چگونه در جنسیت جنین تأثیر بگذاریم؟

چگونه در جنسیت جنین تأثیر بگذاریم؟

خانمها هر ماه در اواسط سیكل خود یك یا چند تخمك كه از نظر كروموزومی فقط X هستند تولید می كنند و در مقابل آقایان دارای دو نوع اسپرم حاوی كروموزومهای جنسی X و Y هستند در واقع این مرد است كه جنسیت سلول تخم را تعیین می كند به شكلی كه اگر تخمكی كه حاوی كروموزوم جنسی X است با اسپرم حاوی كروموزوم جنسی Y لقاح یابد سلول تخم مذكر شده و اگر تخمك X با اسپرم حاوی X لقاح یابد سلول تخم مونث می شود. از خصوصیات اسپرم هایی که حاوی کروموزوم Y (که نسبت به کروموزوم X بسیار کوچکتر بوده) می باشند این است که برخلاف اسپرم های حاوی کروموزوم X که می تواند تا 5-4 روز در محیط واژن زنده بمانند، حداکثر 18-16 ساعت در محیط واژن زنده می مانند. از طرفی هنگامی كه یك تخمك رها میگردد 12 تا 24 ساعت فرصت دارد تا توسط اسپرم بارور گردد و پس از آن از بین می روند. ثانیأ اسپرم های حاوی کروموزوم Y در محیط قلیایی بهتر زنده می ماند و سرعت حرکت بالاتری نسبت به اسپرم های حاوی کروموزوم X دارند. بر اساس همین خصوصیات می باشد که می توان در تعیین جنسیت جنین دخالت نمود.

1: - PH واژن
اسپرم مرد ( كروموزوم Y)در محیط قلیائی بهتر زنده می ماند، ازطرفی محیط رحم در زمان تخمك گذاری (14 سیكل ماهانه 28 روزه) دارای PH بالا و قلیائی است و در صورتی كه لقاح در این روز صورت گیرد به احتمال زیاد جنین تولد یافته پسر خواهد بود و در بقیه اوقات چون PH دهانه رحم پایین و اسیدی است كرموزوم X بیشتر زنده مانده و احتمال دختر شدن جنین بیشتر است.

2-زمان آمیزش: 
اگرآمیزش در حوالی زمان تخمك گذاری صورت گیرد ، پسر بدنیا خواهد آمد چرا كه در زمان تخمك گذاری ترشحات دهانه رحم از همیشه قلیایی تر و رقیق تر است و ارتجاع پذیرتر است و حركت اسپرمهایY را بسیار سهل و آسان می كند اما اگر مقاربت 1 تا 2 روز بعد یا قبل از تخمك گذاری اتفاق بیفتد شانس پسر شدن بشدت كاهش می یابد و احتمال دختر زیاد می شود.

روشهای تعیین دقیق زمان تخمک گذاری:
2-1- اندازه گیری درجه حرارت بدن: بعد از تولید هر تخمك، تخمدان پروژسترون تولید می كند . یعنی هورمونی طبیعی كه در صورت حاملگی از آن محافظت می كند . پروژسترون میانگین دمای بدن را افزایش می دهد و اندازه گیری درجه حرارت بدن در صبح زود یكی از روشهایی است كه بیماران برای كنترل تخمك گذاری می توانند مورد استفاده قرار دهند . 
دمای بدن بیماران با توجه به سیكل ماهانه هر روز صبح قبل از برخاستن از رختخواب اندازه گیری و ثبت می گردد. الگوی تخمك گذاری آن است كه دمای بدن قبل از تخمك گذاری (عمو ما روزهای 14– 1 قاعدگی ) زیر 36 درجه سانتیگراد در نوسان بوده ، و پس از تخمك گذاری ( یعنی در روز 15 یا بعد از آن درجه حرارت بدن فرد به میزان 1 - 5 /0 درجه افزایش پیدا می كند ، این نوسان در بالاتر از 36 درجه سانتی گراد تا قاعدگی بعدی ادامه میابد كه این افزایش دمای بدن حاكی از تخمك گذاری است. نمودار بالابودن درجه حرارت بدن در نیمه دوم سیكل قاعدگی ثابت می كند تخمك گذاری اتفاق افتاده است. سیكل بدون تخمك گذاری نمی تواند به صورت پیوسته دمای بدن را در نیمه دوم سیكل قاعدگی افزایش یافته نشان دهد.

2-2- ترشح موکوس دهانه رحم: در چرخه قاعدگی میزان ترشح موكوس واژن كاهش می یابد. اما در زمان تخمك گذاری ترشح موكوس واژن افزایش یافته و شفاف، لغزنده و چسبناك میگردد. 

2-3- روش تقویمی: با ثبت دقیق روز نخست قاعدگی و پیش بینی روز تخمك گذاری در سیکل های 28 روزه (روز 14) می توان روز تخمک گذاری را تخمین زد.

2-4- استفاده از کیت های تخمک گذاری: روش دیگر كنترل تخمك گذاری روش استفاده از كیت پیش بینی كننده روز تخمك گذاری است، كه مقدار هورمون تبدیل كننده فولیكول به جسم زرد ( LH)را قبل از تخمك گذاری در ادرار اندازه گیری می كند. این آزمایش به مدت 4 یا 5 روز در میان سیكل قاعدگی از حدود روز 11 سیكل انجام می شود و زمان افزایش" LH " قبل از تخمك گذاری محسوب می شود. زمانی كه غلظت هورمون " LH " در ادرار افزایش پیدا می كند، تست مثبت می شود. 24-18 ساعت پس از مثبت شدن تست تخمك گذاری انجام می شود.

3- تغذیه قبل از بارداری: 

تغذیه نقش اساسی در تعیین جنسیت خواهد داشت زیرا مواد غذایی ارتباط مستقیمی با كاهش یا افزایش PH رحم دارند. مواد غذایی حاوی سدیم، فسفر، آهن، پتاسیم و روی باعث افزایش PH رحم شده و نقش مفیدی در پسر شدن جنین دارند این مواد غذائی شامل:زرد الو، پسته، سیب، گوجه سبز، خرما، گیلاس، تمشك، توت فرنگی، انجیر، خربزه، گوجه فرنگی، پیاز، ، زیتون، سیب زمینی، گوشت قرمزوماهی،برنج ، اسفناج ،شكلات،موز 

می باشند و برعكس استفاده از خوراكی هایی كه حاوی كلسیم، منیزیم و مس هستند مثل لبنیات ( ماست ،شیر، پنیر)، كلم، قارچ، نخود سبز، لوبیا سبز ،كاهو، جو ، گردو، تخم مرغ، ماكارونی قادرند میزان PH رحم راكاهش دهند و باعث تولد نوزاد دختر خواهد شد. 

تحقیقات نشان داده كه افزایش مقدار گلوكز در ترشحات مخاطی دهانه رحم درموقع تخمك گذاری به جذب اسپرماتوزوئیدها كمك می كند و از آنجا كه اسپرماتوزوئید پسر از قدرت تحرك بیشتری برخوردار است. مناسب بودن ترشحات دهانه رحم بیشتر به نفع اسپرماتوزوئید پسر است.بنابراین استفاده از میوه های شیرین محتوی گلوكز در روزهای تخمك گذاری محیط را برای جلب اسپرماتوزوئیدy مناسب تر می كند و همچنین بهتر است از غذاهای زیر بیشتر استفاده كنید ؛ چراكه قند خون شما را به سرعت بالا می برند.این غذاها شامل : گلوكز- ساكاروز(قند ساده یا شكر)- شربت ذرت- عسل- آب نبات- غلات صبحانه شیرین شده- هویج- بیسكوئیت- سیب زمینی پخته- كشمش- نان گندم سفید- نوشابه های دارای شكر و یا پلی مرهای گلوكز است. 

توجه: قبل از شروع رژیم غذائی باید مطمئن شوید كه ممنوعیتی برای اجرای رژیم نداشته باشید. مثلا،رعایت رژیم غذایی برای پسردار شدن در موارد: فشار خون بالا، ناراحتی های قلبی و نارسایی های كلیوی و رعایت رژیم غذائی برای دختر دار شدن در موارد: اختلالات عصبی، بالا بودن كلسیم خون، نارسائی كلیوی ممنوع است. 

چند نكته: 

1- رژیم غذائی بایستی توسط زن رعایت شود و نوع تغذیه ی مرد به طور مطلق تاثیری در تعیین جنسیت ندارد، ولی مصرف آن توسط زوجین موجب آسانی اجرای آن می شود. 
2- رعایت رژیم غذائی باید از دو ماه قبل بارداری ( حداقل 4 تا 6 هفته قبل بارداری ) شروع شودو در این زمان از مصرف خودسرانه داروهائی كه تعادل یونی رحم را برای جنسیت مورد نظر برهم میزنند خوداری شود. 

3- عامل تعداد اسپرم در هر آمیزش در تعیین جنسیت مهم است به طوری كه هر چه اسپرم بیشتر باشد احتمال پسر شدن بیشتر است و بالعكس، یعنی جهت مذكر شدن جنین باید تا حد امكان تا زمان تخمك گذاری (روز 14 از شروع قاعدگی در سیكلهای 28 روزه)كه زمان مناسب از نظر PH برای پسر دارشدن است ،امیزشی صورت نگیر تا تعداداسپرم زیاد باشد و احتمال مذكر شدن جنین بالا رود. 

4- علاوه بر این موارد ذكر شده نقش استرس، محیط زندگی و نوع روش زندگی را در تعیین جنسیت جنین نمی توان نادیده گرفت. كوچك ترین این موارد می تواند تلاش ها ای شما برای تولد نوزاد دلخواه را از بین ببرد. 

5- یك روش برای تغییر PH واژن جهت تغییر جنسیت جنین به جنسیت مورد دلخواه والدین این است كه بطور مصنوعی محیط واژن را قلیایی یا اسیدی نماییم، توصیه می شود كه ضمن استفاده از روش تعیین زمان تخمك گذاری، اگر كه فرد می‌خواهد پسر دار شود از محلول جوش شیرین رقیق شده برای شستشوی واژن پیش از نزدیكی استفاده كند تا احتمال پسر دار شدن در زمان 48 ساعت پس از تخمك گذاری به بالای 80? برسد زیرا این محلول PH واژن را به شدت قلیایی می‌كند، همچنین برای دختر دار شدن باید از محلول رقیق شده سركه سفید استفاده كرد، تا PH واژن اسیدی‌تر شود. 

رعایت كامل نكات گفته شده در مقاله 80 تا 90 درصد والدین را در داشتن جنسیت دلخواه كمك می كند. در پایان تاكید می شود كه ، از پیروی دستورات تعیین جنسیت بطور خودسرانه و بدون مشورت با متخصص زنان اجتناب شود

مقالات مرتبط با چگونه در جنسیت جنین تأثیر بگذاریم؟

پرسش و پاسخ

سوال 1399/07/22

سوال: سلام خیلی ممنون از اطلاعاتتون. من دوره ام ۲۸ روزه هست و طبق معمول باید روز ۱۴ تخمک گذاری باشه . اما حدود دوسه روز قبل از ۱۴ ام .من ترشح سفید تخم مرغی دارم .سوالم اینه مگه ترشحات تخم مرغی بمعنی وقوع تخمک گذاری نیست ؟ اگ هست چرا انقد زودتر اتفاق میفته ؟

پاسخ مدیر 1399/07/22

جواب: اصولا قبل از تخمک گذاری، بسیاری از بانوان ترشحات تخم مرغی را تجربه می کنند.

سوال 1399/07/12

سوال: سلام من قاعدگی نامنظم دارم و سندروم پلی کیستیک میخوام اقدام به بارداری کنم دکتر قرص دوفاستون داده از روز 16 بارداری حالا روز تخمک گذاری من چه روزی میشه ؟

پاسخ مدیر 1399/07/12

جواب: برای تعیین روز تخمک گذاری زمانی که پریود نامنظم است توصیه می شود از کیت تخمک گذاری استفاده کنید .نحوه استفاده از کیت: کیت های تخمک گذاری از فردای پاک شدن در یک ساعت مشخص بر روی نمونه ادرار انجام می شود. اولین روزی که تست مثبت شد بین 24 تا 36 ساعت بعد تخمک گذاری انجام می شود.با توجه به اینکه در این کیت از قسمتی که وارد ادرار می شود ، نوار اولی که مشاهده کردید باند کنترل است و نوار دوم نیز باند تست می باشد، با مقایسه باند اول و دوم، چنانه نوار دوم یا باند تست نسبت به نوار اول یا کنترل همرنگ و یا پررنگ تر باشد، جواب تست مثبت است و در صورتیکه کمرنگ تر باشد، جواب تست منفی می باشد. اولین روزی که باند تست همرنگ و یا پررنگتر از باند کنترل شد ، همانطور که ذکر شد شما 24 الی 36 ساعت بعد تخمک گذاری خواهید داشت.

سوال 1399/06/18

سوال: سلام ایا مصرف دو عدد قرص فلوکونازول 150 روزی یک عدد به فاصله 24 ساعت قبل از تخمک گذاری مانع لقاح نطفه میشود؟ ممنون

پاسخ مدیر 1399/06/18

جواب: خیر

سوال 1399/06/10

سوال: سلام کیت من در روز 13 دوره به صورت خط کنترل پررنگ و خط تست کمررنگ تر و 14 دوره هر دو خط تست و کنترل پررنگ و مثل هم هستن. برای جنسیت پسر فرمودن 24 ساعت بعد از مثبت شدن کیت . سوال من این هست که با توجه به مثبت بودن کیت در هر دو روز ایا 24 ساعت بعد از 13 دوره اقدام داشته باشم و یا 14 دوره ؟؟؟؟(دوره عادت ماهیانه 25 روزه منظم و دوره قاعدگی 7 روز با احتساب 2روز لکه بینی میباشد) با تشکر از سایت خوب و پاسخ های مفید شما.

پاسخ مدیر 1399/06/10

جواب: اولین روزی که باند تست همرنگ و یا پررنگتر از باند کنترل شد ، شما 24 الی 36 ساعت بعد تخمک گذاری خواهید داشت . چنانچه تمایل به پسر دار شدن دارید باید صبر کنید جواب کیت مثبت بشود و 24 ساعت بعد نزدیکی داشته باشید. لازم به ذکر است که موارد و فاکترهای دیگری نیز در این امر دخالت دارند که جهت آگاهی از ان بهتر است مقاله"چگونه در جنسیت جنین تأثیر بگذاریم؟" که در سایت نیلو بارگذاری شد است بطور دقیق مطالعه فرمایید. طبق توضیحاتتون روز 14 که خط تست نسبت به خط کنترل همرنگ و یا پر رنگ تر می شود 24 ساعت بعد آن احتمالا روز تخمک گذاری شما می باشد.(زمانی که خط تست نسبت به کنترل کمرنگ تر است به معنی مثبت بودن نمی باشد)

سوال 1399/05/25

سوال: سلام وقتتون بخیر من قصدباردار شدن را دارم ودختر هم میخوام آیاخوردن قرص جنسین برای مرد مفید است ؟

پاسخ مدیر 1399/05/25

جواب: قرص جنسینگ ممکنه به بهبود عملکرد جنسی کمک کند. چنانچه مایل به دختردار شدن هستید, توصیه می شود از کیت های تخمک گذاری استفاده کرده جهت تعیین روز تخمک گذاری و دو سه روز قبل از تخمک گذاری شروع به نزدیکی کنید (هر شب) و زمانی که کیت تشخیص تخمک گذاری مثبت شد دیگه نزدیکی نداشته باشید. موارد و فاکتورهای دیگری نیز در این امر دخالت دارند که جهت آگاهی از ان بهتر است مقاله"چگونه در جنسیت جنین تأثیر بگذاریم؟" که در سایت نیلو بارگذاری شد است بطور دقیق مطالعه فرمایید. لازم به ذکر است که رعایت كامل نكات گفته شده در مقاله 80 تا 90 درصد والدین را در داشتن جنسیت دلخواه كمك می كند.

سوال 1399/05/23

سوال: من دختردارم مقاله فوق رو هم مطالعه کردم ولی متوجه نشد کی باید آمیزش کنم که پسردارشم

پاسخ مدیر 1399/05/23

جواب: از کیت تخمک گذاری جهت تعیین روز تخمک گذاریتان استفاده کنید. با توجه به اینکه در این کیت از قسمتی که وارد ادرار می شود ، نوار اولی که مشاهده کردید باند کنترل است و نوار دوم نیز باند تست می باشد، با مقایسه باند اول و دوم، چنانه نوار دوم یا باند تست نسبت به نوار اول یا کنترل همرنگ و یا پررنگ تر باشد، جواب تست مثبت است و در صورتیکه کمرنگ تر باشد، جواب تست منفی می باشد. اولین روزی که باند تست همرنگ و یا پررنگتر از باند کنترل شد ، شما 24 الی 36 ساعت بعد تخمک گذاری خواهید داشت . چنانچه تمایل به پسر دار شدن دارید باید صبر کنید جواب کیت مثبت بشود و 24 ساعت بعد نزدیکی داشته باشید. لازم به ذکر است که موارد و فاکتورهای دیگری نیز در این امر دخالت دارند که جهت آگاهی از ان بهتر است مقاله"چگونه در جنسیت جنین تأثیر بگذاریم؟" که در سایت نیلو بارگذاری شد است بطور دقیق مطالعه فرمایید

سوال 1399/05/12

سوال: سلام وقتتون بخیر دوره سیکل ماهانه من معمولا ۲۸ تا ۳۰ روزه بر این اساس ۱۰ مرداد روز تخمک گذاریم دمای بدنم به ۳۶.۲افزایش یافته و از کیت تخمک گذاری استفاده میکنم یک خط پررنگ یه خط هاله ای کم رنگ میفته تو بروشور همین مورد هم منفی زده هم مثبت میشه راهنماییم کنید🙏

پاسخ مدیر 1399/05/12

جواب: با توجه به اینکه در این کیت از قسمتی که وارد ادرار می شود ، نوار اولی که مشاهده کردید باند کنترل است و نوار دوم نیز باند تست می باشد، با مقایسه باند اول و دوم، چنانه نوار دوم یا باند تست نسبت به نوار اول یا کنترل همرنگ و یا پررنگ تر باشد، جواب تست مثبت است و در صورتیکه کمرنگ تر باشد، جواب تست منفی می باشد. اولین روزی که باند تست همرنگ و یا پررنگتر از باند کنترل شد ، شما 24 الی 36 ساعت بعد تخمک گذاری خواهید داشت.

سوال 1399/03/07

سئوال: سلام. از کجا بفهمیم روزی که تخمکا ازاد میشن کیه؟ دختر دارم قصد پسردار شدن دارم

پاسخ مدیر 1399/03/07

جواب: مقاله فوق را بدقت بخوانید.

سوال 1399/02/01

سئوال: سلام برای بارداری قطعی برج سه حتما باردار بشم چکار کنم و ظمنا سال گذشته بعد از گذشت یک سال رابطه باردار شدم و بدلیل مثبت بودن ازمایش خون مایکو پلاسما جنین رشد نکرد و سقط شد دوباره میخوام باردار بشم و برای برج سه برای بارداری قطعی چکار کنم

پاسخ مدیر 1399/02/01

جواب: برای جواب دادن به این سئوال نیاز به اطلاعات بیشتری نظیر وضعیت تیروئیدتان ، تعداد فولیکولهای آنترال در سونوی روز سوم سیکل و سایز فولیکول غالب در سونوی روز سیزدهم سیکل ، ضخامت آندومتر در سونوی روز سوم سیکل ، نتایج سایر تست های هورمونی در روز سوم سیکل را دارید. نتیجه آنها را برایم بفرستید تا بهتر به شما کمک کنم. در ضمن توصیه می کنم برای فهم بهتر ارزیابی میزان ذخیره تخمک ، مقاله "" 7- چالش های آزمایشگاهی تشخیص ناباروری زنان - قسمت هفتم (بررسی آزمایشگاهی ذخیره تخمدان) "" تخمک در لینک ذیل مطالعه کنید: http://www.niloulab.com/ArticleDetail/263/

سوال 1399/01/28

سئوال: سلام من میخواستم بپرسم اگر قبل از تخمگذاری اقدام به بارداری کنیم البته با برنامه ریزی تغذایه ای برای پسر دار شدن امکانش هست که بچه پسر شود لطفا جواب بدید

پاسخ مدیر 1399/01/28

جواب: برای پسر شدن باید خیلی نزدیک به تخمک گذاری و ترجیحاً بلافاصله بعد از آن نزدیکی انجام شود.

سوال 1398/05/19

سئوال: با سلام من همسرم بیماری واریکوسل دو طرفه داشت که عمل کرده و سال 93 فرزند اول ما به دنیا اومد الان میخواهیم برای دومی اقدام کنیم آزمایش اسپرمی که انجام داده سرعت و حرکت اسپرم پایین بوده که دکتر بهش قرص ویتامین ای داده میخواستم بدونم ایا قرص ویتامین ای در تعیین جنسیت پسر نقش دارد؟

پاسخ مدیر 1398/05/19

جواب: خیر

سوال 1398/03/05

سئوال: با سلام و خسته نباشید . ببخشید من یه سوال داشتم من حدود دو سال ای یو دی داشتم که سر دوسال حامله شدم و حاملگی روز دوم تخمک گذاری صورت گرفته میخواستم ببینم احتمال پسر یا دختر بودن جنین من چند درصده . در ضمن بچه اولم هم دختره

پاسخ مدیر 1398/03/05

جواب: چون دقیقاً ساعت تخمک گذاری را نمی دانیم در روز دوم بیشتر به نفع تشکیل جنین دختر است.

سوال 1397/04/14

سلام خسته نباشد من الان چند ماهه که رژیم پسر دار شدن رو رعایت میکنم و خیلی دوست دارم پسر داشته باشم، این ماه که به دکتر مراجعه کردم قرص ویتامین D3 برام تجویز کرد میخواستم بدونم این دارو توی تعیین جنسیت دخالت داره؟ یه وقت همه زحماتم برای تعیین جنسیت بر باد نره؟! من الان ماه هاست دارم رژیم پسر دار شدن میگیرم

پاسخ مدیر 1397/04/14

ارتباطی ندارد.

سوال 1397/03/16

احسان

چهارشنبه 18 آبان 1390 - 19:16

 

اگر X با Y لقاح یابد جنین مذکر و اگر X با X لقاح یابد جنین " مونث " می شود . لطفا متن را تصحیح نمایید .

با تشکر از زحماتتان

جواب:

متشکرم از کامنتتان

 

فاطمه محمدی

چهارشنبه 25 آبان 1390 - 14:11

 

سوال:

سلام وخسته نباشید

من تصمیم به بارداری دارم و می خواهم قبل از بارداری جنسیت فرزندم را مشخص نمایم و به دنبال یک پزشک متخصص در این زمینه یعنی جنین شناسی میگردم و از شما خواهشمندم اگر می توانید در این زمینه مرا راهنمیی نمایید و کسی را به من معرفی نمایید

با تشکر.

جواب:

در گوگل جمله "تعیین جنسیت قبل از بارداری" را به فارسی تایپ کنید. مطالب خوبی پیدا می کنید.

 

ناشناس

پنجشنبه 26 آبان 1390 - 10:42

 

سوال:

salam agar dar 1mah zaman tokhmak gozary monazam nabashad va be vasileye sonogerafy

taeen shavad ke folikool azad shode ama dar roze 17sikle mahiyane jensiyate bache che chizy khahad bod khahesh mikonam rahnamaye konid merc

جواب:

تمام موارد فوق در مقاله به روز تخمک گذاری مربوط می شود و ربطی به اینکه در چه روزی از سیکل قاعدگی تخمک گذاری انجام شده باشد ندارد

 

ناشناس

دوشنبه 30 آبان 1390 - 23:42

 

سوال:

ba salam va tashakor az matalebe amuzande.mikhastam bedunam aya ghorshaye taghviyate

esperm dar barvari monaseb ast ya na va vitamine E va C dar taghviate esperm moaser ast

جواب:

ویتامین Cجهت عملکرد سالم غدد جنسی لازم است.همچنین اسپرمها را در برابر اثر رادیکالهای آزاد که باعث چسبیدن و عدم تحرک انها می شود،محافظت می کند. ویتامین Cاحتمال بارور شدن تخمک توسط اسپرم را افزایش می دهد. منابع سرشار از این ویتامین مرکبات،توت فرنگی، کیوی،هلو،انبه گوجه فرنگی وسبزیجات برگ تیره می باشد.

ویتامین Eب ه تولید هورمونهای جنسی کمک کرده و گردش آنها را بهتر می کند. همچنین اکسیژن لازم برای اندامهای تناسلی را فراهم می کند و باعث بهبود استقامت جنسی و رسیدن به ارگاسم(اوج لذت جنسی)می شود. این ویتامین در لقاح سلول تخم موثر است. ویتامینE در مغزجات،حبوبات ،غلات سبوس دار،میوه جات و سبزیجات یافت می شود.

 

Tanaz

چهارشنبه 9 آذر 1390 - 10:53

 

سوال:

أیا واقعیت داردكه استفاده از محلول جوش شیرین باعث ضعیف و ناقص شدن اسبرم میشود! درنتیجه نطقه ناقص میشود. این مطلب ریشه علمی دارد ! منتظر باسختان هستم

جواب:

نظرات ضد و نقیصی در اینباره وجود دارد که بیشتر آن ها پایه علمی ندارد. و هنوز هم در خیلی از کتب معتبر استفاده از محلول فوق را توصیه می کنند.

 

محمد

پنجشنبه 26 مرداد 1391 - 09:39

 

سوال:

سلام ممنون از سایت خوبتون

میخواستم بپرسم استفاده از قرص (سیلد نافیلد )زمان آمیزش جهت بارداری آیا بر روی جنین تاثیرات منفی دارد یا نه؟

جواب:

عوارض جانبی این دارو عبارتند از:

در مطالعات بالینی، شایعترین عوارض جانبی استفاده از سیلدنافیل سردرد، گرگرفتگی، سوء هاضمه، گرفتگی بینی و اختلالات بینایی، از جمله نور گریزی و تاری دید ذکر شده‌اند. برخی پس از مصرف سیلدنافیل همه چیز را با سایه آبی رنگ می‌بینند.(cyanopsia) برخی دیگر دچار از دست رفتن دید محیطی می‌شوند. عوارض جانبی نادر ولی جدی شامل نعوظ پایدار priapism، افت شدید فشار خون، انفارکتوس میوکارد (سکته قلبی) آریتمی‌های بطنی، سکته مغزی، افزایش فشار داخل چشمی، و از دست رفتن ناگهانی شنوایی می‌باشند.

به غیر از این موارد عارضه دیگری گزارش نشده است.

 

Ate

چهارشنبه 1 شهریور 1391 - 09:51

 

سوال:

Ba salam .lotfan ino vase man tozih bedin

روز 14 از شروع قاعدگی در سیكلهای 28 روزه)كه زمان مناسب از نظر PH برای پسر دارشدن است ،امیزشی صورت نگیر تا تعداداسپرم زیاد باشد.

man manzoretono drost nafahmidam merciii(

جواب:

برای پسر شدن باید حتمأ روز تخمک گذاری نزدیکی انجام شود. تعداد اسپرم ها هم هر چه بیشتر باشد احتمال پسر شدن بیشتر می شود.

 

پگاه

جمعه 21 مهر 1391 - 13:18

 

سوال:

من برای پسردار شدن پیش متخصص رفتم.به من قرص فولیک اسید و ویتامین e داد و گفت خودم و همسر مواد غذایی گرم بخوریم و روز 14 پریودی برم جهت سونوگرافی به نظر شما چیکار باید بکنم تا احتمال موفقیتم بالاتر بره؟

جواب:

مقاله مورد نظر را بدقت بخوانید.

 

مری

یکشنبه 7 آبان 1391 - 16:05

 

سوال:

با سلام

اول از همه بسیار ممنون از وب سایت خوبتون و مطالب علمی و مفیدی که در آن قرار می دهید. من 31 ساله و همسرم 35 ساله هستیم دو تا سوال از شما داشتم:

1- همسرم بیماری خفیف واریکوسل دارد که البته دکتر رفته و دکتر دارویی هم برای واریکوسل به او نداد و نیاز به جراحی هم ندارد ولی آزمایش اسپرم نداده می خواستم بپرسم که آیا برای بچه دار شدن مشکلی دارد یا نه؟آیا احتمال پسردار شدنمان کم می شود

یک تست اسپرموگرام انجام داده و نتیجه اش را برایم بنویسید.

2-سیکل پریود من حدود 10 ماه به طور ثابت 28 روزه بود و ماه قبل روز 15 بعد از پریودم نزدیکی داشتم برای باردار شدن ولی بعد از 31 روز از روز پریود قبلی ام پریود شدم فکر می کردم که..

به احتمال زیاد تخمک گذاری تان روز 13 یا 14 می باشد. در صورت نامرتب شدن پریود از کیت های تخمک گذاری استفاده کنید.

 

اصغر

یکشنبه 7 آبان 1391 - 21:01

 

سوال:

آیا مصرف داروهای ضد افسردگی مانند کلومیپرامین و سیتالوپرام می تواند باعث کاهش تحرک اسپرم ها شود؟

جواب:

کشیدن سیگار معمولاً سبب کاهش تعداد اسپرم و تحرک ضعیف می شود. تحقیقات اخیر نشان دادند زمانی که هم مرد و هم زن سیگار می کشند, احتمال ناباروری تا ۶۴% بالا می رود.

استفاده درازمدت از حشیش توسط مردان سبب کاهش اسپرم و سالم افزایش اسپرم و افزایش اسپرم ناقص می شود.

مصرف زیاد الکل سبب کاهش تولید اسپرم سالم توسط مردان می شود.

فعالیت شدید بدنی سبب کاهش تولید اسپرم می شود.

کمبود ویتامین C سبب می شود که اسپرم ها به هم بچسبند و این حالت سبب ۱۶% موارد ناباروری در مردان می شود.

بعضی از آنتی بیوتیک ها به طور موقت سبب کاهش تعداد و تحرک اسپرم ها در مردان می شوند. بعضی از این آنتی بیوتیک ها شامل اریترومایسین, نیتروفورازون یا نیتروفورانتوئین هستند.

تماس با حشره کش ها, سموم آفت کش, حلال های آلی, سرب, تشعشعات یونیزه, فلزات سنگین و مواد شیمیایی سمی سبب کاهش قدرت باروری در مردان می شود. مردانی که در محیط شغلی خود با این مواد سرو کار دارند, (چاپخانه ها, سرب, سموم کشاورزی, دستگاههای رادیولوژی و … ) باید از پوشش ها و ماسک های محافظ استفاده نمایند.

سوء تغذیه و مصرف ناکافی غذاهای ضروری سبب اختلال در تولید و کار اسپرم ها می شود.

بیضه ها نباید زیاد گرم شوند. سعی کنید شورت ها ی تنگ نپوشید. مردانی که مشکل ناباروری دارند, نباید از دوش آب گرم, سونا استفاده کنند و همچنین کار در محیط گرم برای آنها مفید نمی باشد.

فاصله گذاری در فعالیت جنسی (۳ تا ۶ روز در هفته), سبب افزایش حجم و قدرت باروری می شود. ولی اگر وقفه زیادی در فعالیت جنسی ایجاد شود, سبب می شود که اسپرم ها تخلیه شده و پیر و نا توان و کم تحرک شوند

استفاده از داروهای استروئیدی آنابولیک (این داروها توسط افرادی که می خواهند دارای اندام های عضلانی حجیم شوند استفاده می شود, این داروها سبب می شوند که بدن نتواند هورمون تستوسترون را به طور طبیعی بسازد که سرانجام سبب کاهش تولید اسپرم خواهد شد. (بسیاری از ورزشکارانی که به عنوان دوپینگ از این داروها استفاده مکرر می کنند, دچار این مشکل خواهند شد).

داروی سولفاسالازین (این دارو برای درمان اختلالات گوارشی به کار می رود.)

داروی کتوکونازول (ضد قارچ)

داروی آزولفیدین (Azulfidine) – این دارو برای درمان بیماری گوارشی کولیت اولسروبه کار می رود.

واریکوسل (کلافی از وریدهای اضافی دور لوله منی بر را می گیرند و سبب گرمی بیش از حد آن، می شوند که این حالت سبب آسیب رسانی به اسپرم ها و کشتن آنها خواهد شد.

عفونت دستگاه تناسلی (مثل التهاب پروستات, التهاب لوله های اپیدیدیم در بیضه, التهاب بیضه (ارکیت).

بیماری اوریون, (که سبب آلوده شدن بیضه ها می شود).

ضربات وارده به بیضه

مصرف داروی دی اتیل استیل استرول (DES) توسط مادر در دوران بارداری (سبب کاهش اسپرم و ناهنجاری اسپرم می شود)

تب

داروهای ضد سرطان (شیمی درمانی)

نقص انسدادی در لوله منی بر

صدمات وارده به کانال های اسپرماتیک در بیضه (به علت بیماری های سوزاک و عفونت کلامیدیا)

سوء تغذیه و کم خونی, سل

استرس شدید در زندگی

 

Anianiani

سه شنبه 23 آبان 1391 - 08:55

 

سوال:

با سلام

من به دلیل یک کیست که برای اولین بار در تخمدانم به وجود اومد باید یک ماه قرص ضد بارداری مصرف کنم و قطع کنم و حدودا 13 روز بعدش برای بارداری اقدام کنم به نظرتون این قرص روی جنسیت تاثیر داره؟ من میخوام برای پسردار شدن اقدام کنم

در ضمن تغذیه و روز تخمک گذاری هم کاملا رعایت میکنم

جواب:

خیر