب) و زمانی که کیت تشخیص تخمک گذاری مثبت شد دیگه نزدیکی نداشته باشید. موارد و فاکتورهای دیگری نیز در این امر دخالت دارند که جهت آگاهی از ان بهتر است مقاله"چگونه در جنسیت جنین تأثیر بگذاریم؟" که در سایت نیلو بارگذاری شد است بطور دقیق مطالعه فرمایید. لازم به ذکر است که رعایت كامل نكات گفته شده در مقاله 80 تا 90 درصد والدین را در داشتن جنسیت دلخواه كمك می كند.

سوال 1400/07/09

سوال: سلام من ۲۰ سالمه قاعدگی نامنظمی دارم و حدود ۵ ماهه اقدام ب بارداری کردم ولی هنوز باردار نشدم مشکل چیه؟

پاسخ مدیر 1400/07/09

جواب: زمانی که یک سال به طور منظم ببدون استفاده از وسایل حفاظتی اقدام کنید و باردار نشوید اسم ان می شود ناباروری . لذا نگران نباشید توصیه می شود ویزیت متخصص زنان شوید و تست های روز سوم قاعدگی و سونوگرافی روز سوم قاعدگی طبق صلاحدید ایشان انجام دهید

سوال 1400/06/28

سوال: سلام ....من خدا روشکر ۴ تا دختر ناز دارم یک پسر هم میخام داشته باشم اقای دکتر اگه میشه منو راهنمایی کنید چه موقع واسع پسر دار شدن اقدام کنم ممنون میشم ....خدا خیرتون بده

پاسخ مدیر 1400/06/28

جواب: طول دوره سیکل شما چند روز است؟ منظم هست یا نه؟ اگر منظم است، از تاریخی که پریود بعدی تان شروع می شود 14 روز کم کنید، آن روز روز تخمک گذاریتان می باشد و چنانچه از کیت جواب نمی گیرید خیلی تاکید به مثبت شدن کیت نداشته باشید.( اگر بتوانید کیت از برند ACON پیدا کنید خیلی بهتر است و یا ترجیحا از برندهای چینی استفاده نکنید ). در صورت استفاده از کیت اولین روزی که باند تست همرنگ و یا پررنگتر از باند کنترل شد ، شما 24 الی 36 ساعت بعد تخمک گذاری خواهید داشت . چنانچه تمایل به پسر دار شدن دارید باید صبر کنید جواب کیت مثبت بشود، 24 ساعت بعد( یا زمان تحمک گذاری محاسبه شده )نزدیکی داشته باشید لازم به ذکر است که موارد و فاکتورهای دیگری نیز در این امر دخالت دارند که جهت آگاهی از ان بهتر است مقاله"چگونه در جنسیت جنین تأثیر بگذاریم؟" که در سایت نیلو بارگذاری شد است بطور دقیق مطالعه فرمایید.

سوال 1400/06/27

سوال: سلام خسته نباشید ببخشید من یه ساله ازدواج کردم و می خواستم از زمستون اقدام به بارداری کنم پریودی نامنظم. دارم و همیشه چهار روز یا دو روز زود تر از زمان قبل پریود میشم خیلی بچه دختر دوس دارم باید چه کارایی رو انجام بدم ممنونم

پاسخ مدیر 1400/06/27

جواب: وقتی پریود نامنظم می شود خیلی دیگر از تاریخ تقویمی نمی توان برای تعیین روز تخمک گذاری استفاده نمود و بهتر بود که از کیت ها تخمک گذاری و یا سونو استفاده می کردیدبا توجه به اینکه در این کیت از قسمتی که وارد ادرار می شود ، نوار اولی که مشاهده کردید باند کنترل است و نوار دوم نیز باند تست می باشد، با مقایسه باند اول و دوم، چنانه نوار دوم یا باند تست نسبت به نوار اول یا کنترل همرنگ و یا پررنگ تر باشد، جواب تست مثبت است و در صورتیکه کمرنگ تر باشد، جواب تست منفی می باشد. اولین روزی که باند تست همرنگ و یا پررنگتر از باند کنترل شد ، شما 24 الی 36 ساعت بعد تخمک گذاری خواهید داشت . اگر پریود منظم باشد.از تاریخی که پریود بعدی تان شروع می شود 14 روز کم کنید، آن روز روز تخمک گذاریتان می باشد چنانچه مایل به دختردار شدن هستید, توصیه می شود دو سه روز قبل از تخمک گذاری شروع به نزدیکی کنید (هر شب) و زمانی که کیت تشخیص تخمک گذاری مثبت شد دیگه نزدیکی نداشته باشید. موارد و فاکتورهای دیگری نیز در این امر دخالت دارند که جهت آگاهی از ان بهتر است مقاله"چگونه در جنسیت جنین تأثیر بگذاریم؟" که در سایت نیلو بارگذاری شد است بطور دقیق مطالعه فرمایید. لازم به ذکر است که رعایت كامل نكات گفته شده در مقاله 80 تا 90 درصد والدین را در داشتن جنسیت دلخواه كمك می كند.

سوال 1400/06/27

سوال: سلام وقتتون بخیر ببخشید من قرص لتروزول شبی دوتا خوردم منتها بعد پریود ی و الان روز ۱۴ پری باید آمپول اچ تی سی بزنم بعد رابطه من کمر م داغ میشه این طبیعی هس

پاسخ مدیر 1400/06/27

جواب: با مصرف این دارو سطح هورمون استروژن در بدن کاهش می یابد که معمولا عوارض داروی لتروزول ناشی از این مسئله می باشد. به طور مثال علائمی مانند گرگرفتگی، ریزش مو یا خونریزی واژینال می‌تواند ناشی از کاهش سطح استروژن در بدن باشد. -علائمی همچون گرگرفتگی، افزایش تعریق، درد استخوانی و مفصلی، خستگی و افزایش کلسترول خون در مدت مصرف این دارو شایع می باشد که جای نگرانی نیست و برای بهبود وضعیت می توانید با پزشک یا داروساز خود مشورت نمایید.

سوال 1400/06/02

سوال: سلام خسته نباشید من ماه قبل 18م پریود شدم اینماه 23م ،،کلا هر ماه بین 2تا 6روز عقب. جلو میفته پریودیم از اول اینجوری بودم ایا پریودی من نا منظم است روز تخمک گذاریم دو هفته بعد پریودی میشه یا نه ؟

پاسخ مدیر 1400/06/02

جواب: بله نامنظم است . وقتی پریود نامنظم می شود خیلی دیگر از تاریخ تقویمی نمی توان برای تعیین روز تخمک گذاری استفاده نمود و بهتر بود که از کیت ها تخمک گذاری و یا سونو استفاده می کردیدبا توجه به اینکه در این کیت از قسمتی که وارد ادرار می شود ، نوار اولی که مشاهده کردید باند کنترل است و نوار دوم نیز باند تست می باشد، با مقایسه باند اول و دوم، چنانه نوار دوم یا باند تست نسبت به نوار اول یا کنترل همرنگ و یا پررنگ تر باشد، جواب تست مثبت است و در صورتیکه کمرنگ تر باشد، جواب تست منفی می باشد. اولین روزی که باند تست همرنگ و یا پررنگتر از باند کنترل شد ، شما 24 الی 36 ساعت بعد تخمک گذاری خواهید داشت . اگر پریود منظم باشد.از تاریخی که پریود بعدی تان شروع می شود 14 روز کم کنید، آن روز روز تخمک گذاریتان می باشد و چنانچه از کیت جواب نمی گیرید خیلی تاکید به مثبت شدن کیت نداشته باشید و در ین مواقع سریال سونوگرافی دو الی سه روز قبل از تخمک گذاری احتمالی توصیه می شود. مثلا اگر سیکل هایتان 28 روزه است، 14 روز از ان کم می کنید می شود روز 14 سیکل روز تخمک گذاری احتمالیتان لذا دو سه روز قبل آن یعنی از روز 11 سیکل سریال سونوگرافی را انجام دهید یا مثلا اگر سیکلتان 25 روزه است می شود روز 8 سیکلتان.

سوال 1400/04/20

سوال: سلام من پریود نامنظمی دارم سه چهارماه پیش قرص ال دی مصرف کردم پریودم منظم شد ولی چون عصبیم میکرد قطع کردم بعد از قطع کردن ال دی ماه اول منظم شدم همون۱۷ماه قبل ک شدم اون ماه هم همون۱۷شدم ینی دوماه پیش ماه قبل مسافرت بودم ۱۱شدم این ماه کلسیم مصرف کردم بخاطر دختر دارشدن هروز ب مدت حدوداً ده روز الان از۱۱,منتظرم پریود بشم ولی خبری نیست اقدام ب بارداری هم نکردم می‌خوام از کیت تخمک گذاری استفاده کنم شما گفتید فردای روز پاکی از کیت استفاده کنیم از کجا بدونم دو یه روز قبل تخمک گذاری چون نامنظمم؟

پاسخ مدیر 1400/04/20

جواب: از کیت تخمک گذاری جهت تعیین روز تخمک گذاریتان استفاده کنید. با توجه به اینکه در این کیت از قسمتی که وارد ادرار می شود ، نوار اولی که مشاهده کردید باند کنترل است و نوار دوم نیز باند تست می باشد، با مقایسه باند اول و دوم، چنانه نوار دوم یا باند تست نسبت به نوار اول یا کنترل همرنگ و یا پررنگ تر باشد، جواب تست مثبت است و در صورتیکه کمرنگ تر باشد، جواب تست منفی می باشد. اولین روزی که باند تست همرنگ و یا پررنگتر از باند کنترل شد ، شما 24 الی 36 ساعت بعد تخمک گذاری خواهید داشت .چنانچه مایل به دختردار شدن هستید, توصیه می شود دو سه روز قبل از تخمک گذاری شروع به نزدیکی کنید (هر شب) و زمانی که کیت تشخیص تخمک گذاری مثبت شد دیگه نزدیکی نداشته باشید. موارد و فاکتورهای دیگری نیز در این امر دخالت دارند که جهت آگاهی از ان بهتر است مقاله"چگونه در جنسیت جنین تأثیر بگذاریم؟" که در سایت نیلو بارگذاری شد است بطور دقیق مطالعه فرمایید. لازم به ذکر است که رعایت كامل نكات گفته شده در مقاله 80 تا 90 درصد والدین را در داشتن جنسیت دلخواه كمك می كند.

سوال 1400/04/17

سوال: سلام ببخشید میخواستم بدونم تا زمان مثبت شدن کیت تخمک گذاری که میخواییم جنین پسر باشه نباید آمیزش داشته باشیم

پاسخ مدیر 1400/04/17

جواب: با توجه به اینکه در این کیت از قسمتی که وارد ادرار می شود ، نوار اولی که مشاهده کردید باند کنترل است و نوار دوم نیز باند تست می باشد، با مقایسه باند اول و دوم، چنانه نوار دوم یا باند تست نسبت به نوار اول یا کنترل همرنگ و یا پررنگ تر باشد، جواب تست مثبت است و در صورتیکه کمرنگ تر باشد، جواب تست منفی می باشد. واولین روزی که باند تست همرنگ و یا پررنگتر از باند کنترل شد ، شما 24 الی 36 ساعت بعد تخمک گذاری خواهید داشت . چنانچه تمایل به پسر دار شدن دارید باید صبر کنید جواب کیت مثبت بشود و 24 ساعت بعد نزدیکی داشته باشید. لازم به ذکر است که موارد و فاکترهای دیگری نیز در این امر دخالت دارند که جهت آگاهی از ان بهتر است مقاله"چگونه در جنسیت جنین تأثیر بگذاریم؟" که در سایت نیلو بارگذاری شد است بطور دقیق مطالعه فرمایید.

سوال 1400/04/06

سوال: سلام الان حدود 40روز از مریضی قبلی خانومم گذشته وتست زده باردار هست الان میشه کاری کرد که بچه دختر بشه

پاسخ مدیر 1400/04/06

جواب: تا قبل بارداری امکان اینکه با احتمال بیشتری به سمت دختر شدن باشد و یا پسر شدن وجود دارد ولی بعد بارداری خیر

سوال 1400/04/05

سوال: سلام شکل گیری دختر زودتر صورت میگیره یا پسر

پاسخ مدیر 1400/04/05

جواب: خانمها هر ماه در اواسط سیكل خود یك یا چند تخمك كه از نظر كروموزومی فقط X هستند تولید می كنند و در مقابل آقایان دارای دو نوع اسپرم حاوی كروموزومهای جنسی X و Y هستند در واقع این مرد است كه جنسیت سلول تخم را تعیین می كند به شكلی كه اگر تخمكی كه حاوی كروموزوم جنسی X است با اسپرم حاوی كروموزوم جنسی Y لقاح یابد سلول تخم مذكر شده و اگر تخمك X با اسپرم حاوی X لقاح یابد سلول تخم مونث می شود. از خصوصیات اسپرم هایی که حاوی کروموزوم Y (که نسبت به کروموزوم X بسیار کوچکتر بوده) می باشند این است که برخلاف اسپرم های حاوی کروموزوم X که می تواند تا 5-4 روز در محیط واژن زنده بمانند، حداکثر 18-16 ساعت در محیط واژن زنده می مانند. از طرفی هنگامی كه یك تخمك رها میگردد 12 تا 24 ساعت فرصت دارد تا توسط اسپرم بارور گردد و پس از آن از بین می روند.

سوال 1400/03/23

سوال: با سلام من ۳۶سالمه و نزدیک ۲سال قرص ضد بارداری میخوردم،۵سال هم هست ازدواج کردم،۳ماهه قرص و قطع کردم و جلوگیری نمیکنم،ولی هنوز باردار نشدم!چه باید بکنم؟! ممنون میشم راهنماییم کنید

پاسخ مدیر 1400/03/23

جواب: باید ویزیت متخصص زنان و زایمان شوید تا تست های هورمونی لازمهدر روز سوم قاعدگی همچنین سونوگرافی روز سوم قاعدگی و سایر چک آپ های مور نظر در صورت صلاحدید ایشان انجام شود سپس می توان راجب آن اظهار نظر کرد.

سوال 1400/03/16

سوال: سلام برای پسر دار شدن مرد وزن چه موقع تست اسپرم بدهند بهتر است قبل از اقدام به نزدیکی کردن

پاسخ مدیر 1400/03/16

جواب: منظورتان چیست ؟ ایا می خواهید PGD انجام دهید . برای پسر دار شدن می توان یه سری دسورالعمل رعایت نمود که رعایت كامل نكات گفته شده در مقاله چگونه در جنسیت جنین تأثیر بگذاریم؟" که در سایت نیلو بارگذاری شد است 80 تا 90 درصد والدین را در داشتن جنسیت دلخواه كمك می كند. به طور کل از کیت تخمک گذاری جهت تعیین روز تخمک گذاریتان استفاده کنید. با توجه به اینکه در این کیت از قسمتی که وارد ادرار می شود ، نوار اولی که مشاهده کردید باند کنترل است و نوار دوم نیز باند تست می باشد، با مقایسه باند اول و دوم، چنانه نوار دوم یا باند تست نسبت به نوار اول یا کنترل همرنگ و یا پررنگ تر باشد، جواب تست مثبت است و در صورتیکه کمرنگ تر باشد، جواب تست منفی می باشد. اولین روزی که باند تست همرنگ و یا پررنگتر از باند کنترل شد ، شما 24 الی 36 ساعت بعد تخمک گذاری خواهید داشت . چنانچه تمایل به پسر دار شدن دارید باید صبر کنید جواب کیت مثبت بشود و 24 ساعت بعد نزدیکی داشته باشید. لازم به ذکر است همانطور که گفته شد موارد و فاکتورهای دیگری نیز در این امر دخالت دارند که جهت آگاهی از ان بهتر است مقاله"چگونه در جنسیت جنین تأثیر بگذاریم؟" که در سایت نیلو بارگذاری شد است بطور دقیق مطالعه فرمایید.

سوال 1400/03/04

سوال: سلام وقت بخیر قرص لترزاول چه تاثیری در زمان تخک

پاسخ مدیر 1400/03/04

جواب: لتروزول در مواردی در ناباروری جهت القای تخمک گذاری در زنان مبتلا به سندروم تخمدان کیستیک نیز استفاده می‌شود. در این موارد درمان باید حتما تحت نظر پزشک متخصص انجام گیرد

سوال 1400/02/20

سوال: سلام من دوتاپسردارم پریودم ۲۸ روزه هست هفت روز پاک میشوم چیکارکنم بعدپاکی چندم نزدیکی داشته باشم که بچه دختربشه خیلی ممنونم

پاسخ مدیر 1400/02/20

جواب: اگر پریود منظم باشد.از تاریخی که پریود بعدی تان شروع می شود 14 روز کم کنید، آن روز روز تخمک گذاریتان می باشد و وقتی پریود نامنظم می شود خیلی دیگر از تاریخ تقویمی نمی توان برای تعیین روز تخمک گذاری استفاده نمود و بهتر است که از کیت ها تخمک گذاری و یا سونو استفاده کنید با توجه به اینکه در این کیت از قسمتی که وارد ادرار می شود ، نوار اولی که مشاهده کردید باند کنترل است و نوار دوم نیز باند تست می باشد، با مقایسه باند اول و دوم، چنانه نوار دوم یا باند تست نسبت به نوار اول یا کنترل همرنگ و یا پررنگ تر باشد، جواب تست مثبت است و در صورتیکه کمرنگ تر باشد، جواب تست منفی می باشد. اولین روزی که باند تست همرنگ و یا پررنگتر از باند کنترل شد ، شما 24 الی 36 ساعت بعد تخمک گذاری خواهید داشت . چنانچه مایل به دختردار شدن هستید, توصیه می شود دو سه روز قبل از تخمک گذاری شروع به نزدیکی کنید (هر شب) و زمانی که کیت تشخیص تخمک گذاری مثبت شد دیگه نزدیکی نداشته باشید. موارد و فاکتورهای دیگری نیز در این امر دخالت دارند که جهت آگاهی از ان بهتر است مقاله"چگونه در جنسیت جنین تأثیر بگذاریم؟" که در سایت نیلو بارگذاری شد است بطور دقیق مطالعه فرمایید. لازم به ذکر است که رعایت كامل نكات گفته شده در مقاله 80 تا 90 درصد والدین را در داشتن جنسیت دلخواه كمك می كند. لازم به ذکر است که تخمک گذاری در صورتی که شرایط هورمونی نرمال ، ذخیره تخمکی مناسب و سیکل قاعدگی مرتب و.... داشته باشید ماهی یک بار به طور منظم صورت می گیرد و وقتی تخمک آزاد می شود 24 ساعت ماکزیمم در لوله های فالوپ و دهانه رحم زنده میماند در صورت رسیدن اسپرم به تخمک در این زمان بارداری صورت می گیرد در غیر اینصورت تخمک دفع می شود و ماه بعد نیز به همین ترتیب می باشد.

سوال 1400/02/07

سوال: سلام من رژیم غذایی پسر دارشدن رو ۳ماه قبل از بارداری برداشتم وزوز تخمک گذاری هم اقدام کردم برای نزدیکی ولی بااین وجود الان که هفته ۱۳بارداری هستش به سونو رفتم جهت غربالگری که بهم گفتن احتمال زیاد بچه دختره... چرا بااین وجود نباید نتیجه بگیرم وجزء اون ۹۰ درصد نباشه که میگیدجواب میده؟! پس کارایی که انجام شده بی نتیجه مونده چرا

پاسخ مدیر 1400/02/07

جواب: همانطور که اشاره شد رعایت كامل نكات گفته شده در مقاله 80 تا 90 درصد والدین را در داشتن جنسیت دلخواه كمك می كند. و توجه داشته باشید چنانچه تمایل به پسر دار شدن دارید باید صبر می کردید جواب کیت مثبت بشود و 24 ساعت بعد نزدیکی می داشتید.

سوال 1400/02/06

سوال: سلام وقتتون بخیر. من سال 98 ازدواج کردم و از همون موقع هم قرص ال دی مصرف میکنم و فعلا قصد بچه دار شدن نداریم بنظرتون مصرف طولانی مدت این قرص نازایی داره؟ ممنون

پاسخ مدیر 1400/02/06

جواب: مصرف این قرص ها عوارض زیادی به همراه دارد که یکی از آن ها اختلال در باروری می باشد.

سوال 1400/01/21

سوال: سلام از تست تخمک گذاری برای پسردارشدن جهت فهمیدن تایم تخمک گذاری باید در روز ۱۴پریود استفاده بشه یا بلافاصله پس از اتمام پریود یعنی روز هفتم پریودی؟؟

پاسخ مدیر 1400/01/21

می توانید از کیت تخمک گذاری استفده کنید با توجه به اینکه در این کیت از قسمتی که وارد ادرار می شود ، نوار اولی که مشاهده کردید باند کنترل است و نوار دوم نیز باند تست می باشد، با مقایسه باند اول و دوم، چنانه نوار دوم یا باند تست نسبت به نوار اول یا کنترل همرنگ و یا پررنگ تر باشد، جواب تست مثبت است و در صورتیکه کمرنگ تر باشد، جواب تست منفی می باشد. واولین روزی که باند تست همرنگ و یا پررنگتر از باند کنترل شد ، شما 24 الی 36 ساعت بعد تخمک گذاری خواهید داشت و یا اگر پریودیتان منظم است و تاریخ تخمک گذاری را هم می دانید از تاریخی که پریود بعدی تان شروع می شود 14 روز کم کنید، آن روز روز تخمک گذاریتان می باشد . چنانچه تمایل به پسر دار شدن دارید باید صبر کنید جواب کیت مثبت بشود و 24 ساعت بعد نزدیکی داشته باشید. لازم به ذکر است که موارد و فاکتورهای دیگری نیز در این امر دخالت دارند که جهت آگاهی از ان بهتر است مقاله"چگونه در جنسیت جنین تأثیر بگذاریم؟" که در سایت نیلو بارگذاری شد است بطور دقیق مطالعه فرمایید.

سوال 1400/01/13

سوال: سلام میخواستم بدونم برای پسردار شدن چند ساعت اول تخمگذاری باید رابطه انجام بدیم یا فرقی نمیکنه؟ باید توی سه روزی که تخمگذاری انجام میشه یه روز انتخاب کنیم

پاسخ مدیر 1400/01/13

جواب: برای پاسخ به این سوال نیاز است که بدانم که آیا سیکل قاعدگی تان منظم است یا نه ؟ و اینکه سیکلتان چند روزه است؟ اگر نامنطم استخ یلی نمی توان کمک کرد ولی چنانچه قاعدگی تان منظم است ، بله درست است. اولین روزی که باند تست همرنگ و یا پررنگتر از باند کنترل شد ، شما 24 الی 36 ساعت بعد تخمک گذاری خواهید داشت . چنانچه تمایل به پسر دار شدن دارید باید صبر کنید جواب کیت مثبت بشود و 24 ساعت بعد نزدیکی داشته باشید. لازم به ذکر است که موارد و فاکتورهای دیگری نیز در این امر دخالت دارند که جهت آگاهی از ان بهتر است مقاله"چگونه در جنسیت جنین تأثیر بگذاریم؟" که در سایت نیلو بارگذاری شد است بطور دقیق مطالعه فرمایید.

سوال 1399/12/21

سوال: عرض ادب واحترام. آیا رعایت کردن دستورات شما ما رو به طور قطع به یقین به جواب دلخواه میرسونه؟واینکه آیا طریقه نزدیکی تاثیر بسزایی دارد؟ممنون

پاسخ مدیر 1399/12/21

جواب: لازم به ذکر است که موارد و فاکتورهای در این امر تعیین جنسیت دخالت دارند که جهت آگاهی از ان بهتر است مقاله"چگونه در جنسیت جنین تأثیر بگذاریم؟" که در سایت نیلو بارگذاری شد است بطور دقیق مطالعه فرمایید. رعایت كامل نكات گفته شده در مقاله 80 تا 90 درصد والدین را در داشتن جنسیت دلخواه كمك می كند.

سوال 1399/12/07

سوال: سلام خسته نباشید من باردار شدم و بچه پسر بود تو ۵ماهگی سقط کردیم چون میگن مخچه اش تشکیل نشده خواستم بدونم دلیلش چیه البته الانم یه دختر ۵ ساله دارم ولی موقع دخترم آمپول رگام رو دیر زدیم میشه از آمپول باشه البته خون خودمB_وشوهرمA+ممنون اگه راهنمایی کنید

پاسخ مدیر 1399/12/07

جواب: باید نتایج سونوگرافی را بفرستید تا دقیقا ببینیم مشکل چه بوده است، ثانیاً مشکلات مربوط به ناسازگاری گروه خونی بین مادر و جنین ، منجر به یک اختلالی به نام هیدروپس فتالیس می شود که ربطی به عدم تشکیل مخچه ندارد. دلایل مختلفی از جمله نقایص ژنتیکی می تواند علت آن باشد.

سوال 1399/11/18

سوال: سلام وقت بخیر میخواستم بدونم ایا در رژیم پسردارشدن انتی بیوتیک‌های خوراکی زن نقشی در کند کردن حرکت اسپرم در رحم داره؟تداخلی با پسر شدن دارد یا خیر ممنون میشم واسخ بدید

پاسخ مدیر 1399/11/18

جواب: عضی از آنتی بیوتیک ها به طور موقت سبب کاهش تعداد و تحرک اسپرم ها در مردان می شوند. بعضی از این آنتی بیوتیک ها شامل اریترومایسین, نیتروفورازون یا نیتروفورانتوئین هستند.

سوال 1399/10/16

سوال: سلام ببخشید من دو دختر دارم میخوام فرزند سومی پسر بشه چه نکاتی رعایت کنم که حتمی پسردار شوم؟؟؟ متشکرم از جوابتون

پاسخ مدیر 1399/10/16

جواب: از کیت تخمک گذاری جهت تعیین روز تخمک گذاریتان استفاده کنید. با توجه به اینکه در این کیت از قسمتی که وارد ادرار می شود ، نوار اولی که مشاهده کردید باند کنترل است و نوار دوم نیز باند تست می باشد، با مقایسه باند اول و دوم، چنانه نوار دوم یا باند تست نسبت به نوار اول یا کنترل همرنگ و یا پررنگ تر باشد، جواب تست مثبت است و در صورتیکه کمرنگ تر باشد، جواب تست منفی می باشد. اولین روزی که باند تست همرنگ و یا پررنگتر از باند کنترل شد ، شما 24 الی 36 ساعت بعد تخمک گذاری خواهید داشت . چنانچه تمایل به پسر دار شدن دارید باید صبر کنید جواب کیت مثبت بشود و 24 ساعت بعد نزدیکی داشته باشید. لازم به ذکر است که موارد و فاکتورهای دیگری نیز در این امر دخالت دارند که جهت آگاهی از ان بهتر است مقاله"چگونه در جنسیت جنین تأثیر بگذاریم؟" که در سایت نیلو بارگذاری شد است بطور دقیق مطالعه فرمایید.

سوال 1399/10/13

سوال: سلام ن سه ماهه رژیم دختر دار شدن گرفتم و از این ماه میخوام اقدام کنم میخواستم بدونم برای اسیدی شدن واژن شیاف اسیدلاکتیک بهتره یا سرکه؟

پاسخ مدیر 1399/10/13

جواب: بعضی منابع از تضعیف و تاثیر اسید لاکتیک بر اسپرم ذکر می کنند و بهتر است که استفاده نشود.

سوال 1399/10/07

سوال: سلام، برای اقدام به بارداری معاینه شدم دکتر گفت یه سری کیست ریز تو دهانه رحمت هست، و برام تست اچ‌پی‌وی تجویز کرد. نگرانم، این نشانه بدی هست؟؟

پاسخ مدیر 1399/10/07

جواب: نگران نباشید و یک آزمایش FDA approved برای hpv بدهید و جواب را برایمان ارسال کنید راهنماییتان خواهیم کرد.

سوال 1399/10/06

سوال: سلام من شنیدم استفاده از محلول جوش شیرین باعث نقص عضو جنین میشه خییییلی نگرانم ایا این حرف صحت دارد

پاسخ مدیر 1399/10/06

جواب: خیر صحت ندارد.

سوال 1399/09/30

سوال: با سلام من قرض ضد بارداري ال دي مصرف ميكردم و الان قصد باردار شدن دارم و فرزند پسر ميخوام ميخواستم بدونم قرصايي كه ميخوردم بر تعيين جنسيت تاثير دارن

پاسخ مدیر 1399/09/30

جواب: نه خیلی نمی تواند تاثیر گذار باشد. توصیه می شود برای تعیین روز تخمک گذاری از کیت تخمک گذاری استفاده کنید با توجه به اینکه در این کیت از قسمتی که وارد ادرار می شود ، نوار اولی که مشاهده کردید باند کنترل است و نوار دوم نیز باند تست می باشد، با مقایسه باند اول و دوم، چنانه نوار دوم یا باند تست نسبت به نوار اول یا کنترل همرنگ و یا پررنگ تر باشد، جواب تست مثبت است و در صورتیکه کمرنگ تر باشد، جواب تست منفی می باشد. واولین روزی که باند تست همرنگ و یا پررنگتر از باند کنترل شد ، شما 24 الی 36 ساعت بعد تخمک گذاری خواهید داشت . چنانچه تمایل به پسر دار شدن دارید باید صبر کنید جواب کیت مثبت بشود و 24 ساعت بعد نزدیکی داشته باشید. لازم به ذکر است که موارد و فاکترهای دیگری نیز در این امر دخالت دارند که جهت آگاهی از ان بهتر است مقاله"چگونه در جنسیت جنین تأثیر بگذاریم؟" که در سایت نیلو بارگذاری شد است بطور دقیق مطالعه فرمایید.

سوال 1399/09/25

سوال: سلام وخسته نباشید ۳ماهه کهرژیم پسردارشدن گرفتم میخاسم بدونم از زمان پریودی تاروز تخمک کذاری نباید نزدیکی داشت که اسپرم تخلیه بشه؟چون شنیدم اگ اسپرم زیاد بمونه کیفیتش کم میشه،لطفا راهنماییم کنید

پاسخ مدیر 1399/09/25

جواب: اولی که مشاهده کردید باند کنترل است و نوار دوم نیز باند تست می باشد، با مقایسه باند اول و دوم، چنانه نوار دوم یا باند تست نسبت به نوار اول یا کنترل همرنگ و یا پررنگ تر باشد، جواب تست مثبت است و در صورتیکه کمرنگ تر باشد، جواب تست منفی می باشد. اولین روزی که باند تست همرنگ و یا پررنگتر از باند کنترل شد ، شما 24 الی 36 ساعت بعد تخمک گذاری خواهید داشت . چنانچه تمایل به پسر دار شدن دارید باید صبر کنید جواب کیت مثبت بشود و 24 ساعت بعد نزدیکی داشته باشید. لازم به ذکر است که موارد و فاکتورهای دیگری نیز در این امر دخالت دارند که جهت آگاهی از ان بهتر است مقاله"چگونه در جنسیت جنین تأثیر بگذاریم؟" که در سایت نیلو بارگذاری شد است بطور دقیق مطالعه فرمایید.

سوال 1399/09/20

سوال: سلام. ما یکساله اقدام کردیم ولی حاملگی صورت نگرفته. انواع ازمایشات و سونوگرافی رو هم دادیم که مشکلی نبوده بجز این موارد ... سایز فولیکول روز 14 منظم 16 بود که با مصرف قرص به 23 رسیده. روز تخمک گزاری 2عدد آمپور HCG زده میشه. یک کیست 72 میلی متری هم خارج از رحم وجود داره. قرص ال کارنیتین 500 هم مصرف میشه. چرا برامون نمیگیره؟ پسر هم میخواییم اگه بشه و اینکه خیلی ناراحتیم

پاسخ مدیر 1399/09/20

جواب: عکس یا یجه تمام آزمایشاتتان را به دایرکت اینستا گرام نیلو بفرستید.

سوال 1399/08/29

سوال: سلام.پریودی من نامنظم هست.پسر میخواهم از روز ۱۴ پریودی کیت max14 استفاده میکنم خط کنترل پررنگ و خط تست کمرنگ میشود.چند روز باید تست بگیرم؟ک روز تخمک گذاری مشخص شود

پاسخ مدیر 1399/08/29

جواب: . کیت های تخمک گذاری از فردای پاک شدن در یک ساعت مشخص بر روی نمونه ادرار انجام می شود.با توجه به اینکه در این کیت از قسمتی که وارد ادرار می شود ، نوار اولی که مشاهده کردید باند کنترل است و نوار دوم نیز باند تست می باشد، با مقایسه باند اول و دوم، چنانه نوار دوم یا باند تست نسبت به نوار اول یا کنترل همرنگ و یا پررنگ تر باشد، جواب تست مثبت است و در صورتیکه کمرنگ تر باشد، جواب تست منفی می باشد. اولین روزی که باند تست همرنگ و یا پررنگتر از باند کنترل شد ، شما 24 الی 36 ساعت بعد تخمک گذاری خواهید داشت . چنانچه تمایل به پسر دار شدن دارید باید صبر کنید جواب کیت مثبت بشود و 24 ساعت بعد نزدیکی داشته باشیدو فرداش هم برای اینکه ریسک نکنیم توصیه به رابطه می شود(دو روز پشت سرهم) .. لازم به ذکر است که موارد و فاکتورهای دیگری نیز در این امر دخالت دارند که جهت آگاهی از ان بهتر است مقاله"چگونه در جنسیت جنین تأثیر بگذاریم؟" که در سایت نیلو بارگذاری شد است بطور دقیق مطالعه فرمایید.

سوال 1399/08/28

سوال: سلام. من رژیم دخترزایی گرقتم. میخواستم بپرسم استفاده از شیاف واژینال اسیدلاکتیک اثر منفی بر روی نطفه و یا جنین میزاره ؟ استرس گرفتم که استفاده کنم یا نه..

پاسخ مدیر 1399/08/28

جواب: بعضی منابع از تضعیف و تاثیر آن بر اسپرم ذکر می کنند و بهتر است که استفاده نشود.

سوال 1399/07/22

سوال: سلام خیلی ممنون از اطلاعاتتون. من دوره ام ۲۸ روزه هست و طبق معمول باید روز ۱۴ تخمک گذاری باشه . اما حدود دوسه روز قبل از ۱۴ ام .من ترشح سفید تخم مرغی دارم .سوالم اینه مگه ترشحات تخم مرغی بمعنی وقوع تخمک گذاری نیست ؟ اگ هست چرا انقد زودتر اتفاق میفته ؟

پاسخ مدیر 1399/07/22

جواب: اصولا قبل از تخمک گذاری، بسیاری از بانوان ترشحات تخم مرغی را تجربه می کنند.

سوال 1399/07/12

سوال: سلام من قاعدگی نامنظم دارم و سندروم پلی کیستیک میخوام اقدام به بارداری کنم دکتر قرص دوفاستون داده از روز 16 بارداری حالا روز تخمک گذاری من چه روزی میشه ؟

پاسخ مدیر 1399/07/12

جواب: برای تعیین روز تخمک گذاری زمانی که پریود نامنظم است توصیه می شود از کیت تخمک گذاری استفاده کنید .نحوه استفاده از کیت: کیت های تخمک گذاری از فردای پاک شدن در یک ساعت مشخص بر روی نمونه ادرار انجام می شود. اولین روزی که تست مثبت شد بین 24 تا 36 ساعت بعد تخمک گذاری انجام می شود.با توجه به اینکه در این کیت از قسمتی که وارد ادرار می شود ، نوار اولی که مشاهده کردید باند کنترل است و نوار دوم نیز باند تست می باشد، با مقایسه باند اول و دوم، چنانه نوار دوم یا باند تست نسبت به نوار اول یا کنترل همرنگ و یا پررنگ تر باشد، جواب تست مثبت است و در صورتیکه کمرنگ تر باشد، جواب تست منفی می باشد. اولین روزی که باند تست همرنگ و یا پررنگتر از باند کنترل شد ، همانطور که ذکر شد شما 24 الی 36 ساعت بعد تخمک گذاری خواهید داشت.

سوال 1399/06/18

سوال: سلام ایا مصرف دو عدد قرص فلوکونازول 150 روزی یک عدد به فاصله 24 ساعت قبل از تخمک گذاری مانع لقاح نطفه میشود؟ ممنون

پاسخ مدیر 1399/06/18

جواب: خیر

سوال 1399/06/10

سوال: سلام کیت من در روز 13 دوره به صورت خط کنترل پررنگ و خط تست کمررنگ تر و 14 دوره هر دو خط تست و کنترل پررنگ و مثل هم هستن. برای جنسیت پسر فرمودن 24 ساعت بعد از مثبت شدن کیت . سوال من این هست که با توجه به مثبت بودن کیت در هر دو روز ایا 24 ساعت بعد از 13 دوره اقدام داشته باشم و یا 14 دوره ؟؟؟؟(دوره عادت ماهیانه 25 روزه منظم و دوره قاعدگی 7 روز با احتساب 2روز لکه بینی میباشد) با تشکر از سایت خوب و پاسخ های مفید شما.

پاسخ مدیر 1399/06/10

جواب: اولین روزی که باند تست همرنگ و یا پررنگتر از باند کنترل شد ، شما 24 الی 36 ساعت بعد تخمک گذاری خواهید داشت . چنانچه تمایل به پسر دار شدن دارید باید صبر کنید جواب کیت مثبت بشود و 24 ساعت بعد نزدیکی داشته باشید. لازم به ذکر است که موارد و فاکترهای دیگری نیز در این امر دخالت دارند که جهت آگاهی از ان بهتر است مقاله"چگونه در جنسیت جنین تأثیر بگذاریم؟" که در سایت نیلو بارگذاری شد است بطور دقیق مطالعه فرمایید. طبق توضیحاتتون روز 14 که خط تست نسبت به خط کنترل همرنگ و یا پر رنگ تر می شود 24 ساعت بعد آن احتمالا روز تخمک گذاری شما می باشد.(زمانی که خط تست نسبت به کنترل کمرنگ تر است به معنی مثبت بودن نمی باشد)

سوال 1399/05/25

سوال: سلام وقتتون بخیر من قصدباردار شدن را دارم ودختر هم میخوام آیاخوردن قرص جنسین برای مرد مفید است ؟

پاسخ مدیر 1399/05/25

جواب: قرص جنسینگ ممکنه به بهبود عملکرد جنسی کمک کند. چنانچه مایل به دختردار شدن هستید, توصیه می شود از کیت های تخمک گذاری استفاده کرده جهت تعیین روز تخمک گذاری و دو سه روز قبل از تخمک گذاری شروع به نزدیکی کنید (هر شب) و زمانی که کیت تشخیص تخمک گذاری مثبت شد دیگه نزدیکی نداشته باشید. موارد و فاکتورهای دیگری نیز در این امر دخالت دارند که جهت آگاهی از ان بهتر است مقاله"چگونه در جنسیت جنین تأثیر بگذاریم؟" که در سایت نیلو بارگذاری شد است بطور دقیق مطالعه فرمایید. لازم به ذکر است که رعایت كامل نكات گفته شده در مقاله 80 تا 90 درصد والدین را در داشتن جنسیت دلخواه كمك می كند.

سوال 1399/05/23

سوال: من دختردارم مقاله فوق رو هم مطالعه کردم ولی متوجه نشد کی باید آمیزش کنم که پسردارشم

پاسخ مدیر 1399/05/23

جواب: از کیت تخمک گذاری جهت تعیین روز تخمک گذاریتان استفاده کنید. با توجه به اینکه در این کیت از قسمتی که وارد ادرار می شود ، نوار اولی که مشاهده کردید باند کنترل است و نوار دوم نیز باند تست می باشد، با مقایسه باند اول و دوم، چنانه نوار دوم یا باند تست نسبت به نوار اول یا کنترل همرنگ و یا پررنگ تر باشد، جواب تست مثبت است و در صورتیکه کمرنگ تر باشد، جواب تست منفی می باشد. اولین روزی که باند تست همرنگ و یا پررنگتر از باند کنترل شد ، شما 24 الی 36 ساعت بعد تخمک گذاری خواهید داشت . چنانچه تمایل به پسر دار شدن دارید باید صبر کنید جواب کیت مثبت بشود و 24 ساعت بعد نزدیکی داشته باشید. لازم به ذکر است که موارد و فاکتورهای دیگری نیز در این امر دخالت دارند که جهت آگاهی از ان بهتر است مقاله"چگونه در جنسیت جنین تأثیر بگذاریم؟" که در سایت نیلو بارگذاری شد است بطور دقیق مطالعه فرمایید

سوال 1399/05/12

سوال: سلام وقتتون بخیر دوره سیکل ماهانه من معمولا ۲۸ تا ۳۰ روزه بر این اساس ۱۰ مرداد روز تخمک گذاریم دمای بدنم به ۳۶.۲افزایش یافته و از کیت تخمک گذاری استفاده میکنم یک خط پررنگ یه خط هاله ای کم رنگ میفته تو بروشور همین مورد هم منفی زده هم مثبت میشه راهنماییم کنید🙏

پاسخ مدیر 1399/05/12

جواب: با توجه به اینکه در این کیت از قسمتی که وارد ادرار می شود ، نوار اولی که مشاهده کردید باند کنترل است و نوار دوم نیز باند تست می باشد، با مقایسه باند اول و دوم، چنانه نوار دوم یا باند تست نسبت به نوار اول یا کنترل همرنگ و یا پررنگ تر باشد، جواب تست مثبت است و در صورتیکه کمرنگ تر باشد، جواب تست منفی می باشد. اولین روزی که باند تست همرنگ و یا پررنگتر از باند کنترل شد ، شما 24 الی 36 ساعت بعد تخمک گذاری خواهید داشت.

سوال 1399/03/07

سئوال: سلام. از کجا بفهمیم روزی که تخمکا ازاد میشن کیه؟ دختر دارم قصد پسردار شدن دارم

پاسخ مدیر 1399/03/07

جواب: مقاله فوق را بدقت بخوانید.

سوال 1399/02/01

سئوال: سلام برای بارداری قطعی برج سه حتما باردار بشم چکار کنم و ظمنا سال گذشته بعد از گذشت یک سال رابطه باردار شدم و بدلیل مثبت بودن ازمایش خون مایکو پلاسما جنین رشد نکرد و سقط شد دوباره میخوام باردار بشم و برای برج سه برای بارداری قطعی چکار کنم

پاسخ مدیر 1399/02/01

جواب: برای جواب دادن به این سئوال نیاز به اطلاعات بیشتری نظیر وضعیت تیروئیدتان ، تعداد فولیکولهای آنترال در سونوی روز سوم سیکل و سایز فولیکول غالب در سونوی روز سیزدهم سیکل ، ضخامت آندومتر در سونوی روز سوم سیکل ، نتایج سایر تست های هورمونی در روز سوم سیکل را دارید. نتیجه آنها را برایم بفرستید تا بهتر به شما کمک کنم. در ضمن توصیه می کنم برای فهم بهتر ارزیابی میزان ذخیره تخمک ، مقاله "" 7- چالش های آزمایشگاهی تشخیص ناباروری زنان - قسمت هفتم (بررسی آزمایشگاهی ذخیره تخمدان) "" تخمک در لینک ذیل مطالعه کنید: http://www.niloulab.com/ArticleDetail/263/

سوال 1399/01/28

سئوال: سلام من میخواستم بپرسم اگر قبل از تخمگذاری اقدام به بارداری کنیم البته با برنامه ریزی تغذایه ای برای پسر دار شدن امکانش هست که بچه پسر شود لطفا جواب بدید

پاسخ مدیر 1399/01/28

جواب: برای پسر شدن باید خیلی نزدیک به تخمک گذاری و ترجیحاً بلافاصله بعد از آن نزدیکی انجام شود.

سوال 1398/05/19

سئوال: با سلام من همسرم بیماری واریکوسل دو طرفه داشت که عمل کرده و سال 93 فرزند اول ما به دنیا اومد الان میخواهیم برای دومی اقدام کنیم آزمایش اسپرمی که انجام داده سرعت و حرکت اسپرم پایین بوده که دکتر بهش قرص ویتامین ای داده میخواستم بدونم ایا قرص ویتامین ای در تعیین جنسیت پسر نقش دارد؟

پاسخ مدیر 1398/05/19

جواب: خیر

سوال 1398/03/05

سئوال: با سلام و خسته نباشید . ببخشید من یه سوال داشتم من حدود دو سال ای یو دی داشتم که سر دوسال حامله شدم و حاملگی روز دوم تخمک گذاری صورت گرفته میخواستم ببینم احتمال پسر یا دختر بودن جنین من چند درصده . در ضمن بچه اولم هم دختره

پاسخ مدیر 1398/03/05

جواب: چون دقیقاً ساعت تخمک گذاری را نمی دانیم در روز دوم بیشتر به نفع تشکیل جنین دختر است.

سوال 1397/04/14

سلام خسته نباشد من الان چند ماهه که رژیم پسر دار شدن رو رعایت میکنم و خیلی دوست دارم پسر داشته باشم، این ماه که به دکتر مراجعه کردم قرص ویتامین D3 برام تجویز کرد میخواستم بدونم این دارو توی تعیین جنسیت دخالت داره؟ یه وقت همه زحماتم برای تعیین جنسیت بر باد نره؟! من الان ماه هاست دارم رژیم پسر دار شدن میگیرم

پاسخ مدیر 1397/04/14

ارتباطی ندارد.

سوال 1397/03/16

احسان

چهارشنبه 18 آبان 1390 - 19:16

 

اگر X با Y لقاح یابد جنین مذکر و اگر X با X لقاح یابد جنین " مونث " می شود . لطفا متن را تصحیح نمایید .

با تشکر از زحماتتان

جواب:

متشکرم از کامنتتان

 

فاطمه محمدی

چهارشنبه 25 آبان 1390 - 14:11

 

سوال:

سلام وخسته نباشید

من تصمیم به بارداری دارم و می خواهم قبل از بارداری جنسیت فرزندم را مشخص نمایم و به دنبال یک پزشک متخصص در این زمینه یعنی جنین شناسی میگردم و از شما خواهشمندم اگر می توانید در این زمینه مرا راهنمیی نمایید و کسی را به من معرفی نمایید

با تشکر.

جواب:

در گوگل جمله "تعیین جنسیت قبل از بارداری" را به فارسی تایپ کنید. مطالب خوبی پیدا می کنید.

 

ناشناس

پنجشنبه 26 آبان 1390 - 10:42

 

سوال:

salam agar dar 1mah zaman tokhmak gozary monazam nabashad va be vasileye sonogerafy

taeen shavad ke folikool azad shode ama dar roze 17sikle mahiyane jensiyate bache che chizy khahad bod khahesh mikonam rahnamaye konid merc

جواب:

تمام موارد فوق در مقاله به روز تخمک گذاری مربوط می شود و ربطی به اینکه در چه روزی از سیکل قاعدگی تخمک گذاری انجام شده باشد ندارد

 

ناشناس

دوشنبه 30 آبان 1390 - 23:42

 

سوال:

ba salam va tashakor az matalebe amuzande.mikhastam bedunam aya ghorshaye taghviyate

esperm dar barvari monaseb ast ya na va vitamine E va C dar taghviate esperm moaser ast

جواب:

ویتامین Cجهت عملکرد سالم غدد جنسی لازم است.همچنین اسپرمها را در برابر اثر رادیکالهای آزاد که باعث چسبیدن و عدم تحرک انها می شود،محافظت می کند. ویتامین Cاحتمال بارور شدن تخمک توسط اسپرم را افزایش می دهد. منابع سرشار از این ویتامین مرکبات،توت فرنگی، کیوی،هلو،انبه گوجه فرنگی وسبزیجات برگ تیره می باشد.

ویتامین Eب ه تولید هورمونهای جنسی کمک کرده و گردش آنها را بهتر می کند. همچنین اکسیژن لازم برای اندامهای تناسلی را فراهم می کند و باعث بهبود استقامت جنسی و رسیدن به ارگاسم(اوج لذت جنسی)می شود. این ویتامین در لقاح سلول تخم موثر است. ویتامینE در مغزجات،حبوبات ،غلات سبوس دار،میوه جات و سبزیجات یافت می شود.

 

Tanaz

چهارشنبه 9 آذر 1390 - 10:53

 

سوال:

أیا واقعیت داردكه استفاده از محلول جوش شیرین باعث ضعیف و ناقص شدن اسبرم میشود! درنتیجه نطقه ناقص میشود. این مطلب ریشه علمی دارد ! منتظر باسختان هستم

جواب:

نظرات ضد و نقیصی در اینباره وجود دارد که بیشتر آن ها پایه علمی ندارد. و هنوز هم در خیلی از کتب معتبر استفاده از محلول فوق را توصیه می کنند.

 

محمد

پنجشنبه 26 مرداد 1391 - 09:39

 

سوال:

سلام ممنون از سایت خوبتون

میخواستم بپرسم استفاده از قرص (سیلد نافیلد )زمان آمیزش جهت بارداری آیا بر روی جنین تاثیرات منفی دارد یا نه؟

جواب:

عوارض جانبی این دارو عبارتند از:

در مطالعات بالینی، شایعترین عوارض جانبی استفاده از سیلدنافیل سردرد، گرگرفتگی، سوء هاضمه، گرفتگی بینی و اختلالات بینایی، از جمله نور گریزی و تاری دید ذکر شده‌اند. برخی پس از مصرف سیلدنافیل همه چیز را با سایه آبی رنگ می‌بینند.(cyanopsia) برخی دیگر دچار از دست رفتن دید محیطی می‌شوند. عوارض جانبی نادر ولی جدی شامل نعوظ پایدار priapism، افت شدید فشار خون، انفارکتوس میوکارد (سکته قلبی) آریتمی‌های بطنی، سکته مغزی، افزایش فشار داخل چشمی، و از دست رفتن ناگهانی شنوایی می‌باشند.

به غیر از این موارد عارضه دیگری گزارش نشده است.

 

Ate

چهارشنبه 1 شهریور 1391 - 09:51

 

سوال:

Ba salam .lotfan ino vase man tozih bedin

روز 14 از شروع قاعدگی در سیكلهای 28 روزه)كه زمان مناسب از نظر PH برای پسر دارشدن است ،امیزشی صورت نگیر تا تعداداسپرم زیاد باشد.

man manzoretono drost nafahmidam merciii(

جواب:

برای پسر شدن باید حتمأ روز تخمک گذاری نزدیکی انجام شود. تعداد اسپرم ها هم هر چه بیشتر باشد احتمال پسر شدن بیشتر می شود.

 

پگاه

جمعه 21 مهر 1391 - 13:18

 

سوال:

من برای پسردار شدن پیش متخصص رفتم.به من قرص فولیک اسید و ویتامین e داد و گفت خودم و همسر مواد غذایی گرم بخوریم و روز 14 پریودی برم جهت سونوگرافی به نظر شما چیکار باید بکنم تا احتمال موفقیتم بالاتر بره؟

جواب:

مقاله مورد نظر را بدقت بخوانید.

 

مری

یکشنبه 7 آبان 1391 - 16:05

 

سوال:

با سلام

اول از همه بسیار ممنون از وب سایت خوبتون و مطالب علمی و مفیدی که در آن قرار می دهید. من 31 ساله و همسرم 35 ساله هستیم دو تا سوال از شما داشتم:

1- همسرم بیماری خفیف واریکوسل دارد که البته دکتر رفته و دکتر دارویی هم برای واریکوسل به او نداد و نیاز به جراحی هم ندارد ولی آزمایش اسپرم نداده می خواستم بپرسم که آیا برای بچه دار شدن مشکلی دارد یا نه؟آیا احتمال پسردار شدنمان کم می شود

یک تست اسپرموگرام انجام داده و نتیجه اش را برایم بنویسید.

2-سیکل پریود من حدود 10 ماه به طور ثابت 28 روزه بود و ماه قبل روز 15 بعد از پریودم نزدیکی داشتم برای باردار شدن ولی بعد از 31 روز از روز پریود قبلی ام پریود شدم فکر می کردم که..

به احتمال زیاد تخمک گذاری تان روز 13 یا 14 می باشد. در صورت نامرتب شدن پریود از کیت های تخمک گذاری استفاده کنید.

 

اصغر

یکشنبه 7 آبان 1391 - 21:01

 

سوال:

آیا مصرف داروهای ضد افسردگی مانند کلومیپرامین و سیتالوپرام می تواند باعث کاهش تحرک اسپرم ها شود؟

جواب:

کشیدن سیگار معمولاً سبب کاهش تعداد اسپرم و تحرک ضعیف می شود. تحقیقات اخیر نشان دادند زمانی که هم مرد و هم زن سیگار می کشند, احتمال ناباروری تا ۶۴% بالا می رود.

استفاده درازمدت از حشیش توسط مردان سبب کاهش اسپرم و سالم افزایش اسپرم و افزایش اسپرم ناقص می شود.

مصرف زیاد الکل سبب کاهش تولید اسپرم سالم توسط مردان می شود.

فعالیت شدید بدنی سبب کاهش تولید اسپرم می شود.

کمبود ویتامین C سبب می شود که اسپرم ها به هم بچسبند و این حالت سبب ۱۶% موارد ناباروری در مردان می شود.

بعضی از آنتی بیوتیک ها به طور موقت سبب کاهش تعداد و تحرک اسپرم ها در مردان می شوند. بعضی از این آنتی بیوتیک ها شامل اریترومایسین, نیتروفورازون یا نیتروفورانتوئین هستند.

تماس با حشره کش ها, سموم آفت کش, حلال های آلی, سرب, تشعشعات یونیزه, فلزات سنگین و مواد شیمیایی سمی سبب کاهش قدرت باروری در مردان می شود. مردانی که در محیط شغلی خود با این مواد سرو کار دارند, (چاپخانه ها, سرب, سموم کشاورزی, دستگاههای رادیولوژی و … ) باید از پوشش ها و ماسک های محافظ استفاده نمایند.

سوء تغذیه و مصرف ناکافی غذاهای ضروری سبب اختلال در تولید و کار اسپرم ها می شود.

بیضه ها نباید زیاد گرم شوند. سعی کنید شورت ها ی تنگ نپوشید. مردانی که مشکل ناباروری دارند, نباید از دوش آب گرم, سونا استفاده کنند و همچنین کار در محیط گرم برای آنها مفید نمی باشد.

فاصله گذاری در فعالیت جنسی (۳ تا ۶ روز در هفته), سبب افزایش حجم و قدرت باروری می شود. ولی اگر وقفه زیادی در فعالیت جنسی ایجاد شود, سبب می شود که اسپرم ها تخلیه شده و پیر و نا توان و کم تحرک شوند

استفاده از داروهای استروئیدی آنابولیک (این داروها توسط افرادی که می خواهند دارای اندام های عضلانی حجیم شوند استفاده می شود, این داروها سبب می شوند که بدن نتواند هورمون تستوسترون را به طور طبیعی بسازد که سرانجام سبب کاهش تولید اسپرم خواهد شد. (بسیاری از ورزشکارانی که به عنوان دوپینگ از این داروها استفاده مکرر می کنند, دچار این مشکل خواهند شد).

داروی سولفاسالازین (این دارو برای درمان اختلالات گوارشی به کار می رود.)

داروی کتوکونازول (ضد قارچ)

داروی آزولفیدین (Azulfidine) – این دارو برای درمان بیماری گوارشی کولیت اولسروبه کار می رود.

واریکوسل (کلافی از وریدهای اضافی دور لوله منی بر را می گیرند و سبب گرمی بیش از حد آن، می شوند که این حالت سبب آسیب رسانی به اسپرم ها و کشتن آنها خواهد شد.

عفونت دستگاه تناسلی (مثل التهاب پروستات, التهاب لوله های اپیدیدیم در بیضه, التهاب بیضه (ارکیت).

بیماری اوریون, (که سبب آلوده شدن بیضه ها می شود).

ضربات وارده به بیضه

مصرف داروی دی اتیل استیل استرول (DES) توسط مادر در دوران بارداری (سبب کاهش اسپرم و ناهنجاری اسپرم می شود)

تب

داروهای ضد سرطان (شیمی درمانی)

نقص انسدادی در لوله منی بر

صدمات وارده به کانال های اسپرماتیک در بیضه (به علت بیماری های سوزاک و عفونت کلامیدیا)

سوء تغذیه و کم خونی, سل

استرس شدید در زندگی

 

Anianiani

سه شنبه 23 آبان 1391 - 08:55

 

سوال:

با سلام

من به دلیل یک کیست که برای اولین بار در تخمدانم به وجود اومد باید یک ماه قرص ضد بارداری مصرف کنم و قطع کنم و حدودا 13 روز بعدش برای بارداری اقدام کنم به نظرتون این قرص روی جنسیت تاثیر داره؟ من میخوام برای پسردار شدن اقدام کنم

در ضمن تغذیه و روز تخمک گذاری هم کاملا رعایت میکنم

جواب:

خیر

6LdfT2UfAAAAAAxZguzC6elM2sHztpu8uBz5oaJf